Valmieras Ziņas

“Ēnas” Vidzemes Augstskolā iepazīs zinātnes pasauli

Ikgadējās karjeras izglītības akcijas “Ēnu diena” ietvaros 12. februārī skolēniem būs iespēja ielūkoties zinātnes pasaulē, pavadot vienu dienu kopā ar kādu no četriem Vidzemes Augstskolas (ViA) darbiniekiem un iepazīstot viņu darba ikdienu.

Ar mērķi iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum, ikgadējās karjeras izglītības akcijas “Ēnu diena” laikā bērniem un jauniešiem no dažādām Latvijas skolām būs unikāla iespēja iepazīties ar Vidzemes Augstskolu un tās pētnieku ikdienu un darba pienākumiem.

Skolēni, kuriem interesē māksla un digitālās spēles, ēnos ViA HESPI institūta mākslas pētnieci Ievu Ginteri, kura strādā pie inovatīvas spēles par mūsdienu mākslu un mūziku. Tāpat interesenti kļūs par ViA zinātnisko projektu vadītāja un HESPI zinātniskā asistenta Oskara Javas ēnu, kurš atklās – kas zinātnē ir tik aizraujošs, ka tas liek pamest labi apmaksātu darbu ministrijā, lai nodotos ekosistēmu modelēšanai, tostarp, purvu pētniecībai. Tie, kuri vēlas stāties kameras priekšā un, iespējams, savu nākotni saistīt ar mediju jomu, kā arī gūt praktiskas iemaņas intervēšanā un video veidošanā, pavadīs dienu kopā ar ViA Multimediju laboratorijas vadītāju Ivetu Auniņu. Tāpat skolēni kļūs par ēnām Virtuālās realitātes pētniekam ViA Sociotehnisku sistēmu inženierijas institūtā (SSII) – Arnim Cīrulim. Viņa vadībā interesenti uzzinās virtuālās un papildinātās realitātes izmantošanas iespējas un apmeklēs vienu no modernākajām VR/AR laboratorijām, lai uzzinātu, kā šīs tehnoloģijas ietekmēs mūsu ikdienu nākotnē.

Skolēni bija aicināti iepazīties ar visām vakancēm un nosūtīt pieteikumus portālā enudiena.lv no 24. janvāra. Jau pirmajās pieteikšanās dienās dalībai pasākumā tika apstiprināti skolēni, kuri pieteikuma vēstulē bija vislabāk pamatojuši savu motivāciju un vēlmi ēnot kādu no ViA darbiniekiem. Konkurss ir noslēdzies.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē. Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvia (JA Latvia) reģistrēta preču zīme.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pastnieks/-ce automobiļa vadītājs (slodze 0.7)  Darbavieta: Piegādes punkts Valmiera 1, Brēžas iela 3, Valmiera, LV-4201 Darba pienākumi: • kvalitatīva preses izdevumu un sūtījumu piegāde klientiem; • preses izdevumu abonementu un dažādu maksājumu noformēšana; • pensiju piegāde; • sadarbības partneru preču tirdzniecība; • klientu informēšana par "Latvijas Pasta" pakalpojumiem. Prasības kandidātiem: • valsts valodas zināšanas atbilstoši vidējā līmeņa B (1) pakāpei; • vēlme un spēja veidot pozitīvu komunikāciju ar klientiem; • atbildības sajūta un nopietna attieksme pret darba pienākumu izpildi; • laba teritorijas pārziņa; • B kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto.  Piedāvājam: • stabilu atalgojumu no 304.50 EUR (Bruto); • papildus mainīgo algas daļu; • degvielas kompensāciju; • auto amortizācijas kompensāciju; • pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; • veselības apdrošināšanas polisi. Darba laiks no 6:00-12:00. Papildu informācija:  CV ar norādi Pastnieks automobiļa vadītājs/- a PP Valmiera 1 sūtīt AS "Latvijas Pasta" Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 22039501, 67608493 Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brēžas iela 3, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-20 Kontaktpersona: Nadežda Volosanova Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri