Valmieras Ziņas

Dumpis: Īpaši augsti inficēšanās riski saistīti ar izklaides pasākumiem telpās, kur kopīgi tiek lietoti alkoholiskie dzērieni

Ar īpaši augstiem inficēšanās riskiem ir saistīti izklaides pasākumi telpās, kur kopīgi tiek lietoti alkoholiskie dzērieni, aģentūrai LETA norādīja Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

Viņš uzsvēra, ka ir ārkārtīgi svarīgi, lai, pulcējoties iekštelpās, tiktu ievēroti distancēšanās un apmeklētības ierobežojumi. Pēc infektologa paustā, tas pats attiecas arī uz pašdarbības kolektīviem un sporta aktivitātēm.

“Atšķirībā no pavasara, tagad mēs zinām, ka augstākais inficēšanās risks saistās tieši ar cilvēku savstarpējajiem kontaktiem – atrodoties tuvu un skaļi runājot, kopā dziedot, šķaudot vai klepojot, turpretim inficēties no virsmām, piemēram, veikalos vai darba vietās ir daudz mazāks risks,” skaidroja Dumpis.

Vienlaikus, pēc eksperta domām, pašreizējie Latvijas noteiktie Covid-19 ierobežojumi attiecībā uz ārzemju ceļojumiem ir pietiekami stingri.

Tāpat infektologs akcentēja, ka visiem spēkiem ir jācenšas netraucēt skolu vai uzņēmumu darbību, jo tas nodrošina bērniem kvalitatīvu izglītošanos un socializēšanos, kā arī valsts ekonomiskās attīstības stabilitāti. “Jāmēģina arī pēc iespējas turpināt sniegt plānveida medicīnisko palīdzību, kas ir ārkārtīgi svarīga krīzes apstākļos,” atzīmēja Dumpis.

Svarīgākais ir jautājums par to, kā tiek ievērotas jau esošās rekomendācijas par distancēšanos un roku mazgāšanu. “Visiem, kuri tiekas ar citiem cilvēkiem, būtu vēlams instalēt lietotni “Apturi Covid”,” rekomendē infektologs.

LETA jau ziņoja, ka Veselības ministrijā (VM) šobrīd plāno saglabāt esošos ierobežojumus. Vienlaikus, ministrijā uzsver, ka tie ir jāievēro atbildīgi.

Līdz ar to VM aicina darba devējus iespēju robežās atgriezties pie attālinātā darba. Tāpat darba vietās būtu jādomā par citiem piesardzības pasākumiem, piemēram, aicinot darbiniekus lieki nepulcēties koplietošanas telpās un darba sanāksmes organizēt attālināti.

VM norādīja, ka kopā ar epidemiologiem rūpīgi analizē situāciju, un patlaban Covid-19 izplatība Latvijā ir kontrolēta. Tas nozīmē, ka ir zināms, kur cilvēki ir inficējušies, turklāt liela daļa ir inficējušies ārzemēs.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “Valmieras Namsaimnieks” uz nenoteiktu laiku aicina darbā SĒTNIEKUS Galvenie darba pienākumi: teritoriju kopšana un uzturēšana atbilstoši sezonalitātei, tai skaitā: zāles pļaušana, sniega tīrīšana un ietvju kaisīšana, labiekārtošanas darbu veikšana, valsts karoga izkāršana svētku un atceres dienās. Prasības: fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu, teicama saskarsmes kultūra, vispārējā pamata izglītība. Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā, veselības apdrošināšanu, sociālās garantijas, bruto darba alga no EUR 430.00. Pieteikties līdz 2020.gada 15.novembrim, sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 228663305. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “Valmieras Namsaimnieks”, Semināra iela 2a, Valmiera, LV-4201. Profesija: SĒTNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-11-15 Kontaktpersona: CV sūtīt uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, t. 228663305.

Latvijas Mežs SIA aicina darbā biroja administratoru Pienākumi :  Lietvedības procesu organizēšana, dokumentu sagatavošana, noformēšana un arhivēšana; Administratīvā atbalsta nodrošināšana vadībai un kolēģiem, precīza doto uzdevumu izpilde;  Personāla lietvedības kārtošana; Efektīva biroja ikdienas darba organizēšana un plānošana; Labas komunikācijas prasmes un spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus. Prasības :  Augstākā izglītība; Vēlama pieredze biroja darba vadīšanā vai līdzīgā amat; Labas komunikācijas prasmes un spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus; Augsta pašdisciplīna un pienākuma izjūta; Angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī; Labas prasmes darbā ar biroja tehniku (Word, Excel, Outlook utt); Augstas organizatoriskās spējas, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus; Izteikta atbildības sajūta, iniciatīva, vēlme attīstīties; Spēja patstāvīgi plānot un organizēt savu un citu darbus; Noturība stresa situācijās un pozitīva attieksme. Piedāvājam: Pieredzei / prasmēm atbilstošu atalgojumu; Darba veikšanai nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu; Draudzīgu kolēģu atbalstu. Ja vēlies kļūt par daļu no mūsu komandas, līdz 5. novembrim sūti CV un pieteikuma vēstuli uz e-pasta adresi: info@latvijasmezs.lv. Sazināsimies ar izvēlētajiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba interviju. Vairāk info: www.latvijasmezs.lv, www.facebook.com/latvijasmezs.lv Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 14, Valmiera, LV-4201 Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-11-10 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz e-pastu: info@latvijasmezs.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri