Valmieras Ziņas

Diskutēs par rūpnieciskās zvejas aizliegšanu Burtnieku ezerā

Otrdien, 3. novembrī, Burtnieku kultūras centrā norisināsies konference “Burtnieks 2022”, kuras laikā diskutēs par rūpnieciskās zvejas nākotni Burtnieku ezerā. Pasākumu rosinājis Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edvīns Straume, lai domes deputāti uzklausītu iesaistīto pušu pārstāvjus no zvejnieku un makšķernieku vidus un kopīgi diskutētu par zvejošanas tiesību saglabāšanu vai pārtraukšanu 2022. gadā. Lai gan pētnieku iegūtie dati norāda, ka ezers ir ar zivju resursiem bagāts, taču makšķernieku un zvejnieku spiediens uz plēsīgajām zivīm ir pārāk liels, kā rezultātā samazinās lielo zivju īpatsvars.

“Ar zvejniekiem iepriekš noslēgtie rūpnieciskās zvejas tiesību nomas līgumi beigsies 2021.gada 31.decembrī. Lai zvejnieku saimniecības varētu plānot sava biznesa perspektīvas pēc šī datuma, novada pašvaldības deputātiem ir jāpieņem lēmums par zvejošanas nākotni Burtniekā un laicīgi jāinformē uzņēmēji. Vēlreiz uzklausot visas ieinteresētās puses, domes deputātiem būs jāizlemj, kuru pozīciju atbalstīt, jo ieilgusī konfrontācija starp pusēm nav produktīva. Šobrīd šajā jautājumā deputātiem ir atšķirīgi viedokļi, bet pie balsu vairākuma uz vienu vai otru pusi jānonāk līdz šī gada beigām. Tālāk varam strādāt pie plāna, kā paaugstināt plēsīgo zivju resursus un atgūt makšķernieku interesi un vēlmi doties uz Burtnieku,” par iniciatīvu stāsta Edvīns Straume. Vienlaicīgi ar Burtnieku tiks pārskatīta arī rūpnieciskās zvejas nākotne Ķiruma ezerā, Vecates pagastā, kurā zvejas tiesību nomas termiņš beigsies 2020. gada 31. decembrī.

Konferencē “Burtnieks 2022” piedalīsies:

Normunds Riekstiņš, Zemkopības ministrijas Zivsaimnieciskā departamenta direktors;

Anita Vētra, Zv/S “MELDRI A.V.” īpašniece;

Elmārs Švēde, Imants Saulītis, Valmieras mednieku un makšķernieku biedrības pārstāvji;

Māris Olte, vides pētnieks, žurnālists un zivju sabiedrisko attiecību speciālists;

Ojārs Beķeris, biedrības “Burtnieku un makšķerēšanas un tūrisma skola” valdes loceklis;

Arnis Seņkāns, biedrības “Ezerkrasts AZ” valdes loceklis;

Māris Lietuvietis, Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “ALJA” direktors;

Matīss Žagars, SIA “Saldūdeņu risinājumi” pārstāvis par jaunākajiem zivsaimnieciskās izpētes rezultātiem;

Didzis Ustups, Zivju resursu pētniecības departamenta vadītājs;

Normunds Grabovskis, profesionāls makšķernieks.

Konference tiks pārraidīta interneta tiešraidē, saite 3. novembrī tiks publicēta tīmekļvietnē burtniekunovads.lv un Facebook lapā Burtnieku novads. Tiešraides sākums – 9.30. Ikviens interesents tiešraides laikā varēs iesūtīt savu jautājumu vai viedokli. Konferencē dalība ar ielūgumiem ierobežoto vietu dēļ.

Burtnieks ir ceturtais lielākais ezers Latvijā. Kopš 2012. gada atrodas Burtnieku novada pašvaldības valdījumā. Ezera zivju resursus izmanto makšķernieki un zvejnieki. No 2009. gada Burtnieka ezerā rūpnieciskās zvejas limits ir 2500m, no kuriem 2000m izmanto komerciālie zvejnieki un 500m atvēlēti licencētai zvejai ar maksimums 16 murdiem. Paredzēts arī zvejas apjoma limits.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mazsalacas novada pašvaldība, reģistrācijas Nr.90009114167, Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas nov., aicina pieteikties Dzimtsarakstu nodaļas un Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra vadītāju (pilns darba laiks – 1 amata vieta uz noteiktu laiku). Prasības pretendentam: 1) augstākā juridiskā izglītība; 2) valsts un pašvaldības normatīvo aktu pārzināšana; 3) labas komunikācijas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; 4) labas datora lietošanas iemaņas. Galvenie darba pienākumi: 1) reģistrēt dzimšanas, miršanas faktus un laulības; 2) izsniegt civilstāvokļa aktu reģistrācijas apliecības, izziņas un izrakstus no reģistru ierakstiem; 3) atjaunot, anulēt, papildināt un labot civilstāvokļa aktu reģistru ierakstus; 4) sagatavot dokumentus vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņai un iesniegt tos Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentam; 5) sagatavot un sniegt pārskatus par nodaļas darbību, normatīvajos aktos noteiktajos termiņos; 6) kārtot nodaļas lietvedību atbilstoši normatīvajiem aktiem; 7) veidot reģistru arhīva fondu un nodrošināt arhīva fonda dokumentu glabāšanu, uzskaiti un izmantošanu; 8) sniegt noteiktus Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un Lauksaimniecības datu centra pakalpojumu; 9) sniegt informāciju un atbalstu e-pakalpojumu pieteikšanā par Nodarbinātības valsts aģentūras, Uzņēmumu reģistra, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Valsts darba inspekcijas, Valsts zemes dienesta, Lauku atbalsta dienesta sniegtajiem pakalpojumiem; 10) sniegt informāciju par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem. 11) veidot un uzturēt kārtībā pašvaldības pastāvīgi un ilgtermiņa glabājamo dokumentu uzskaiti, sastādot pašvaldības arhīva fonda lietas; 12) sastādīt lietu nomenklatūras. Atalgojums: no 736,65 euro – 802,95 euro  Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot šādus dokumentus: CV un motivācijas vēstuli. Dokumentus iesniegt līdz 2020. gada 11. decembrim, nosūtot to uz e-pastu: mazsalaca.dome@mazsalacasnovads.lv vai pasta adresi Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas novads LV-4215, vai iesniedzot personīgi Mazsalacas novada pašvaldības Kancelejā darba laikā no plkst.8.00 līdz 16.00. Profesija: PAŠVALDĪBAS IESTĀDES VADĪTĀJS /PRIEKŠNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-11 Kontaktpersona: Dokumentus, norādot amatu, iesniegt, nosūtot uz mazsalaca.dome@mazsalacasnovads.lv

Rimi veikals Valmierā, Rīgas ielā 74, aicina darbā PĀRDEVĒJU (vitrīnas zonā). Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievad apmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāts transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Veidot pozitīvu un profesionālu uz klientu orientētu servisa līmeni Nodrošināt efektīvu, ātru pircēju apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus Atalgojums: 3.40 EUR/h – 3.80 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.80 EUR/h – 7.60 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu līdz 80 EUR Piesakies, sūtot savu CV uz e-pastu personals@rimibaltic.com (norādot vakanci: Pārdevējs Valmierā) vai zvanot uz tālruni 80007464. Informējam, ka iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat, ka Jūsu un/vai Jūsu likumiski aizbilstamā personas dati tiks apstrādāti, lai izvērtētu pieteikumu Rimi Latvia atlases procesa gaitā, saskaņā ar Rimi Latvia Informāciju par personas datu apstrādi atlases procesu ietvaros, ar kuras pilnu versiju varat iepazīties Rimi mājas lapā sadaļā Privātuma noteikumi. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 74, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-10 Kontaktpersona: CV sūtīt uz personals@rimibaltic.com (norādot amatu_Valmierā) vai zvanot uz 80007464. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri