Valmieras Ziņas

FOTO: Svinīgi atklāta Valmieras koprades darbnīca “DARE”

Lasīšanas laiks: 3 min

Piektdien, 28. februārī, tika svinīgi atklāta Valmieras koprades darbnīca “DARE”. Darbnīcā pieejamas modernas iekārtas, instrumenti un tehniskais atbalsts, lai uzņēmēji un interesenti varētu strādāt pie jauniem produktiem un to prototipiem, kā arī citiem radošiem projektiem.

Darbnīcā izveidotas divas telpas – “Siltumnīca” un “Garāža”. “Siltumnīcā” ikviens interesents var veikt 3D skenēšanu un drukāt ar 3D printeriem, šūt, līmēt, lodēt, fotografēt, strādāt ar grafiskā dizaina un rasēšanas programmām un daudz ko citu. Savukārt “Garāža” atvēlēta sietspiedes iekārtām. Tuvāko nedēļu laikā tiks piegādātas vēl divas iekārtas – CNC frēze un lāzergriezējs.

Valmieras Attīstības aģentūras vadītāja Ilze Eglāja atklāšanas uzrunā uzsvēra, ka “DARES” uzdevums kļūt par vietu, kas, patstāvīgi darbojoties, sekmē radošumu, veicina jaunu uzņēmumu veidošanos un vietējās sabiedrības iesaisti. Koprades darbnīca sniegs iespēja darboties uzņēmējiem un pašnodarbinātiem, biznesa ideju autoriem, dizaineriem, rokdarbniekiem, amatniekiem, arhitektiem, studentiem, skolēniem, vecākiem kopā ar bērniem un vienkārši radošu projektu entuziastiem. Šī būs vieta, kur satiekas daudz līdzīgi domājošo un paveic to, kas nav izdarāms mājās, darbistabā vai garāžā.

Ilze Eglāja uzskata, ka Valmierai ir potenciāls kļūt par radošo industriju centru. Koprades darbnīcai ir jākalpo par vietu, kas saved kopā dažādu radošo nozaru pārstāvjus, lai rastos jaunas, inovatīvas idejas un uzņēmumi, kas tās spēj īstenot.

Valmieras mērs Jānis Baiks atzīmēja, ka pilsētā pusi no ienākumiem veido ražošanas uzņēmumi. Lai taptu jauni, inovatīvi produkti, kas būtu interesanti pasaulei, ir nepieciešama gan laba izglītība, gan arī iespējas īstenot savas radošās idejas. Koprades darbnīca ir lieliska vieta, kur rasties jaunām idejām un inovatīviem produktiem. J.Baiks pauda cerību, ka drīz vien mēs dzirdēsim par jaunajiem censoņiem, kuri radījuši interesantus, inovatīvus produktus tieši koprades darbnīcā “DARE”.

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas direktore Inese Mētriņa atklāja, ka ideja par koprades darbnīcu viņai radusies jau pirms diviem gadiem, sākot vadīt izglītības iestādi. Viņa apzinājusies, ka audzēkņiem ir maz iespēju praktiski izmantot zināšanas, kas apgūtas mācību procesā. Meklējot iespējas iegūt finansējumu sava sapņa īstenošanai, izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Valmieras Attīstības aģentūru. Pateicoties abu iestāžu neatlaidīgam un mērķtiecīgam darbam, izdevies iegūt līdzekļus no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.

Inese Mētriņa uzskata, ka koprades darbnīca palīdzēs attīstīt sadarbību starp audzēkņiem, jaunajiem uzņēmējiem un visiem tiem, kas atnāks kaut ko šeit radīt. Viņasprāt, šī būs arī laba iespēja uzlabot saikni starp dažādām paaudzēm.

Direktore atklāja, ka šī ir projekta pirmā kārta. Pastāv iecere izveidot koprades darbnīcai vēl trešo telpu. Taču kāds būs tās saturs, Inese Mētriņa noslēpumu neatklāja.

Pasākuma ietvaros tika sveikta koprades darbnīcas “DARE” vizuālās identitātes konkursa uzvarētāja, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas 3. kursa audzēkne Betija Tekla Spāre, kā arī pārējās laureātes.

Pēc svinīgās daļas norisinājās pirmā radošā darbnīca, kurā bija iespēja pagatavot apdrukātu iesaiņojuma kastīti.

Koprades darbnīca “DARE” atrodas Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas telpās Valmierā, Purva ielā 12. Tajā regulāri norisināsies dažādas radošās darbnīcas un nodarbības. Sākumā “DARE” būs atvērta otrdienās no plkst. 18.30 līdz 21.00, trešdienās no plkst. 17.00 līdz 21.00, un sestdienās no plkts.11 līdz 15. Darba laikā ir iespējamas izmaiņas, izvērtējot pieredzi un apmeklētāju vēlmes.

“DARĒ” tiks regulāri rīkotas radošās darbnīcas. Tuvāko divu nedēļu laikā Valmieras koprades darbnīcas “DARE” Facebook lapā tiks publicēts nodarbību grafiks. Turpat varēs atrast informāciju par citām aktualitātēm.

Darbnīcu izveidoja Valmieras Attīstības aģentūra sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu.

Valmieras koprades darbnīcas “DARE” izveidi 80% apmērā līdzfinansēja Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Pārējos līdzekļus piešķīra Valmieras pilsētas pašvaldība, Valmieras Attīstības aģentūra un SIA “Intellitech”.

SIA „Firma Madara 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā un ēdināšanā, piedāvā darbu vecākam bistro pakalpojuma darbiniekam (-cei) ēdināšanas uzņēmumā “Pasēdnīca”, Rīgas ielā 64, Valmierā. Prasības kandidātiem: vēlama atbilstoša izglītība vai darba pieredze apkalpošanas jomā; prasme sadarboties ar klientiem; godīgums un atbildības sajūta; pozitīva attieksme pret darbu; spēja strādāt komandā un maiņu darbā. Galvenie darba pienākumi: ēdienu un dzērienu pasniegšana; raksturot ēdienus un dzērienus ēdienkartē, ieinteresēt klientus, sniedzot informāciju par produkciju; pircēju apkalpošana pie kases; strādāt ar tehnoloģisko aprīkojumu (kafijas automāts u.c.); sekot produkcijas kvalitātei, produktu glabāšanas un gatavās produkcijas realizācijas termiņiem. Piedāvājam: veselības apdrošināšana; papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; apmaksātus kursus, meistarklases profesionālajai izaugsmei; apmaksātas pusdienas; svētku dāvanas; atmaksātus papildatvaļinājumus; profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; interesantu darbu stabilā uzņēmumā, mūsdienīgu darba vidi; darba alga no EUR 1080-1130 (bruto)/ no 6.50 EUR/h. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – Vecākais bistro pakalpojuma darbinieks Valmierā, vai pieteikties personīgi WhatsApp vai zvanot pa mob.tel.nr. +371 26 167 218. Profesija: BISTRO PAKALPOJUMU DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-06

“Rūjienas saldējums” komanda aicina pievienoties saldējuma masas vārītāju! Darba pienākumi: Saldējuma masas sagatavošana un vārīšana; Izejvielu sagatavošana atbilstoši receptūrām; Iekārtu, līniju mazgāšana, dezinfekcija; Iekārtu uzturēšana labā darba kārtībā; Telpu un iekārtu uzturēšana atbilstoši sanitārajām prasībām. No Tevis sagaidām: Spēju uzņemties atbildību un veikt darba pienākumus ar precizitāti; Spēju organizēt un plānot savu darbu; Iniciatīvu un labas komunikācijas prasmes; Spēju strādāt fizisku darbu, intensīvos darba apstākļos; Vēlmi mācīties, apgūt jaunas prasmes; Medicīnisko izziņu Nr. 027/u. Piedāvājam: Atalgojumu sākot no 7.5 EUR stundā pirms nodokļu nomaksas un piemaksu par savārīto saldējuma masas apjomu; Maiņu darbu – dienas un nakts maiņas; Sociālās garantijas; Veselības apdrošināšanu pēc 3 nostrādātajiem mēnešiem; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Dinamisku darba vidi; Darba apģērbu; Bezmaksas kafiju; Draudzīgu kolektīvu. Darba vieta: Rūjienā, Upes ielā 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) līdz 23. augustam uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: VĀRĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-23 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

Mūsu partneri