Valmieras Ziņas

Dikļos norisināsies bērnu literatūras svētki

Piektdien, 9. oktobrī, no plkst. 10.00 Dikļu kultūras centrā norisināsies bērnu literatūras svētki, kuru ietvaros noskaidros jauno literatūras talantu konkursa “Bērnu literatūras maģija 2020” uzvarētājus, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Šogad konkursā, kura moto ir diklēnieša, rakstnieka un dzejnieka Vika dzejas rindas “Kad mērs ir pilns, prot daba rādīt zobus”, saņemti 30 darbi, ko iesūtījuši bērni un jaunieši no Vecpiebalgas vidusskolas, Talsu Valsts ģimnāzijas, Rencēnu pamatskolas, Trikātas pamatskolas, Valmieras sākumskolas un Valmieras Pārgaujas sākumskolas.

Noslēguma pasākumā, kurā piedalīties aicināts ikviens bērns vai jaunietis, kuram ir interese par latviešu literatūru, prozas un dzejas rakstīšanu, būs iespēja tikties un radoši darboties kopā ar mākslinieci, bērnu grāmatu ilustratori Agiju Staki, rakstnieci Noru Iksteni un kultūržurnālisti, Rakstniecības un mūzikas muzeja komunikācijas Izglītības un satura projektu nodaļas vadītāju Liegu Piešiņu.

Pasākumu noslēgumā norisināsies konkursa uzvarētāju apbalvošana, kurā piedalīsies redaktore, tulkotāja un žūrijas locekle Antra Lezdiņa, kā arī būs iespēja noskatīties Valmieras Drāmas teātra izrādi bērniem “Slinkums”.

Jauno literatūras talantu konkursu organizē Kocēnu novada domes un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs.

Konkurss tiek rīkots jau kopš 2007. gada, un tā mērķis ir piesaistīt skolēnu interesi literārajai daiļradei, popularizējot latviešu bērnu literatūru, rosināt skolēnos iztēli un prasmi paust savas domas par sabiedrībā notiekošiem procesiem, kā arī veicināt bērnu un jauniešu izpratni par literatūras un mākslas žanru dažādību, liekot apzināties katra individualitāti un unikalitāti kā vērtību.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri