Valmieras Ziņas

Eiropas ieguldījums Valmierā: iedzīvotāju izglītības izaugsme un mūsdienīga pilsētvide

Lasīšanas laiks: 3 min

Latvija Eiropas Savienības (ES) sastāvā ir jau desmit gadus. Šodien, 9.maijā, atzīmē Eiropas dienu, tāpēc portāls “Valmieras Ziņas” apkopojis informāciju par to, kādu ieguldījumu ES ir devusi tieši Valmieras pilsētas attīstībai un iedzīvotāju labklājībai.

Izglītība

Esot ES sastāvā, Latvijas iedzīvotāji citās Eiropas valstīs var iegūt pieredzi izglītības jomā. Viens no šādiem piedāvājumiem ir “Erasmus” programma, kas studentiem no 33 Eiropas valstīm studiju un prakses formā dod iespēju uzlabot svešvalodu zināšanas, pārbaudīt adaptēšanās spējas svešā valstī un paaugstina studentu izredzes darba tirgū.

Vidzemes Augstskola (ViA) ir viena no Latvijas augstākās izglītības iestādēm, kam ir piešķirta “Erasmus” Universitātes harta, kas ļauj studentiem no ViA piedalīties apmaiņas programmās.

Ar savu pieredzi par “Erasmus” programmu portālam “Valmieras Ziņas” dalās ViA studentes Paula Engere un Malvīne Vernera.

“Izvēlējos studēt ārzemēs, jo tā ir lieliska iespēja izmēģināt, kā tas ir, dzīvot un mācīties citā valstī, kur ir savādāka mācību pieeja un citi standarti. Kā arī, tā ir lieliska iespēja iepazīt valsti un tās kultūru,” stāsta P.Engere, kura šobrīd mācās Nīderlandē.

“Apmaiņas studijas uzskatu par sava veida pārbaudījumu. Pieredze ir bijusi neatsverama, un viss vēl nav galā!” pauž M.Vernera, kura šo semestri pavada Ungārijā.

Kā portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja ViA pārstāve Līga Cvetkova, šajā pavasara semestrī augstskolā studē 21 apmaiņas students no četrām valstīm. Savukārt ārzemēs apmaiņas studijās šajā semestrī devušies 26 Vidzemes Augstskolas studenti.

Gadu laikā ar dažādu ES fondu līdzfinansējumu ir realizēti arī izglītības projekti “Comenius”, “Grundtvig” un “Leonardo da Vinči” programmās, kuros piedalījušās vairākas Valmieras izglītības iestādes, tostarp Valmieras Valsts ģimnāzija, Valmieras 2.vidusskola un Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskola.

Attīstība

Kā portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Dace Jase, ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalstu vairāk nekā 38,84 miljonu eiro (27,3 milj. latu) apmērā, pēdējo desmit gadu laikā ir veiksmīgi īstenoti dažādi projekti. “Valmieras pilsētai ir izdevies nodrošināt, ka valmierieši var saņemt kvalitatīvus pakalpojumus dažādās jomās. Tāpat ir īstenoti projekti ar Kohēzijas fonda un Eiropas Sociālā fonda atbalstu.”

Pēdējo gadu nozīmīgākie realizētie projekti ir tilta pār Gauju rekonstrukcija, Valmieras Biznesa un Inovāciju inkubatora ēkas un Valmieras sākumskolas izbūve, kā arī pagājušā gada nogalē atklātā Valmieras Mūzikas skolas ēka. Minēto projektu kopējās izmaksas ir nepilni desmit miljoni eiro ( ap septiņiem milj. latu).

Kā stāsta D. Jase: “Būtiski ieguldījumi tika veikti arī Valmieras izglītības iestāžu rekonstrukcijā un energoefektivitātes pasākuma veikšanā, kā arī ar ES finanšu atbalstu veiktas nozīmīgas investīcijas pilsētas centralizētās ūdensapgādes un siltumapgādes sistēmas tīklu modernizācijā un pilsētas maģistrālo ielu rekonstrukcijā.”

“Visi īstenotie ES projekti Valmieras pilsētā ir bijuši nozīmīgi, lai pilsēta ar katru gadu kļūtu arvien modernāka, sakoptāka un iedzīvotājiem tiktu nodrošinātas iespējas dzīvot, strādāt, mācīties vai atpūsties sakārtotā un mūsdienīgā pilsētvidē,” informē D. Jase.

Kopumā aizvadīto desmit gadu laikā Valmieras pilsētas pašvaldība ir īstenojusi projektus vairāk nekā 80,86 miljonu eiro (56,65 milj. latu) apmērā.

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Uzņēmums NCC BALTIC Aicina darbā Lietvedības speciālistu/-i Mēs piedāvājam • Dinamisku darbu augošā būvniecības uzņēmumā; • Konkurētspējīgu atalgojumu no EUR 1100-1200 (bruto) un bonusu par saniegtiem rezultātiem; • Iespēja mācīties un attīstīties. Ja Tev ir • Augstākā/nepabeigta augstākā izglītība ekonomikā, uzņēmējdarbībā vai līdzīgā jomā; • Darba pieredze sekretāra (-es), administratora vai līdzīgā amatā; • Labas iemaņas darbā ar MS Office programmām; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu; • Vēlme un prasme darboties komandā; • Pieredze darbā būvniecības uzņēmumā tiks uzskatīta par priekšrocību. Darba pienākumu apraksts • Nodrošināt ienākošās un izejošās korespondences sagatavošanu, administrēšanu un uzturēšanu; • Ievadīt un apstrādāt rēķinus, uzraudzīt rēķinu sistēmu; • Sniegt atbalstu atbildīgajam būvdarbu vadītājam būvniecības projektu dokumentācijas sagatavošanā, kārtošanā un pārraudzībā; • Veikt būvuzņēmēju noteiktās dokumentācijas vešanas pareizības kontroli; • Veikt visu nepieciešamo, ar būvuzņēmēju saistīto aktu un dokumentu noformēšanu. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: normunds@nccbaltic.lv ar norādi – CV Valmiera. Kontakttālrunis uzziņām: 29111010 (Normunds Šulcs) Darba vietas adrese: LATVIJA, Mūrmuižas iela 20, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Aktuāla līdz: 2022-10-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Attīstības pārvaldes Teritorijas un pilsētplānošanas nodaļas zemes ierīkotāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt ar zemes ierīcību saistīto jautājumu risināšanu Pašvaldības Brenguļu, Kauguru, Trikātas, Plāņu pagastu un Strenču pilsētas administratīvajās teritorijās; - organizēt nekustamā īpašuma formēšanas procesus (sadalīšana, apvienošana, pirmreizēja uzmērīšana, apbūves tiesību zemes plāna pasūtīšana mērniekiem, robežu apsekošana) virzību; - veikt ar adresāciju (zemes vienību, ēku un būvju) un nosaukumu piešķiršanu, maiņu un likvidēšanu saistītos darbus; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība zemes ierīcības jomā vai inženierzinātnēs; - teicamas latviešu valodas zināšanas un labas angļu valodas prasmes; - kompetences: teicama analītiskā domāšana un organizatoriskās spējas; prasme plānot un organizēt savu darbu; - labas iemaņas darbā ar datoru un biroja tehniku; - vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 890 EUR līdz 1035 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; - drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Pieteikums zemes ierīkotāja/-s amatam”, līdz 2022.gada 16.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ZEMES IERĪCĪBAS INŽENIERIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-16

Mūsu partneri