Valmieras Ziņas

FOTO: Svinīgi atklāta Valmieras koprades darbnīca “DARE”

Piektdien, 28. februārī, tika svinīgi atklāta Valmieras koprades darbnīca “DARE”. Darbnīcā pieejamas modernas iekārtas, instrumenti un tehniskais atbalsts, lai uzņēmēji un interesenti varētu strādāt pie jauniem produktiem un to prototipiem, kā arī citiem radošiem projektiem.

Darbnīcā izveidotas divas telpas – “Siltumnīca” un “Garāža”. “Siltumnīcā” ikviens interesents var veikt 3D skenēšanu un drukāt ar 3D printeriem, šūt, līmēt, lodēt, fotografēt, strādāt ar grafiskā dizaina un rasēšanas programmām un daudz ko citu. Savukārt “Garāža” atvēlēta sietspiedes iekārtām. Tuvāko nedēļu laikā tiks piegādātas vēl divas iekārtas – CNC frēze un lāzergriezējs.

Valmieras Attīstības aģentūras vadītāja Ilze Eglāja atklāšanas uzrunā uzsvēra, ka “DARES” uzdevums kļūt par vietu, kas, patstāvīgi darbojoties, sekmē radošumu, veicina jaunu uzņēmumu veidošanos un vietējās sabiedrības iesaisti. Koprades darbnīca sniegs iespēja darboties uzņēmējiem un pašnodarbinātiem, biznesa ideju autoriem, dizaineriem, rokdarbniekiem, amatniekiem, arhitektiem, studentiem, skolēniem, vecākiem kopā ar bērniem un vienkārši radošu projektu entuziastiem. Šī būs vieta, kur satiekas daudz līdzīgi domājošo un paveic to, kas nav izdarāms mājās, darbistabā vai garāžā.

Ilze Eglāja uzskata, ka Valmierai ir potenciāls kļūt par radošo industriju centru. Koprades darbnīcai ir jākalpo par vietu, kas saved kopā dažādu radošo nozaru pārstāvjus, lai rastos jaunas, inovatīvas idejas un uzņēmumi, kas tās spēj īstenot.

Valmieras mērs Jānis Baiks atzīmēja, ka pilsētā pusi no ienākumiem veido ražošanas uzņēmumi. Lai taptu jauni, inovatīvi produkti, kas būtu interesanti pasaulei, ir nepieciešama gan laba izglītība, gan arī iespējas īstenot savas radošās idejas. Koprades darbnīca ir lieliska vieta, kur rasties jaunām idejām un inovatīviem produktiem. J.Baiks pauda cerību, ka drīz vien mēs dzirdēsim par jaunajiem censoņiem, kuri radījuši interesantus, inovatīvus produktus tieši koprades darbnīcā “DARE”.

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas direktore Inese Mētriņa atklāja, ka ideja par koprades darbnīcu viņai radusies jau pirms diviem gadiem, sākot vadīt izglītības iestādi. Viņa apzinājusies, ka audzēkņiem ir maz iespēju praktiski izmantot zināšanas, kas apgūtas mācību procesā. Meklējot iespējas iegūt finansējumu sava sapņa īstenošanai, izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Valmieras Attīstības aģentūru. Pateicoties abu iestāžu neatlaidīgam un mērķtiecīgam darbam, izdevies iegūt līdzekļus no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.

Inese Mētriņa uzskata, ka koprades darbnīca palīdzēs attīstīt sadarbību starp audzēkņiem, jaunajiem uzņēmējiem un visiem tiem, kas atnāks kaut ko šeit radīt. Viņasprāt, šī būs arī laba iespēja uzlabot saikni starp dažādām paaudzēm.

Direktore atklāja, ka šī ir projekta pirmā kārta. Pastāv iecere izveidot koprades darbnīcai vēl trešo telpu. Taču kāds būs tās saturs, Inese Mētriņa noslēpumu neatklāja.

Pasākuma ietvaros tika sveikta koprades darbnīcas “DARE” vizuālās identitātes konkursa uzvarētāja, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas 3. kursa audzēkne Betija Tekla Spāre, kā arī pārējās laureātes.

Pēc svinīgās daļas norisinājās pirmā radošā darbnīca, kurā bija iespēja pagatavot apdrukātu iesaiņojuma kastīti.

Koprades darbnīca “DARE” atrodas Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas telpās Valmierā, Purva ielā 12. Tajā regulāri norisināsies dažādas radošās darbnīcas un nodarbības. Sākumā “DARE” būs atvērta otrdienās no plkst. 18.30 līdz 21.00, trešdienās no plkst. 17.00 līdz 21.00, un sestdienās no plkts.11 līdz 15. Darba laikā ir iespējamas izmaiņas, izvērtējot pieredzi un apmeklētāju vēlmes.

“DARĒ” tiks regulāri rīkotas radošās darbnīcas. Tuvāko divu nedēļu laikā Valmieras koprades darbnīcas “DARE” Facebook lapā tiks publicēts nodarbību grafiks. Turpat varēs atrast informāciju par citām aktualitātēm.

Darbnīcu izveidoja Valmieras Attīstības aģentūra sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu.

Valmieras koprades darbnīcas “DARE” izveidi 80% apmērā līdzfinansēja Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Pārējos līdzekļus piešķīra Valmieras pilsētas pašvaldība, Valmieras Attīstības aģentūra un SIA “Intellitech”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Vidzemes slimnīca aicina savā komandā GRĀMATVEDI Galvenie amata pienākumi: grāmatvedības procesu un finanšu operāciju kārtošana atbilstoši LR likumdošanai un uzņēmuma standartiem; grāmatvedības pirmdokumentu apstrāde un kontēšana; debitoru uzskaite un kontrole; krājumu uzskaites veikšana, kontrole un analīze; pamatlīdzekļu un nemateriālo ieguldījumu uzskaites veikšana, kontrole un analīze; statistikas atskaišu sagatavošana, VID atskaišu sagatavošana; analītisko aprēķinu un atskaišu sagatavošana uzņēmuma vadībai; piedalīties Slimnīcas līdzekļu un bilances posteņu inventarizācijās un norakstīšanas procesos; · citu grāmatveža ikdienas pienākumu veikšana atbilstoši darba uzdevumiem. Prasības kandidātiem: augstākā izglītība grāmatvedības, ekonomikas vai finanšu jomā; darba pieredze grāmatveža amatā vismaz 3 gadi; zināšanas LR normatīvajos aktos grāmatvedības jomā, zināšanas LR nodokļu likumdošanā; valsts valodas zināšanas atbilstoši Valodu likuma prasībām; labas datora lietošanas prasmes ar MS Office programmām; analītiska domāšana, precizitāte un augsta atbildības sajūta; prasme strādāt komandā un individuāli, labas komunikācijas prasmes; · pieredze darbā ar grāmatvedības programmu Horizon tiks uzskatīta par priekšrocību. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; normālais darba laiks; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (mēnešalga 1050 līdz 1210 EUR); papildus piemaksas un kompensācijas; darba devēja apmaksātas apmācības; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); stabila, droša un sakārtota darba vide; Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli līdz 2020.gada 9.aprīlim uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: SIA„Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie Personāla vadības daļas vadītājas S.Kandeles pa tālr.: 29443898. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA“Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs pretendentu atlases norisi; 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA“Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 29443898. Sīkāka informācija: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: GRĀMATVEDIS (TREŠĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-09 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” A.Upīša iela 10, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, A.Upīša ielā. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Andreja Upīša iela 10, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-30 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri