Valmieras Ziņas

FOTO: Ieskats piektajos Kokmuižas svētkos

Aizvadītajā nedēļas nogalē Kocēnos norisinājās piektie Kokmuižas svētki, ar dažādām norisēm iedzīvinot leģendām bagāto Kocēnu novada kultūrvēsturisko mantojumu.

Piekto Kokmuižas svētku tēma bija “Leģendas atdzimšana” un tās satikšanās ar mūsdienu pasauli. Pavisam drīz no jauna atdzims leģendārais Kokmuižas brūzis, kas savulaik bija varenākā lauku alus darītava Vidzemes guberņā. Tajā tapa Eiropā iecienītāko veidu ali, un šobrīd noslēgumam tuvojas brūža atjaunošanas darbi, lai leģendāro alu pēc 80 klusēšanas gadiem atkal brūvētu Kokmuižā.

6. septembra pēcpusdienā Kokmuižas svētkus ieskandināja braucošais Kocēnu kultūras nama pūtēju kvintets, aicinot viesus no tuvākas un tālākas apkaimes doties uz Kokmuižu. Kokmuižas dīķī līdzās izgaismotai Kokmuižas promenādes lapenei uz īpaši koncertam pielāgota pontona uzstājās virtuozais ģitārists un komponists Mārcis Auziņš.

Pēc koncerta promenādei otrpus esošajā dīķī svinīgi atklāja izgaismotu strūklaku, tādējādi papildinot labiekārtoto Kokmuižas pils kompleksu ar vēl vienu vides objektu, kas izdaiļos apkārtējo ainavu un priecēs Kokmuižas iedzīvotājus un viesus.

Svētku viesiem bija iespēja doties izbraucienos ar laivu un nesteidzīgi baudīt brīvdabas kino – Rīgas Kinostudijas mākslas filmu “Svešais”, kurā vienā no lomām ir leģendārā Zilākalna Marta, un vienu no jaunākajām latviešu kino dokumentālajām filmām – Kaspara Rogas režisēto “Meklējot Mr. Kauliņu”.

Sestdien notika svētku atklāšana pie Kokmuižas brūža un pirmā iepazīšanās ar jauno Kokmuižas brūža tēlu. Visas dienas garumā norisinājās Muižas tirgus, kur varēja nobaudīt gardēžu tūrisma ceļa “Livonijas garša” tirgotāju labums. Tāpat svētku apmeklētāji bija aicināti piedalīties radošajās darbnīcās un meistarklasēs un ekskursijās. Kauguru pagasta amatierteātris “Vīzija” demonstrēja izrādi “Grēku grāmata”, bet tikmēr muižas ēkā varēja piedalīties virtuālās realitātes spēle #izlīdziVītolam.

Visas dienas garumā notika dažādi koncerti – Kocēnu novada pašdarbības kolektīvu sasaukšanās svētku dienas ieskaņā, Kocēnu kultūras nama jauktā kora “Imera” pirmatskaņojums – Valda Atāla dziesmu programma “Lai sadera dvēselītes”, Kokmuižas dārza koncerti kopā ar Tīnu Šipkēvicu, Lauri Valteru, Lauru un Renāru Duo, Emīliju Kati Tomsoni un Paulu Ēriku Skujiņu, džezfanka apvienība “Very Cool People” un Evilena Protektore, svētku kulminācijā – leģendāro dziesmu programma Antras Stafeckas, IGO un Ivo Fomina izpildījumā, svētku balle kopā ar grupu “Vintāža”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri