Valmieras Ziņas

Festivāla “Nāc līdzās Vidzemē!” dalībnieki ar radošiem priekšnesumiem priecē skatītājus (papildināts)

Lasīšanas laiks: 3 min

Otrdien, 3.martā, Valmieras Kultūras centrā notika reģionālais integratīvās mākslas festivāls “Nāc līdzās Vidzemē!”. Bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām, dziedot, dejojot, spēlējot teātri un muzicējot priecēja skatītājus.

“Uztraucos tikai drusciņ. Man patīk uzstāties uz lielās skatuves. Arī skatītāji vienmēr aplaudē,”

portālam “Valmieras Ziņas” priecīgs stāstīja Dāvids no Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas-attīstības centra, kurš izpildīja dziesmu “Bērīts, manis kumeliņš”.

“Skolā iepriekš mēģinām, izdomājam programmu, lai skatītājiem būtu interesanti. Bērni vienmēr ir priecīgi piedalīties šādos pasākumos, atpūsties arī no skolas ikdienas. Pēc uzstāšanās sākam jau domāt, kad būs nākamais koncerts. Šeit sastopam domubiedrus, gūstam jaunas idejas un priecājamies. Tā jau kļuvusi par jauku pavasara tradīciju,”

stāsta Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas-attīstības centra skolotāja Anita Reinerte. Iestādi pasākumā pārstāvēja Dāvids Dedzis ar dziesmu un audzēkņi, kuri skolotājas Uldzes Strazdiņas vadībā bija iestudējuši deju “Lelles” pēc kinofilmas “Mūzikas skaņas” motīviem.

Par pozitīvu tradīciju pasākumu uzskata arī Raiskuma internātpamatskolas-rehabilitācijas centra direktora vietniece audzināšanas darbā Baiba Duņēna. Šīs skolas audzēkņi festivālā piedalījušies vismaz 10 reizes, tiekot tālāk arī uz Vislatvijas “Nāc līdzās” pasākumu Rīgā.

“Katru reizi meklējam kaut ko savādāku, smeļamies idejas arī citu priekšnesumos. Mums tā ir mobilizēšanās uz konkrētu mērķi. Bērniem ļoti patīk piedalīties. Esot šeit, bērni izjūt sevi kā daļu no kaut kā liela un pozitīva.”

Savukārt Amanda, skolas audzēkne, uzstājusies jau no mazotnes un bijusi klāt visos “Nāc līdzās” gan Valmierā, gan Rīgā.

“Kad biju mazāka, uztraukums bija lielāks, bet tagad viss kārtībā. Mazliet bail, jo parasti ir daudz cilvēku zālē, bet viss labi izdodas, piedalīšos arī citus gadus,”

stāsta Amanda.

Festivālā uzstājās 134 bērni un jaunieši no 11 skolām, aprūpes centriem un kolektīviem – no Rīgas, Cēsīm, Valmieras, Strazdumuižas, Katvariem un Madonas. Valmieru festivālā pārstāvēja Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas-attīstības centra un Valmieras pilsētas speciālās pirmsskolas izglītības iestādes “Bitīte” audzēkņi.

Koncertu kuplināja Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas mūsdienu deju grupa “Flash” (vadītāja Linda Mīļā) un bērnu vokālā grupa “Notiņas” (vadītāja Aigita Lapiņa).

Labākos koncerta priekšnesumus, līdzīgi kā iepriekšējos gados, žūrija izvirzīja dalībai Rīgas Lielkoncertā, kas notiks 1.aprīlī Rīgas Stradiņa universitātes aulā. Festivāla laureāti tiks aicināti uzstāties Ziemassvētku labdarības akcijas “Nāc līdzās Ziemassvētkos!” koncertā kopā ar Latvijas labākajiem skatuves māksliniekiem un mūziķiem.

Uz Rīgas lielkoncertu dosies bērni no Cēsu internātpamatskolas (uzstājās ar dziesmu “Ceļi”), bērnudārza “Bitīte” (“Dienvidāfrikas deja”), Strazdumuižas internātvidusskolas (“Meiteņu trio un Edgars”, saksofonistu duets, kā arī duets “Elīza un Agnese”), Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas-attīstības centra (deja no kinofilmas “Mūzikas skaņas”), Madonas leļļu teātra (priekšnesums “Cirks”), Raiskuma internātpamatskolas-rehabilitācijas centra (dziesma un deja “Kas dārzā”).

Žūrija, kuras sastāvā bija fonda “Nāc līdzās!” valdes priekšsēdētāja Sarma Freiberga, mūzikas pedagoģe Inese Sudraba un deju kolektīvu vadītājs un horeogrāfs Artis Mellups, uzsvēra:

“Liels prieks, ka dalībnieki viens otru atbalsta un jūt līdzi. Pasākumā gūts milzīgs pozitīvs lādiņš un nobirdināta pat kāda prieka asara. Šogad dalībnieki bija ļoti radoši – gan jauni instrumenti, gan neredzēti tērpi un priekšnesumi.” 

Festivāls Latvijā notiek jau 19.reizi. Savukārt Vidzemes reģionālajam pasākumam nākamajā gadā būs apaļa jubileja – 10 gadi. Turklāt nesen izdots “Nāc līdzās!” kora disks, kas jau guvis daudz labu atsauksmju.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Mūsu partneri