Valmieras Ziņas

“EY”: Pērn visvairāk jauni ārvalstu investīciju projekti sākti Rīgā, Daugavpilī un Valmierā

Lasīšanas laiks: 2 min

Latvijā pagājušajā gadā visvairāk jauni ārvalstu investīciju projekti sākti Rīgā, Daugavpilī un Valmierā, liecina “Ernst & Young” (“EY”) jaunākais investīciju pievilcības pētījums “EY Attractiveness Survey Europe”, kas analizē investīciju datus un apkopo investoru viedokļus.

Rīgā sākts 21 projekts, no kuriem 16 ir bijuši jauni, bet pieci – esošo uzņēmumu darbības paplašināšanai, Daugavpilī – trīs un Valmierā – arī trīs. Vēl divi jauni ārvalstu investīciju projekti īstenoti Ogrē un pa vienam Dobelē, Madonā un Mārupē.

“EY” partneris Baltijas valstīs Guntars Krols skaidro, ka, ņemot vērā gan darbaspēka tirgus lielumu un loģistikas un infrastruktūras pieejamību, Rīgas vadība jauno investīciju piesaistē ir dabiska.

Vienlaikus viņš uzsver, ka Latvijā daudzām pilsētām ir jāpieliek pūles, lai atrastu savu īpašo piedāvājumu investoriem, kā arī valsts līmenī ir jādomā par mērķtiecīgu investoru virzīšanu uz reģioniem.

Savukārt Latvijas Investīciju un attīstības (LIAA) aģentūras direktors Kaspars Rožkalns norāda, ka ne visās Latvijas pašvaldībās ir pietiekama motivācija strādāt pie investīciju piesaistes, tādēļ pārsvarā investori izvēlas teritorijas, kur jau iepriekš veidojusies uzņēmējdarbībai labvēlīga vide un infrastruktūra.

Viņš informēja, ka LIAA ir iecerējusi veidot vairāku līmeņu pamācību programmu pašvaldībām, lai uzlabotu gan pilsētu, gan citu pašvaldību piedāvājumu investīciju piesaistes jomā.

Vienlaikus pētījuma dati liecina, ka ekonomikas sektoru griezumā, visvairāk jauno ārvalstu investīciju projektu pērn bijis programmēšanas un IT pakalpojumu jomā, kur realizēti 11 projekti. Tikmēr trīs projekti bijuši biznesa un profesionālo pakalpojumu jomā, bet telekomunikāciju sektorā, elektronikā, mēbeļu ražošanā un kokapstrādē, metālapstrādē, lauksaimniecībā un pārtikas ražošanā un būvniecībā, katrā īstenoti divi jauni ārvalstu investīciju projekti. Vēl vairākās nozarēs uzsākts pa vienam jaunam projektam.

Krols uzsver, ka 29% pētījuma respondentu atzīmēja digitālās ekonomikas nozari kā galveno investīciju virzienu turpmāk, 25% – mobilitātes nozari, bet 16% – plaša patēriņa nozares, tostarp pārtikas un lauksaimniecības ražošanu.

Viņš piebilda, ka mobilitātes nozare visticamāk saistīta ar investoru gaidām par “Rail Baltica” attīstību un jauniem risinājumiem pilsētu mobilitātē.

Jau ziņots, ka Latvija pērn piesaistīja 32 jaunus tiešo ārvalstu investīciju projektus, kas ir tikpat, cik 2021.gadā. Arī Eiropā kopumā jaunu investīciju projektu skaits saglabājās faktiski līdzīgā līmenī kā 2021.gadā, pieaugot par 1%.

“EY Attractiveness Survey Europe” pētījums tiek veikts ik gadu, apkopojot gan investīciju projektu kvantitatīvos datus, monitorējot vairāk nekā 10 000 ziņu avotu, gan aptaujājot 501 starptautisku investīciju lēmumu pieņēmēju.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri