Valmieras Ziņas

FOTO: Atskats uz labdarības skrējiensoļojumu Rīga-Valmiera 2019

Līgosvētkos aizvadītajā ultragarajā skrējienā Rīga-Valmiera piedalījās 138 dalībnieki, no kuriem 107 kilometrus visātrāk veica Ainārs Kumpiņš (8:10:50) un Diāna Džaviza (9:26:49), labojot vairākus rekordus.

Sešu gadu laikā kopš atjaunošanas, skrējiens kļuvis par labdarības pasākumu, kurā sadarbībā ar fondu Ziedot.lv tiek vākti līdzekļi bērniem ar kustību traucējumiem ārstniecībai rehabilitācijas centrā “POGA”. Šogad ziedojumi tiek vākti cēsnieces Undīnes Ozoliņas ārstēšanai no kaķa brēciena sindroma un kopējā saziedotā summa tiks paziņota preses konferencē otrdien, 2.jūlijā, Rīgā, Ziedot.lv telpās.

Leģendārais skrējiensoļojums šogad atzīmē 30 gadu jubileju kopš tā dzimšanas 1989. gadā, kad tas tika aizvadīts trīs dienas pēc vēsturiskā Baltijas ceļa. Šoreiz sacensību laikā tika sadalītas arī medaļas Latvijas čempionātā (LČ) 100 kilometros.

Skanot skrējēju kora pašu dziedātai Latvijas himnai, pusnaktī pie Brīvības pieminekļa pašmāju labākais taku skrējējs Andris Ronimoiss deva sacensību startu un dalībnieki policijas eskorta pavadībā devās uz Valmieru, nodot Mildas sveicienu Sīmaņa baznīcas durvju Kliņķim, kuram pieskaroties, tiek fiksēts finiša rezultāts.

Distancē devās 42 sievietes un 96 vīrieši, no kuriem finišu nesasniedza attiecīgi trešdaļa un ceturtdaļa. Taču lielākā daļa piedzīvoja neaizmirstamu saullēktu gada īsākajā naktī un pussimta brīvprātīgo palīgu apkalpošanu sešos trases kontrolpunktos. Cīņā par uzvaru risinājās četras līderu maiņas un divi no sacensību pirmās puses līderiem izstājās un neturpināja skrējienu.

Ātrākie sacensību dalībnieki cīnījās arī LČ 100 km ieskaitē un no Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidenta Arņa Lagzdiņa rokām saņēma medaļas un diplomus par paveikto. Par Latvijas čempionu kļuva Zviedrijā dzīvojošais Ainārs Kumpiņš (7:37:46), aiz sevis ar sudraba un bronzas medaļām atstājot Sergeju Maslobojevu (8:04:47) un Konstantīnu Biktimirovu (8:22:34). Dāmu konkurencē zelts ar desmitgades rekordu šajā klasiskajā distancē tika Diāna Džavizai (8:53:52), bet sudrabu un bronzu sadalīja LČ 100 km pie panākumiem jau iepriekš tikušās Vita Devjatņikova (9:29:53 ) un Sigita Vāce (9:56:51).

Skrējiena noslēdzošajos kilometros līderi vairs nemainījās un, pulksteņmašīnas “Lexus” pavadībā, pirmais Valmieru sasniedza pērn trešo vietu izcīnījušais Ainārs Kumpiņš (8:10:50), kurš savu pagājušā gada rezultātu laboja par pusstundu. Sīmaņa baznīcas durvju kliņķi pašā pilsētas centrā otrais sasniedza Sergejs Maslobojevs (8:43:55), kurš vēl pirms nedēļas bija ātrākais pašmāju pārstāvis Ventspils maratonā. Savukārt trešajā vietā ierindojās pērnais uzvarētājs Konstantīns Biktimirovs (8:56:56).

Sieviešu konkurencē triumfēja Austrijā dzīvojošā, bet no Salacgrīvas nākusī Diāna Džaviza (9:26:49), labojot pērn sasniegto trases rekordu, kas piederēja šoreiz otro vietu izcīnījušai Vitai Devjatņikovai (10:15:13). Trešo labāko rezultātu ar jaunu personīgo trases rekordu uzrādīja Sigita Vāce (10:34:25), kas savā iepriekšējā startā pirms trim gadiem izcīnīja uzvaru.

Tādējādi pieci no sešiem laureātiem ir izbaudījuši uzvaras garšu šajā teiksmām apvītajā skrējienā un saglabājusies tradīcija, ka sesto gadu pēc kārtas kopš tā atjaunošanas ir jauni sacensību uzvarētāji. Turklāt, lai arī nav pārspēts 1992. gada absolūtais Georga Jermolajeva trases rekords (8:01:38), šī gadsimta trases rekords kritis otro gadu pēc kārtas.

Lielākoties soļojot, garo distanci astotajā vietā pieveica arī vienīgā profesionālā sportiste Agnese Pastare (13:36:53), kura savā pamatdisciplīnā startējusi arī olimpiskajās spēlēs Londonā un Rio.

