Valmieras Ziņas

Desmito klašu skolēni svinīgi uzņemti Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas saimē

Jaunu skolēnu uzņemšana skolās parasti notiek, vecākiem rakstot iesniegumu un direktorei/-am izdodot oficiālu rīkojumu, kas visbiežāk ir jūnijā, kad beidzies kārtējais mācību gads. Taču 10.klašu skolēniem rudenī notiek neoficiāla uzņemšana skolas saimē, tā saucamās iesvētības jeb Aristotelis, kad divpadsmitie jaunajiem vidusskolēniem sagatavojuši īpašus pārbaudījumus.

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā šīs iesvētības notika šonedēļ. Lai arī pavisam citādas nekā iepriekšējos gadus, iesvētības bija interesantas un, domājams, paliks atmiņā gan pašiem desmitajiem, gan 12.klašu skolēniem, kas gatavoja uzdevumus.

Covid-19 ierobežojumu dēļ 10.klašu skolēniem šogad nenotika pārbaudījumi Valmieras zemessardzē, ar ko ģimnāzijai izveidojusies laba sadarbība. Tāpat lielākās aktivitātes notika nevis svinību zālē, bet svaigā gaisā skolas iekšpagalmā un sporta laukumā.

Otrdien, 13.oktobrī, skolas iekšpagalmā notika labdarības koncerts “Sitiet bungas, mani mīļie!”. Tajā ar plašu programmu uzstājās VPVĢ grupa “Piektdiena”, atraktīvs priekšnesums bija skolēnu domei, bet atbilstošā dreskodā un ar muzikālo šovu uzstājās visi četri 10.klašu kolektīvi. Paldies visiem, kas piedalījās, atbalstīja un bija kopā! Koncertā saziedotā summa – 203.93 eiro tiks izmantota grupas instrumentu iegādei.

Trešdien laikapstākļi nevienu nelutināja, bet jaunos vidusskolēnus nenobaidīja ne oktobra drēgnais laiks, ne lietus lāses – skolas iekšpagalmā notika tautas bumbas sacensības, un īpaši tika pārbaudīts puišu spēks, turot savas klases princesītes.

Ceturtdien skola bija īpaši raiba, jo katrai 10.klasei tika noteikts savs imidžs. Skolā bija ieradušies gangsteri ar pistolēm un aizdomīga satura čemodāniņu, pirtnieki košās cepurēs un halātos, hipiji kļošenēs un prievītēs, zolīdi un klasiski ģērbti politiķi. Bet ceturtdienas pēcpusdienā notika pasākuma kulminācija Olimpa kalnā. Vienmēr tā notikusi skolas svinību zālē, bet šoreiz tiešām notika kalnā – VPVĢ uzkalniņā pie piebūves, un kāpnes bija atbilstoša vieta, lai uz tām atbilstošos tērpos sasēstos visi Olimpa dievi: Zevs, Gaja, Hēra, Atēna, Poseidons, Afrodīte un citi. Netrūka ne Erota mīlas bultu, ne vīnogu un dievu dzēriena – nektāra.

10.klašu skolēniem bija jāveic visdažādākie veiklības, atraktivitātes, gudrības un atjautības uzdevumi. Vispirms bija jāatrāda sagatavotais mājasdarbs – sveiciens Olimpa dieviem repa stilā! Tālāk sekoja olu mešanas sacensības, tika pārbaudīta dejas soļu daudzveidība pie dažādiem mūzikas stiliem, bija jāatbild uz dažādiem jautājumiem par skolu un pāris minūtēs jāsacer četrrinde kā veltījums divpadsmitajiem. Uzdevumi bija arī 10.klašu audzinātājām: Elīnai Vīrei, Gitai Apsītei, Agitai Ziņģītei un Sabīnei Petrusevičai. Viņām bija jāpasaka kompliments savai audzināmajai klasei, kāda ir lielākā neiespējamā misija, ko centīsies atrisināt, un kas būs galvenā motivācija turpmākos trīs vidusskolas gadus.

Lai gan visi uzdevumi tika veikti godam, desmitajiem, turot roku uz sirds, vēl bija jānodod Aristoteļa zvērests. Lūk, daži no zvēresta punktiem:

  • Mēs zvēram būt laikā uz 1.stundu un apmeklēt arī pēdējo!
  • Mēs zvēram cienīt skolotājus un pielūgt divpadsmitos!
  • Mēs zvēram būt sekmīgi visos mācību priekšmetos!
  • Mēs zvēram izaudzināt pamatskolēnus par kārtīgiem vidusskolēniem!

Noslēgumā visi nodziedāja Renāra Kaupera “Manu dziesmu”, kas kļuvusi par Pārgaujas Valsts ģimnāzijas himnu. Likās, ka dievi tiešām šajā brīdī bija kopā ar pārgaujiešiem. No rīta pelēki mākoņi un lietus, bet pēcpusdienā rietošās saules stari rotāja zeltainās kļavu lapas, apspīdēja visu Olimpa kalnu un pārgaujiešu sejas.

Lai jauks rudens brīvlaiks, lai sekmīgas mācības skolā un attālināti!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Latvijas Mežs SIA aicina darbā biroja administratoru Pienākumi :  Lietvedības procesu organizēšana, dokumentu sagatavošana, noformēšana un arhivēšana; Administratīvā atbalsta nodrošināšana vadībai un kolēģiem, precīza doto uzdevumu izpilde;  Personāla lietvedības kārtošana; Efektīva biroja ikdienas darba organizēšana un plānošana; Labas komunikācijas prasmes un spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus. Prasības :  Augstākā izglītība; Vēlama pieredze biroja darba vadīšanā vai līdzīgā amat; Labas komunikācijas prasmes un spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus; Augsta pašdisciplīna un pienākuma izjūta; Angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī; Labas prasmes darbā ar biroja tehniku (Word, Excel, Outlook utt); Augstas organizatoriskās spējas, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus; Izteikta atbildības sajūta, iniciatīva, vēlme attīstīties; Spēja patstāvīgi plānot un organizēt savu un citu darbus; Noturība stresa situācijās un pozitīva attieksme. Piedāvājam: Pieredzei / prasmēm atbilstošu atalgojumu; Darba veikšanai nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu; Draudzīgu kolēģu atbalstu. Ja vēlies kļūt par daļu no mūsu komandas, līdz 5. novembrim sūti CV un pieteikuma vēstuli uz e-pasta adresi: info@latvijasmezs.lv. Sazināsimies ar izvēlētajiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba interviju. Vairāk info: www.latvijasmezs.lv, www.facebook.com/latvijasmezs.lv Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 14, Valmiera, LV-4201 Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-11-10 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz e-pastu: info@latvijasmezs.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri