Valmieras Ziņas

Elektroapgāde traucēta vairākiem tūkstošiem mājsaimniecību visā Latvijā

Šodien pēcpusdienā stiprā vēja radīto postījumu dēļ elektroapgāde traucēta vairākiem tūkstošiem AS “Sadales tīkls” klientu, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Spēcīgā vēja ietekmē daudzviet gaisvadu elektrolīnijās ir iegāzti koki, ieķērušies nolauztie koku zari, sarauti gaisvadu elektrolīniju vadi un bojāti balsti, izraisot elektroapgādes traucējumus klientiem.

Šodien ap plkst. 16.30 elektroapgāde ir traucēta vairākiem tūkstošiem AS “Sadales tīkls” klientu visā Latvijā un tiek veikts aktīvs darbs, lai pēc iespējas īsākā laikā atjaunotu elektroapgādi visiem iedzīvotājiem. Lielākie elektroapgādes traucējumi ir klientiem Vidzemē – Smiltenes, Alūksnes, Valkas, Kocēnu, Vecpiebalgas novadā. AS “Sadales tīkls” strādā pastiprinātā režīmā, lai elektroenerģijas piegādi klientiem atjaunotu pēc iespējas ātrāk.

Dienas laikā situācija elektroapgādē ir mainīga, jo elektrotīkla bojājumi tiek reģistrēti atbilstoši vēja stiprumam un pārvietošanās ceļam, tādēļ vēja laikā var būt situācijas, ka pēc bojājuma novēršanas vienā elektrolīnijas posmā elektroapgādes traucējumus klientiem izraisa bojājums citā elektrolīnijas posmā.

Elektrotīkla bojājumus galvenokārt izraisa spēcīgā vēja ietekmē lauzti un elektrolīniju vados iegāzti koki vai ieķērušies vēja nesti koku zari, kuri pārrauj gaisvadu elektrolīnijas vadus un bojā balstus.

“Sadales tīkls” strādā pastiprinātā režīmā, sekojot līdzi vēja virzībai un meteorologu prognozēm. Lai pēc iespējas ātrāk lokalizētu un novērstu spēcīgā vēja radītos postījumus – izzāģētu nolauztos kokus, noņemtu elektrolīniju vados ieķērušos zarus, atsevišķos elektrolīniju posmos atjaunotu trūkušos vadus un balstus, bojājumu novēršanā ir piesaistīts iespējami liels elektromontieru brigāžu skaits un mobilizētas speciālās tehnikas vienības. Gatavojoties prognozētajai vētrai, “Sadales tīkls” jau dienas laikā strādāja pastiprinātā režīmā, mobilizējot papildu elektromontieru brigādes, apzinot materiāltehnisko bāzi, kā arī sazinoties ar pašvaldībām.

Situācija elektroapgādē ir mainīga, jo bojāto elektrolīniju posmu pilnīga sakārtošana un atjaunošana ir sarežģīta un laikietilpīga un, lai novērstu reģistrētos elektrotīkla bojājumus, brigādēm nākas atslēgt papildu elektrolīniju posmus. Elektrotīkla bojājumu novēršana norit sekmīgi un turpināsies diennakts tumšajā laikā.

Uzņēmums aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā, netuvoties elektrolīnijām, ja tajās ir iekārušies koki vai zari, vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo tas var apdraudēt dzīvību. Redzot šādu bīstamu situāciju, nekavējoties jāinformē “Sadales tīkls”, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot uz 112.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “BEST WOOD Europa” aicina darbā apkures/ katlu KURINĀTĀJU. Darba apraksts: Apkures iekārtu apkalpošana, kurināšana. Sekot apkures iekārtu kontroles aparatūras rādītājiem saskaņā ar katlu ekspluatācijas noteikumiem un instrukcijām. Sekot apkures iekārtu armatūru, cirkulācijas sūkņu, dūmsūkņa, skursteņa un dūmvadu tehniskajam stāvoklim un to drošai ekspluatācijai. Veikt apkures iekārtu uzturēšanu pastāvīgā darba kārtībā. Fiksēt uzskaites datus reģistrācijas žurnālos. Prasības kandidātiem: Augsta atbildības sajūta. Apkures krāšņu/ katlu kurinātāja sertifikāts/operatora apliecība. Pieredze profesijā. Uzņēmums piedāvā: Stabilu darba vietu. Konkurētspējīgu atalgojumu. Daļēji apmaksātas pusdienas. Apmaksātus ceļa izdevumus no Valmieras. Ražotnes atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245. Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks. Darba laika veids: maiņu darbs. Alga: EUR 4,25 bruto stundā (papildus piemaksas par apzinīgi veiktu darbu). Pieteikšanās: sūtīt CV norādi “Kurinātājs_Brenguļi” uz e-pastu bwe@bwe.lv līdz 2019.gada 27.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 24966076. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: APKURES /KRĀŠŅU KURINĀTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Zālītes, Brenguļu pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-27 Kontaktpersona: CV ar profesijas norādi sūtīt uz e-pasta adresi bwe@bwe.lv, t. 24966076.

Mūsu partneri