Valmieras Ziņas

Dūlu nedēļas pasākums Valmierā: Dzīve ar jaundzimušo – izaicinājumi jaunajiem vecākiem

Valmieras un apkārtnes jaunajiem vecākiem jau pazīstams dūlas atbalsts. Daudzi dūlas iepazinuši topošo vecāku nodarbībās gatavojoties dzemdībām, citi izvēlējušies arī dūlas klātbūtni un palīdzību dzemdībās, vēl citiem noderīgs ir bijis atbalsts pēcdzemdību laikā, konsultācijas par zīdīšanas jautājumiem un jaunās māmiņas sajūtām, bailēm, šaubām, nedrošību.

Jau vairākus gadus visā Latvijā saskaņoti ar starptautiskajiem pasākumiem tiek rīkota Dūlu nedēļa. Tās ietvaros tiek piedāvātas īpašas nodarbības vai lekcijas topošajiem vecākiem un citiem interesentiem bez maksas, par samazinātu maksu vai ziedojumiem.

Arī Valmierā šādi pasākumi notiek jau vairākus gadus un norise vieta līdz šim nemainīga – Pūriņu skola Beātes ielā.

Šī gada Latvijas Dūlu nedēļas moto ir: “Ar cieņu pret piedzimšanu”. Šajā nedēļā dūlas piedāvā piedalīties dažādās nodarbībās un sarunās par gaidību, dzemdību un pēcdzemdību laiku, uzsverot to, cik būtiski katrā no šiem posmiem topošās māmiņas vai tēta un gaidāmā vai jaundzimušā mazulīša dzīvē ir izturēties ar cieņu – gan pašiem pret sevi, rūpējoties par savām emocijām, vajadzībām pēc atbalsta un kvalitatīvas informācijas, gan vienam pret otru, gan apkārtējiem cilvēkiem pret jauno ģimeni un jaunajām lomām. Ikkatrs cilvēks ir vērtība – vienalga, cik liels vai maziņš viņš būtu – vēl gaidāms, dzimstošs, vai tikko piedzimis bērniņš, mamma vai tētis, jo arī viņi, piedzīvojot grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību notikumus piedzimst jaunās lomās. Ar piedzimšanu kādam sākas jauna pasaule! Kāda būs viņa pirmā pieredze, saskaroties ar to? Kā izpaužas cieņa pret piedzimšanu gatavojoties, dzimstot un pēc tam? Kādi vārdi, pieskārieni un darbības to raksturo? Vai spējam pieņemt savas un citu cilvēku tiesības uz vēlmēm, vajadzībām un viedokli? Par šiem un daudziem citiem jautājumiem saistībā ar grūtniecību, dzemdībām un dzīvi ar mazuli runās Dūlu nedēļas pasākumos visā Latvijā, jo cieņa ir pamats, bez kura nav iespējama mīlestība.

21.martā plkst.18:00 Pūriņu skolā Valmierā uz tikšanos topošos vai jaunos vecākus un arī vecvecākus vai citus gaidāmā bērniņa tuviniekus šogad aicina sertificēta dūla, zīdīšanas konsultante un bērnu nēsāšanas konsultante Lita Dudele-Krastiņa. Tēma “Dzīve ar jaundzimušo – izaicinājumi jaunajiem vecākiem un tuviniekiem”. Runāsim gan par to, kādas ir bērniņa svarīgākās vajadzības, gan arī kāda palīdzība vai atbalsts var būt ļoti noderīgs jaunajai māmiņai, lai spētu atjaunoties pēcdzemdību laikā gan fiziski, gan garīgi un nodrošināt sava bērniņa vajadzības. Vai vērtīgāka palīdzība jaunajai ģimenei būs pieskatīt jaundzimušo, lai mamma var paveikt ikdienas mājas uzkopšanas darbus, vai varbūt piedāvājums jaunās māmiņas vietā pagatavot siltu maltīti visai ģimenei?

Un nodarbību vēlama iepriekšēja pieteikšanās rakstot lita.dudele@gmail.com.

Dalība pasākumā par ziedojumu pēc paša izvēles.

Informācija par Dūlu nedēļas pasākumiem visā Latvijā atrodama Latvijas Dūlu apvienības mājas lapā http://www.dulas.lv/dulu-nedela-2019/ un sociālajos tīklos.

*Dūla ir speciāli apmācīta sieviete, kas sniedz psiholoģisku, informatīvu, arī fizisku atbalstu gaidību laikā, dzemdībās vai pēcdzemdību periodā. Dūla nesniedz medicīnisku atbalstu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri