Valmieras Ziņas

Diskutē par radošās kopienas attīstību Valmieras novadā

Lasīšanas laiks: 3 min

Vai Valmierā nepieciešams attīstīt radošo kopienu? Kā veicināt sadarbību starp novada radošajiem cilvēkiem? Vai Valmieras koprades darbnīca DARE var atbalstīt šīs iniciatīvas un kļūt par meikeru centrālo punktu? Šie un daudz citi jautājumi tika apspriesti caur sarunām un diskusijām “DARE ideju tirdziņā”.

21.jūlija vakarā Valmieras koprades darbnīca DARE ielūdza Valmieras novada radošos entuziastus, jauniešus, aktīvos Valmieras iedzīvotājus un uzņēmumu pārstāvjus, lai klātienē “DARE ideju tirdziņā” apmainītos ar idejām, dzirdētu ekspertus un interaktīvi izteiktu savu viedokli. Diskusijā piedalījās Kristiāna Līdaka, Valmieras koprades darbnīcas DARE vadītāja, Jānis Ozoliņš, Valmieras “Yamaha” mūzikas skolas vadītājs, Mārcis Bogdanovs, TimeMachine vadītājs un Keitija Litte, radošo industriju studente. Diskusiju vadīja Uģis Melders.

Vienprātīgi diskusijas eksperti un pasākuma apmeklētāji atzina, ka Valmieras novadā un Valmierā ir nepieciešamība attīstīt radošo vidi un piedāvāt cilvēkiem radošo kvartālu, kurā radīt idejas un tās realizēt. Lai to paveiktu, svarīga cieša sadarbība starp Valmieras novada iedzīvotājiem, uzņēmējiem un pašvaldību. Tikpat būtiski ir, ka kāda organizācija uzņemas koordinējošo lomu, jo īpaši ņemot vērā jaunā novada plašumu un faktu, ka kopienas veidošanās ir ilgtermiņa process.

Mārcis Bogdanovs, TimeMachine vadītājs secina: “Jau pirms diskusijas, piedaloties DARE ekskursijā un aprunājoties ar klātesošajiem, sapratu, ka Valmieras novadā un Valmierā radošie cilvēki ir ļoti daudz, bet viņi katrs darbojās savā šūniņā. Taču, ja būtu viena liela šūniņa, kurā pulcēt šos prātus, dalīties ar idejām un domām, un beigās palīdzētu viens otram, tas būtu ideāli.

Valmieras Attīstības aģentūra izveidoja koprades darbnīcu DARE, pateicoties piesaistītajam finansējumam no Eiropas Savienības un pašvaldības un līdz šim DARE ir spējusi piedāvāt bezmaksas telpas un iekārtu izmantošanu dažādu ideju radīšanai, prototipu un produktu veidošanai. Domājot par DARE attīstību, ir uzsākta aktīva darbība pie meikeru kopienas veidošanas, kurā apvienotos Valmieras novada radošie entuziasti, jaunieši, aktīvie iedzīvotāji un uzņēmēji, kopīgu projektu izveidei, pieredzes apmaiņai un jaudīgāku ideju īstenošanai.

Valmierā svarīgi uzturēt vietu un telpu, kur radošiem cilvēkiem izpausties un satikties. Radošie cilvēki Valmierā un Valmieras novadā ir daudz un katrs no viņiem var iedot otram vērtīgu pieredzi, kā arī kopā radīt vērtīgas idejas un lietas pilsētai un novadam. Šādi pasākumi, kā “DARE ideju tirdziņš”, ir ļoti vērtīgi, lai cilvēkus savestu kopā. DAREs aktivitātes ir viens solis ceļā uz šo sadarbības veicināšanu un resursu apzināšanos. DARĒ cilvēkiem jau šobrīd ir iespēja nākt kopā un pārvarēt izaicinājumus savu ideju īstenošanas ceļā, iegūt ekspertu un citu radošo cilvēku padomus, kā arī vienkārši satikt citus un parunāt, kā klājas. DARE būs priecīga arī turpmāk organizēt līdzīgus pasākumus un domās par to, kā šādu pasākumu veidolu varētu iedzīvināt ikdienā ” stāsta Kristiāna Līdaka, Valmieras koprades darbnīcas DARE vadītāja.

Diskusijas vadītājs Uģis Melders atzīst: “Radošai kopienai ir būtiski satikšanās pasākumi ar saturu un pieredzi papildinošām aktivitātēm. Viņi novērtētu, ja būtu tikšanās ar viedokļu līderiem, profesionāļiem, personībām un mentoriem, no kā smelties praktisko pieredzi un ar laiku pašiem par tādiem kļūt vienotākas kopienas attīstībai. Meikeri novērtētu, ja būtu vieta, kur veikt jau esošu ideju testēšanu, tādā veidā mācīties no jau esošiem veiksmes stāstiem un pieredzi pielietot savu ideju realizēšanai un jaunu biznesu uzsākšanai.

Esam ceļā uz Valmieras radošās kopienas attīstību, bet tikai caur sadarbību mēs to spēsim veikt daudz straujāk, tādēļ Valmieras koprades darbnīca DARE aicina ikvienu pievienoties DARE meikeri grupai, sekot mums Facebook (@DARE.VKD) un Instagram (@dare_valmiera/) kontos, kā arī satikties klātienē DARĒ, vai sazināties: dare@valmiera.lv, t.: 27001099.

Aktivitāti līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” (Next Generation Micro Cities of Europe UIA03-250) ietvaros. Šis raksts atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs relīzes potenciālajiem izmantošanas veidiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valodu skola SIA "VALODU MAPE" aicina pievienoties savam kolektīvam PROJEKTU ASISTENTI/-TU. Valodu Mape ir valodu skola Valmierā ar vairāk kā 15 gadu pieredzi valodu apmācībās un izglītības projektu un programmu izstrādē pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem, piedāvājot arī tulkošanas pakalpojumus, e-konsultācijas, un organizējot kultūras un izglītojošus pasākumus. Galvenie darba pienākumi: pieteikumu pieņemšana un apstrāde; asistēt projekta vadītājam projektu pieteikumu sagatavošanā un projektu realizēšanā ErasmusPlus, valsts un pašvaldību projektos; projektu publicitātes un reklāmas pasākumu plānošana; biroja administrācijas pienākumu izpilde (nodrošināt informācijas apmaiņu un dokumentu apriti, atbildēt uz ienākošajiem telefona zvaniem, e-pastiem, uzturēt kontaktus ar organizācijas klientiem). No darbinieka sagaidām: augstu atbildību un labas komunikācijas prasmes; labas angļu valodas zināšanas, pedagoģiskā izglītība un datorprogrammu lietošanas prasmes uzskatīsim par priekšrocību. Mēs piedāvājam: pieredzi starptautiskos projektos, tai skaitā pieredzes apmaiņu ārzemēs; tehnisko un materiālo atbalstu uzdevumu veikšanā; darbu atsaucīgu un profesionālu kolēģu komandā; elastīgu darba laiku; darbu Valmieras centrā; pilnas vai pusslodzes darbu, iespēja apvienot darbu ar studijām; darba samaksu sākot no 5 EUR stundā (Bruto), atmaksāti darba braucieni uz ārzemēm un izaugsmes iespējas. Tavu CV un motivācijas vēstuli gaidīsim uz e-pastu info@valodumape.lv. Profesija: PROJEKTU ASISTENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lilijas iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-15 Darba sākšanas datums: 2022-02-15 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu info@valodumape.lv, t. 26438415.

Valodu skola SIA "VALODU MAPE" aicina pievienoties savam kolektīvam PROJEKTU VADĪTĀJU. Valodu Mape ir valodu skola Valmierā ar vairāk kā 15 gadu pieredzi valodu apmācībās un izglītības projektu un programmu izstrādē pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem, piedāvājot arī tulkošanas pakalpojumus, e-konsultācijas, un organizējot kultūras un izglītojošus pasākumus. Galvenie darba pienākumi: projektu pieteikumu gatavošana ErasmusPlus, valsts un pašvaldību projektos; projektu realizēšana (nodrošināt informācijas apmaiņu un dokumentu apriti, atbildēt uz e-pastiem, uzturēt kontaktus ar projektu partneriem); projektu rezultātu izstrāde; projektu aktivitāšu organizēšana; projektu publicitātes un reklāmas pasākumu plānošana; dalība projektu braucienos uz ārzemēm; No darbinieka sagaidām: labas angļu valodas zināšanas; augstu atbildības sajūtu un punktualitāti; prasmi strādāt individuāli un komandā; labas datorprasmes, radošu un mūsdienīgu pieeju uzdevumu veikšanā; vēlama pieredze pedagoga darbā un ERASMUS+ projektos. Mēs piedāvājam: pieredzi starptautiskos projektos, tai skaitā pieredzes apmaiņu ārzemēs; tehnisko un materiālo atbalstu uzdevumu veikšanā; darbu atsaucīgu un profesionālu kolēģu komandā; elastīgu darba laiku; darbu Valmieras centrā; pilnas vai pusslodzes darbu, kuru iespējams veikt attālināti un apvienot ar studijām; darba samaksu sākot no 7 EUR stundā (Bruto), atmaksāti darba braucieni uz ārzemēm un izaugsmes iespējas. Tavu CV un motivācijas vēstuli gaidīsim uz e-pastu info@valodumape.lv. Profesija: PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lilijas iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-15 Darba sākšanas datums: 2022-02-15 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu info@valodumape.lv, t. 26438415.

Valmieras tehnikums aicina darbā APKOPĒJU (uz darbinieka prombūtnes laiku) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (500 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Pamatizglītība Prasme strādāt kārtīgi, kvalitatīvi un ar atbildības sajūtu Prasme strādāt ar telpu uzkopšanas līdzekļiem un darbarīkiem Atbilstība Ministru kabineta noteikumu Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 104.punktam Iespēja uzsākt darbu nekavējoties Tālrunis informācijai: Personāla speciāliste Guna Čečiņa 22020228. CV un izglītību apliecinošu dokumenta kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Apkopēja vakancei” līdz 2022.gada 31.janvārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-31 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas ar vakances norādi sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri