Valmieras Ziņas

Dodies svētku maršrutos Valmierā!

Lasīšanas laiks: 4 min

Svētku laikā Valmierā notiks brīnumu lietas – taciņās, parkos, Gaujas krastos un dažādās iecienītās pastaigu vietās būs paslēpušies vairāki maršruti. Kāds būs pieņēmis Ziemassvētkiem un Jaungadam piestāvošu apveidu, kāds atklās tautas dziesmu gudrības, cits aicinās izpildīt interesantus uzdevumus, vēl kāds rosinās baudīt skaistu noskaņu.

Maršruts “Ziemas rūķa zābaciņš” 

Ģimenēm ar mazākiem bērniem interesants šķitīs apmēram 5–6 km garais maršruts “Ziemas rūķa zābaciņš”. Tas ievedīs Kārļa Skalbes pasakā “Ziemassvētki mežā”. Un patiešām, dodoties pastaigā mežā (sākums būs stāvlaukumā pie Jāņa Daliņa stadiona, tālāk dodoties uz Gaujas Stāvajiem krastiem un izstaigājot zābaciņa formai līdzīgu maršrutu), ik pa 300 metriem dabā atradīsiet kādu sasaisti starp grāmatā lasāmo pasaku un dabas radīto ziemas pasaku.

Valmieras Tūrisma informācijas centra vortālā visit.valmiera.lv ir lejupielādējams maršruta GPX fails, kā arī karte drukāta veidā būs pieejama Valmieras Tūrisma informācijas centrā vai svētku dienās Valmieras Kultūras centra kasē.

Aicinām Valmieras Tūrisma informācijas centra Facebook kontā visitvalmiera pie maršruta “Ziemas rūķa zābaciņš” pasākuma komentāros dalīties ar ziemas pastaigas laikā tapušajām fotogrāfijām. Pēc nejaušības atlases principa veiksmīgākie tiks pie  pārsteiguma dāvanām. Maršruts būs pieejams no 18.decembra līdz 6.janvārim.

Maršruts “Ziemas saulgriežiem pa pēdām” ir vidējas grūtības pakāpes. Šovasar nomarķētā pārgājienu taka apmēram 12 km garumā ved gar abiem Gaujas krastiem (marķējums ir zili balts taisnstūris). Sākoties un noslēdzoties pie Valmieras Mūzikas skolas, starp četriem tiltiem Valmierā ik pēc 400 m būs lasāma kādas tautasdziesmas rindiņa. Tā kā tās izvietotas jauktā secībā, pastaigas dalībnieki aicināti izveidot savu četrrindi. Valmieras Tūrisma informācijas centra Facebook kontā visitvalmiera pie maršruta “Ziemas saulgriežiem pa pēdām” pasākuma padaloties ar savu unikālo četrrindi un pievienojot pastaigas laikā tapušu foto, vairākiem veiksminiekiem pēc nejaušības atlases principa būs iespēja tikt pie dāvanām. Maršruts būs pieejams no 18.decembra līdz 6.janvārim.

Kontūru izaicinājums Valmierā

No 21.decembra līdz 1.janvārim aicinām pieņemt svētku izaicinājumu! Valmieras ielās un takās būs paslēpti pieci maršruti, kas, skatoties no putna lidojuma, veidos vērša, slidas un citu svētkiem atbilstošu attēlu kontūras. Ģimenēm vai individuāli veicot visu piecu kontūru distances (katra 7–13 km garumā), iespēja saņemt balvu. Tāpēc lūdzam dalībniekus izmantot kādu lietotni, kas reģistrē veikto maršrutu, to publicējot sociālajos kontos ar tēmturi #KontūruIzaicinājumsValmierā.

Maršrutu kartes lejupielādējamas Valmieras mājaslapā www.valmiera.lv, kā arī drukātā veidā no 20.decembra tās var saņemt Valmieras Kultūras centra kasē.

Kontūru izaicinājums Valmierā tapis sadarbībā ar Elīnu un Tomu Karlivāniem, Kasparu Pakeru un “Laivu nams – Valmiera”.

Lukturīšu pastaiga

Otrajos Ziemassvētkos, 26.decembrī, no plkst.16.00 līdz 21.00 piedalies aizraujošā spēlē! Apmēram divu stundu garumā metot lokus pilsētā, telefonā saņemsi norādes. Būs gan jārisina uzdevumi, gan jāatbild uz jautājumiem, gan jāmeklē norādes. Dažos spēles pieturpunktos gaidāmi pārsteigumi. Viss, kas nepieciešams, uzlādēts telefons ar spēles lietotni “Loquiz”, ērti apavi un vēlme izkustēties, kā arī lukturīši un atstarojošas vestes, jo piedzīvojums būs diennakts tumšajā laikā.

Interaktīvās spēles instrukcija būs pieejama Valmieras mājaslapā www.valmiera.lv un sociālajos kontos no 14.decembra. Jāpiemin, ka atraktīvākie un aktīvākie saņems pārsteiguma balvas.

Ziemas pasaka

Arī šoreiz nevaram tikties lielā pulkā, tāpēc īpašo noskaņu aicinām baudīt, apskatot svētku rotājumus pilsētā. Piektdienu, sestdienu un svētdienu vakaros, kā arī ziemas saulgriežu laikā, no 21. līdz 27.decembrim, un 31.decembrī pie svētku egles, starp Dzirnavu ezeriņa gaismām un virs Hanzas laukuma namiņu jumtiem dzīvosies noskaņu mūzika. Jāpiemin, ka SIA Kantīne B namiņi pie “Rātes vārtiem” izgaismojas pasakainā rotā.

Noskaņu maršruti Vecgada vakarā

Vecgada vakarā un līdz pat Jaunā gada pirmajām stundām Valmierā būs iespēja pabūt gaismas un skaņas stāstā. Aicinām sev piemērotā laikā doties pastaigā, Vecpuišu parkā, Jāņparkā un Gaujmalā (netālu no “Pārgaujas aptiekas”) baudot gaismas un skaņas saspēles burvību.

Aktuālajai informācijai par notikumiem svētku laikā lūdzam sekot līdzi Valmieras mājaslapā www.valmiera.lv.

Svētku maršrutos aicinām doties, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatīšanās novēršanai.

Maršrutu laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri