Valmieras Ziņas

Dikļos atzīmēs Vika 75 gadu jubileju

Atzīmējot rakstnieka Viktora Kalniņa jeb Vika 75 gadu jubileju, visas nedēļas garumā, līdz 5.aprīlim, viņa dzīvesvietā Kocēnu novada Dikļos, notiks Vika daiļrades nedēļa “Kabatas formāta paradīze”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Eva Eglīte.

Šodien, plkst.13 Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā notiks koncerts “Dod man buču…!”. Kā norādīja E.Eglīte, koncertā piedalīsies J.Neikena Dikļu pamatskolas un bērnudārza “Cielaviņa” audzēkņi, bet izstāžu zālē būs aplūkojama V.Kalniņa grāmatu izstāde.

Trešdien, 2.aprīlī, plkst.10 Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā būs skatāma multiplikācijas filma “Ness un Nessija”, kas uzņemta pēc V.Kalniņa grāmatas “Zemūdens bara lielā diena” motīviem, bet piektdien, 4.aprīlī, plkst.11.30 J.Neikena Dikļu pamatskolā notiks rakstnieka jubilejai veltīta viktorīna skolēniem “Vai tu zini?”.

Savukārt sestdien, 5.aprīlī plkst.17 Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā notiks koru koncerts “Dziesma, ar ko tu sācies…”. Koncertā piedalīsies Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu koris “Skan” un Ogres kultūras centra jauniešu koris.

Kā norādīja E.Eglīte, ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

Viks dzimis 1939.gadā 1.aprīlī Rīgā. Beidzis Rīgas 7.strādnieku jaunatnes vakara vidusskolu, bijis montētājs, atslēdznieks Rīgas radiorūpnīcā, strādājis Rīgas telefona centrālē, bijis arhitekta vietas izpildītājs Rīgas pilsētas izpildkomitejas celtniecības un arhitektūras nodaļā. Studējis angļu valodu un literatūru, dienējis armijā, pēcāk strādājis par kurjeru PSRS Valsts bankas Rīgas pilsētas Maskavas nodaļā, par docētāju, bijis inženieris botāniskajā dārzā.

Kopš 1974.gada profesionāli nodarbojas ar rakstniecību, ir Rakstnieku Savienības biedrs. Patlaban Viks dzīvo Dikļu pagasta “Medniekos”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri