Valmieras Ziņas

Eiropas ieguldījums Valmierā: iedzīvotāju izglītības izaugsme un mūsdienīga pilsētvide

Lasīšanas laiks: 3 min

Latvija Eiropas Savienības (ES) sastāvā ir jau desmit gadus. Šodien, 9.maijā, atzīmē Eiropas dienu, tāpēc portāls “Valmieras Ziņas” apkopojis informāciju par to, kādu ieguldījumu ES ir devusi tieši Valmieras pilsētas attīstībai un iedzīvotāju labklājībai.

Izglītība

Esot ES sastāvā, Latvijas iedzīvotāji citās Eiropas valstīs var iegūt pieredzi izglītības jomā. Viens no šādiem piedāvājumiem ir “Erasmus” programma, kas studentiem no 33 Eiropas valstīm studiju un prakses formā dod iespēju uzlabot svešvalodu zināšanas, pārbaudīt adaptēšanās spējas svešā valstī un paaugstina studentu izredzes darba tirgū.

Vidzemes Augstskola (ViA) ir viena no Latvijas augstākās izglītības iestādēm, kam ir piešķirta “Erasmus” Universitātes harta, kas ļauj studentiem no ViA piedalīties apmaiņas programmās.

Ar savu pieredzi par “Erasmus” programmu portālam “Valmieras Ziņas” dalās ViA studentes Paula Engere un Malvīne Vernera.

“Izvēlējos studēt ārzemēs, jo tā ir lieliska iespēja izmēģināt, kā tas ir, dzīvot un mācīties citā valstī, kur ir savādāka mācību pieeja un citi standarti. Kā arī, tā ir lieliska iespēja iepazīt valsti un tās kultūru,” stāsta P.Engere, kura šobrīd mācās Nīderlandē.

“Apmaiņas studijas uzskatu par sava veida pārbaudījumu. Pieredze ir bijusi neatsverama, un viss vēl nav galā!” pauž M.Vernera, kura šo semestri pavada Ungārijā.

Kā portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja ViA pārstāve Līga Cvetkova, šajā pavasara semestrī augstskolā studē 21 apmaiņas students no četrām valstīm. Savukārt ārzemēs apmaiņas studijās šajā semestrī devušies 26 Vidzemes Augstskolas studenti.

Gadu laikā ar dažādu ES fondu līdzfinansējumu ir realizēti arī izglītības projekti “Comenius”, “Grundtvig” un “Leonardo da Vinči” programmās, kuros piedalījušās vairākas Valmieras izglītības iestādes, tostarp Valmieras Valsts ģimnāzija, Valmieras 2.vidusskola un Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskola.

Attīstība

Kā portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Dace Jase, ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalstu vairāk nekā 38,84 miljonu eiro (27,3 milj. latu) apmērā, pēdējo desmit gadu laikā ir veiksmīgi īstenoti dažādi projekti. “Valmieras pilsētai ir izdevies nodrošināt, ka valmierieši var saņemt kvalitatīvus pakalpojumus dažādās jomās. Tāpat ir īstenoti projekti ar Kohēzijas fonda un Eiropas Sociālā fonda atbalstu.”

Pēdējo gadu nozīmīgākie realizētie projekti ir tilta pār Gauju rekonstrukcija, Valmieras Biznesa un Inovāciju inkubatora ēkas un Valmieras sākumskolas izbūve, kā arī pagājušā gada nogalē atklātā Valmieras Mūzikas skolas ēka. Minēto projektu kopējās izmaksas ir nepilni desmit miljoni eiro ( ap septiņiem milj. latu).

Kā stāsta D. Jase: “Būtiski ieguldījumi tika veikti arī Valmieras izglītības iestāžu rekonstrukcijā un energoefektivitātes pasākuma veikšanā, kā arī ar ES finanšu atbalstu veiktas nozīmīgas investīcijas pilsētas centralizētās ūdensapgādes un siltumapgādes sistēmas tīklu modernizācijā un pilsētas maģistrālo ielu rekonstrukcijā.”

“Visi īstenotie ES projekti Valmieras pilsētā ir bijuši nozīmīgi, lai pilsēta ar katru gadu kļūtu arvien modernāka, sakoptāka un iedzīvotājiem tiktu nodrošinātas iespējas dzīvot, strādāt, mācīties vai atpūsties sakārtotā un mūsdienīgā pilsētvidē,” informē D. Jase.

Kopumā aizvadīto desmit gadu laikā Valmieras pilsētas pašvaldība ir īstenojusi projektus vairāk nekā 80,86 miljonu eiro (56,65 milj. latu) apmērā.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Rūjienas apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā palīgstrādnieku (Ipiķu pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā esošo Pašvaldības īpašumu un dzīvojamo māju, to teritoriju vispārējo saimniecisko uzturēšanu un remontdarbus; • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā; • veikt teritorijas labiekārtošanas un uzturēšanas darbus t.sk. pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • uzraudzīt un apkopt apkures iekārtas; un ja Tev ir: • vismaz pamata izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu EUR 620 pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV un izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz rujienasapvieniba@valmierasnovads.lv vai personīgi Rūjienas apvienības valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, adrese: Raiņa iela 3, Rūjiena, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums palīgstrādnieka amatam”, līdz 2023.gada 4.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 25662217. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Papardes, Ipiķi, Ipiķu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-04

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā izglītības psihologu (profesijas kods 2634 03) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • konsultēt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus, audzēkņus un viņu vecākus audzēkņa psiholoģisko problēmu gadījumos; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • sagatavot rakstisku atzinumu par izglītojamā psiholoģiskās izpētes vai konsultēšanas rezultātiem gadījumos, ja izglītojamais tiek nosūtīts uz valsts vai pašvaldības pedagoģiski medicīnisko komisiju vai saņem izglītības iestādes atbalsta komisijas palīdzību, kā arī normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos vai pēc vecāku rakstiska pieprasījuma; • sniegt atbalstu izglītojamajiem adaptācijas procesā; • kārtot dokumentāciju atbilstoši Iestādes noteiktajām prasībām; un ja Tev ir: • tiesības veikt psihologa profesionālo darbību atbilstoši Psihologu likuma 3.pantam, kā arī ir reģistrēts Psihologu reģistrā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām • izglītības jomu reglamentējošo normatīvo aktu pārzināšana; • mācību un audzināšanas darba satura pārzināšana; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci. mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilnu darba likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienībā “Varavīksne”; Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi Iestādes lietvedei (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Psihologa/-es amatam”. Tālrunis informācijai: 64281559 (lietvede). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskola aicina darbā pedagogu karjeras konsultantu (profesijas kods 2359 15) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese; Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt karjeras izglītības programmas izstrādi, pasākumu plānošanu un īstenošanu; • konsultēt, informēt un izglītot izglītojamos karjeras veidošanas jautājumos; • nodrošināt informācijas pieejamību karjeras virziena izvēlei; • meklēt un sadarboties ar partneriem karjeras veidošanas jautājumos; • veikt pētniecisko un metodisko darbu; • koordinēt, organizēt un vadīt karjeras attīstības atbalsta pasākumus dažādām mērķa grupām; • veidot dokumentāciju karjeras atbalsta plānošanai un pasākumu īstenošanai; • iesaistīties Iestādes attīstības mērķu un uzdevumu īstenošanā, kā arī Iestādes īstenotajos projektos; un ja Tev ir: • bakalaura vai maģistra grāds karjeras konsultanta profesionālajā kvalifikācijā, vai augstākā pedagoģiskā izglītība un profesionālās kompetences pilnveides programma “Pedagogs – karjeras konsultants ar individuālās konsultēšanas tiesībām” (karjeras konsultanta B programma vismaz 72 stundu apjomā); • tiesības sniegt individuālās karjeras konsultācijas (maģistra grāds karjeras konsultēšanā vai iegūts individuālās karjeras konsultēšanas sertifikāts); • vēlama pieredze karjeras izglītības un profesionālās orientācijas pasākumu organizēšanā un vadīšanā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: augsta saskarsmes kultūra, pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu, precizitāte, analītiskās un organizatoriskās prasmes; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilna vai pilna darba slodze – 1.-12.klasēm; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolā. Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi skolā (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Pedagoga karjeras konsultanta/-es vakancei”. Tālrunis informācijai: 64207543 (direktora vietnieks), 64207163 (direktors). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PEDAGOGS KARJERAS KONSULTANTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Mūsu partneri