Astoto reizi skrējienu 68 gadu vecumā pieveica leģendārais Viktors Suborins (17:45:41), kurš savulaik skrēja divreiz ātrāk, kad palīdzēja trases rekordistam sasniegt joprojām 27 gadus nepārspēto rezultātu. Viņa labākais rezultāts (8:03:45) joprojām ir otrs ātrākais sacensību 30 gadu vēsturē. Tikmēr jaunākā dalībniece Elīna Krēmere (19:46:31) ir 18 gadus jauna. Sesto gadu pēc kārtas skrējiensoļojumu pieveica Mārtiņš Sirmais un Dmitrijs Ničipors, kurš kopā ar ātrāko dāmu Diānu Džavizu uzvarēja sprinta ātrumposmā sacensību pēdējos septiņos kilometros, tiekot pie specbalvas no Osveikals.lv un Inov-8.

Pērn sacensību dalībnieki un brīvprātīgie palīgi savāca vairāk nekā 4000 eiro Kristas Spirģes ārstēšanai bērnu rehabilitācijas centrā POGA. Šogad līdzekļi tiek vākti cēsnieces Undīnes Ozoliņas ārstēšanai no kaķa brēciena sindroma.

Otrdien, 2. jūlijā plkst.18.00 fonda Ziedot.lv telpās risināsies skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera 107 km noslēguma pasākums, kurā tiks paziņota šogad saziedotā summa un būs iespējams tikties ar sacensību laureātiem, kā arī brīvprātīgajiem palīgiem un dāsnākajiem ziedotājiem.

Skrējienu Rīga-Valmiera atbalsta Valmieras pašvaldība, Sportland, Coca-Cola, Smiltenes piens, Osveikals.lv ar Inov-8, Amserv krasta ar Lexus, Valmiermužas iesala dzēriens “Zelta zirgs”, Stirnubuks ar Platforma Timing, fotofiniss.lv, Pulsometrs.lv ar Maurten, Isostar, Sportlat, Apotheka, Eugesta, Sajūtu parks, Latvijas Dzelzceļš.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA "Ēdiens.lv" STEIDZAMI aicina darbā VECĀKO PAVĀRU pirmsskolas iestādes „Burtiņš“ ēdnīcā Ozolu ielā 2A, Valmiermuižā, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā. Darba pienākumi: Ēdiena gatavošana atbilstoši uzņēmuma standartiem; Sagatavot pamatprodukciju, kura iekļauta ēdienkartē; Ēdienu kvalitātes sistemātiska kontrole; Ievērot tehnoloģisko procesu atbilstoši noteiktajām receptēm; Ēdiena pasniegšana skolēniem. No Jums sagaidām: Atbilstošu izglītību (pārtikas jomā); Darba pieredzi sabiedriskās ēdināšanas jomā. Vēlama pieredze ēdināšanas pakalpojuma nodrošināšanā līdzīgā iestādē (piemēram, izglītības iestāde, medicīnas iestāde, sociālās aprūpes centrs); Spēja organizēt savu darbu; Augsta atbildības sajūta; Higiēnas un paškontroles normu ievērošana; Latviešu valodas zināšanas. Mēs piedāvājam: Bezmaksas pusdienas; Stabilu atalgojumu; Draudzīgu kolektīvu; Sociālās garantijas. Darba laika veids un režīms: normālais darba laiks, darba dienās no plkst. 7:00 līdz 15:00, sestdienas, svētdienas un svētku dienas brīvas. Alga (BRUTO): stundas tarifa likme 2.80 EUR/stundā. Pieteikties, sūtot CV ar norādi „Vecākais pavārs Valmieras pagastā“ uz e-pastu info.riga@ediene.lv vai zvanot uz tālruni 26406262. Profesija: VECĀKAIS PAVĀRS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Ozolu iela 2A, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-18 Kontaktpersona: CV ar norādi „Vecākais pavārs Valmieras pag.“ sūtīt uz info.riga@ediene.lv vai zvanīt 26406262.

Vidzemes slimnīca aicina savā komandā INTERNISTU Terapijas nodaļā Galvenie amata pienākumi: veikt internā profila pacienta saslimšanu diagnostiku, ārstēšanu saskaņā ar profesionālo asociāciju vadlīnijām, Slimnīcas iekšējiem standartiem, instrukcijām; analizēt ārstnieciskā procesa dinamiku un pēctecību, ieviest jauninājumus ārstniecības uzlabošanai; sniegt pacientiem un to tuviniekiem saprotamā veidā informāciju par slimības diagnozi, izmeklēšanas un ārstēšanas plānu; aizpildīt medicīnisko dokumentāciju atbilstoši Slimnīcas iekšējiem un ārējiem normatīviem aktiem un lietvedības prasībām. Prasības kandidātiem: augstākā medicīniskā izglītība (internista sertifikāts); reģistrācija ārstniecības personu reģistrā; spēja strādāt patstāvīgi un komandā; spēja ātri reaģēt un rīkoties neatliekamās situācijās; precizitāte un atbildība; zināšanas darbā ar datoru; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; veselīgas profesionālās ambīcijas. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; summētais darba laiks; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (no 1500 EUR); papildus piemaksas un kompensācijas; darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); iespēja pretendēt uz kompensāciju atbilstoši Veselības Ministrijas Eiropas Savienības fonda projektam; stabila, droša un sakārtota darba vide; iespēja īrēt dzīvesvietu Valmieras pašvaldības īres namos; Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli ar norādi "Internists" uz e-pastu darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie ārstnieciskās direktores I.Ozoliņas pa tālr.29337763. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA“Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs pretendentu atlases norisi; 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA“Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 29443898. Sīkāka informācija: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: INTERNISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jumaras iela 195, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-18 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz uz darbs@vidzemesslimnica.lv, t. 29337763.

Mūsu partneri