Valmieras Ziņas

Eiropas ieguldījums Valmierā: iedzīvotāju izglītības izaugsme un mūsdienīga pilsētvide

Latvija Eiropas Savienības (ES) sastāvā ir jau desmit gadus. Šodien, 9.maijā, atzīmē Eiropas dienu, tāpēc portāls “Valmieras Ziņas” apkopojis informāciju par to, kādu ieguldījumu ES ir devusi tieši Valmieras pilsētas attīstībai un iedzīvotāju labklājībai.

Izglītība

Esot ES sastāvā, Latvijas iedzīvotāji citās Eiropas valstīs var iegūt pieredzi izglītības jomā. Viens no šādiem piedāvājumiem ir “Erasmus” programma, kas studentiem no 33 Eiropas valstīm studiju un prakses formā dod iespēju uzlabot svešvalodu zināšanas, pārbaudīt adaptēšanās spējas svešā valstī un paaugstina studentu izredzes darba tirgū.

Vidzemes Augstskola (ViA) ir viena no Latvijas augstākās izglītības iestādēm, kam ir piešķirta “Erasmus” Universitātes harta, kas ļauj studentiem no ViA piedalīties apmaiņas programmās.

Ar savu pieredzi par “Erasmus” programmu portālam “Valmieras Ziņas” dalās ViA studentes Paula Engere un Malvīne Vernera.

“Izvēlējos studēt ārzemēs, jo tā ir lieliska iespēja izmēģināt, kā tas ir, dzīvot un mācīties citā valstī, kur ir savādāka mācību pieeja un citi standarti. Kā arī, tā ir lieliska iespēja iepazīt valsti un tās kultūru,” stāsta P.Engere, kura šobrīd mācās Nīderlandē.

“Apmaiņas studijas uzskatu par sava veida pārbaudījumu. Pieredze ir bijusi neatsverama, un viss vēl nav galā!” pauž M.Vernera, kura šo semestri pavada Ungārijā.

Kā portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja ViA pārstāve Līga Cvetkova, šajā pavasara semestrī augstskolā studē 21 apmaiņas students no četrām valstīm. Savukārt ārzemēs apmaiņas studijās šajā semestrī devušies 26 Vidzemes Augstskolas studenti.

Gadu laikā ar dažādu ES fondu līdzfinansējumu ir realizēti arī izglītības projekti “Comenius”, “Grundtvig” un “Leonardo da Vinči” programmās, kuros piedalījušās vairākas Valmieras izglītības iestādes, tostarp Valmieras Valsts ģimnāzija, Valmieras 2.vidusskola un Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskola.

Attīstība

Kā portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Dace Jase, ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalstu vairāk nekā 38,84 miljonu eiro (27,3 milj. latu) apmērā, pēdējo desmit gadu laikā ir veiksmīgi īstenoti dažādi projekti. “Valmieras pilsētai ir izdevies nodrošināt, ka valmierieši var saņemt kvalitatīvus pakalpojumus dažādās jomās. Tāpat ir īstenoti projekti ar Kohēzijas fonda un Eiropas Sociālā fonda atbalstu.”

Pēdējo gadu nozīmīgākie realizētie projekti ir tilta pār Gauju rekonstrukcija, Valmieras Biznesa un Inovāciju inkubatora ēkas un Valmieras sākumskolas izbūve, kā arī pagājušā gada nogalē atklātā Valmieras Mūzikas skolas ēka. Minēto projektu kopējās izmaksas ir nepilni desmit miljoni eiro ( ap septiņiem milj. latu).

Kā stāsta D. Jase: “Būtiski ieguldījumi tika veikti arī Valmieras izglītības iestāžu rekonstrukcijā un energoefektivitātes pasākuma veikšanā, kā arī ar ES finanšu atbalstu veiktas nozīmīgas investīcijas pilsētas centralizētās ūdensapgādes un siltumapgādes sistēmas tīklu modernizācijā un pilsētas maģistrālo ielu rekonstrukcijā.”

“Visi īstenotie ES projekti Valmieras pilsētā ir bijuši nozīmīgi, lai pilsēta ar katru gadu kļūtu arvien modernāka, sakoptāka un iedzīvotājiem tiktu nodrošinātas iespējas dzīvot, strādāt, mācīties vai atpūsties sakārtotā un mūsdienīgā pilsētvidē,” informē D. Jase.

Kopumā aizvadīto desmit gadu laikā Valmieras pilsētas pašvaldība ir īstenojusi projektus vairāk nekā 80,86 miljonu eiro (56,65 milj. latu) apmērā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla degvielas kannu ražošanas uzņēmums aicina darbā: mārketinga un sabiedrisko attiecību speciālistu/-i Galvenie pienākumi: Produktu un pakalpojumu virzība starptautiskā tirgū Uzņēmuma iekšējās un ārējās komunikācijas veidošana un uzturēšana Uzņēmuma tēla veidošana un uzturēšana Sagaidām kandidātu ar: augstāko izglītību sociālo zinātņu jomā (mārketings, komunikācija vai tml.) veiksmīgu iepriekšējo darba pieredzi mārketinga un sabiedrisko attiecību jomā veiksmīgu iepriekšējo darba pieredzi projektu vadībā analītisku un radošu domāšanu un spēju kompleksi risināt problēmas teicamām svešvalodu zināšanām un visaptverošām komunikācijas prasmēm aktīvu, uz sadarbību un rezultātu orientētu personību ar inovatīvām idejām Piedāvājam: Interesantu un dinamisku darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā Iespēju mācīties, gūt pieredzi un realizēt sevi dinamiskā darba vidē un darbā ar starptautiskiem tirgiem Darba rezultātiem un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no Eur 1000 mēnesī, dažādus papildu labumus Sakārtotu, ērtu darba vidi draudzīgā kolektīvā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64 207 235 Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-21 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235, 29413500; Adrese: L.Laicena iela 2, Valmiera. Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA „VTU Valmiera” Reģ. Nr. 40003004220   aicina darbā Apkopēju (Valmieras AO) uz noteiktu laiku no š.g.5. jūlija līdz 2. septembrim DARBA PIENĀKUMI: · uzkopt darba, palīgtelpas un autoostas teritoriju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · pamatizglītība · vēlama iepriekšēja darba pieredze uzkopšanas un tīrīšanas darbos · iemaņas darbā ar sadzīves tehniku · vēlamas zināšanas telpaugu kopšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · sociālās garantijas · darba algu – valstī noteiktā minimālā stundas tarifa likme CV vēstuli ar norādi vakancei „Apkopējs” lūdzam līdz 2021. gada 1. jūlijam iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi Valmieras autoostas kasē Stacijas ielā 1, Valmierā vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, sazināsimies divu nedēļu laikā pēc sludinājumā norādītā pieteikšanās termiņa beigām. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Informācija 26558027 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas iela 1, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-01 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz info@vtu-valmiera.lv Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri