Valmieras Ziņas

Dāvanu pasniegšana un saņemšana stimulē dopamīna veidošanos

Atmetot ar roku dāvanām, var pazaudēt ļoti svarīgu svētku sajūtu – dāvanu pasniegšana un saņemšana ir viens no procesiem, kas stimulē dopamīna jeb tā sauktā “laimes hormona” veidošanos, norādījuši psihologi. Arī Samsung uzsver, ka ir būtiski novērtēt dāvināšanas mirkļa nozīmi, un tādēļ aicina svētku laikā padomāt par mīļajiem, dāvāt prieku, kas paliks atmiņā, un iemūžināt mirkli, uzņemot kopīgu #Giftie.

Decembra steigā, drudžaini veikalos meklējot dāvanas, iespējams ātri nonākt pie domas – varbūt labāk svētkos iztikt bez tām. Rūpīgi pārdomāta, atbilstoši izvēlēta dāvana, kas otru cilvēku no sirds iepriecina un pozitīvi pārsteidz, smadzenēs nelielās devās rada dopamīnu jeb tā saukto “laimes hormonu”, norāda Latvijas Psihologu biedrības valdes locekle Linda Rūsa, uzsverot: “Ja kāda darbība, ko veicam, smadzenēs stimulē dopamīna paaugstināšanos, vēlamies šo darbību veikt atkal un atkal, jo tas mums liek justies mazliet laimīgākiem nekā brīdi iepriekš.”

“Dāvanas ir ļoti svarīga svētku sastāvdaļa, to sagādāšana man nerada stresu – nav lielāka prieka, kā dāvināt un iepriecināt. Man ļoti patīk domāt, kā otrs jutīsies, kad saņems dāvanu. Tam pat nav jābūt tikai svētkos, man patīk dāvināt arī vienkārši tāpat, bez iemesla, lai gūtu pozitīvas emocijas,” uzsver kulinārijas eksperte, vairāku pavārgrāmatu autore Signe Meirāne.

Televīzijas personība Maija Silova norāda, ka īpaši uzmanību pievērš dāvanu iesaiņošanai: “Dāvinot es sagādāju svētkus ne tikai saņēmējam, bet arī sev. Man patīk iesaiņot dāvanas, un ļoti cenšos atrast laiku, lai pirmssvētku rosībā paspēt to izdarīt! Tā ir lieliska meditācija – ieslēdzu radio, izlieku saiņošanas papīrus, lentas, dekoratīvos akmentiņus, spīgulīšus, citu mīlīgu butaforiju un ķeros klāt – līmēju, loku origami, savērpju mākslīgās pērlītes, lieku dažādas bantes.”

Mirkli pirms dāvināšanas dopamīns jau laicīgi dod ziņu smadzenēm – tūliņ notiks kas labs un došana ir veids, kā radīt vairāk prieka pašam sev un pat uzlabot vispārējo pašsajūtu. Dopamīna veidošanos veicina arī kaut neliela izpalīdzēšana – laika veltīšana kādam, durvju pieturēšana. Saņemot pateicību situācijā, kurā nemaz tādu īpaši nesagaida, dopamīna līmenis palielinās izteiktāk. Tādēļ svētkos nevajadzētu aizmirst iepriecināt vienam otru ar pārdomātām un gaidītām dāvanām. Gan dāvanas devējam, gan saņēmējam tas var kļūt par skaistāko Ziemassvētku mirkli.

Lai ļautu “laimes hormonam” veidoties īpaši aktīvi, Samsung aicina šogad selfijus aizstāt ar giftijiem (#giftie), iemūžinot mirkli, pasniedzot vai saņemot īpašas dāvanas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA "Ēdiens.lv" STEIDZAMI aicina darbā VECĀKO PAVĀRU pirmsskolas iestādes „Burtiņš“ ēdnīcā Ozolu ielā 2A, Valmiermuižā, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā. Darba pienākumi: Ēdiena gatavošana atbilstoši uzņēmuma standartiem; Sagatavot pamatprodukciju, kura iekļauta ēdienkartē; Ēdienu kvalitātes sistemātiska kontrole; Ievērot tehnoloģisko procesu atbilstoši noteiktajām receptēm; Ēdiena pasniegšana skolēniem. No Jums sagaidām: Atbilstošu izglītību (pārtikas jomā); Darba pieredzi sabiedriskās ēdināšanas jomā. Vēlama pieredze ēdināšanas pakalpojuma nodrošināšanā līdzīgā iestādē (piemēram, izglītības iestāde, medicīnas iestāde, sociālās aprūpes centrs); Spēja organizēt savu darbu; Augsta atbildības sajūta; Higiēnas un paškontroles normu ievērošana; Latviešu valodas zināšanas. Mēs piedāvājam: Bezmaksas pusdienas; Stabilu atalgojumu; Draudzīgu kolektīvu; Sociālās garantijas. Darba laika veids un režīms: normālais darba laiks, darba dienās no plkst. 7:00 līdz 15:00, sestdienas, svētdienas un svētku dienas brīvas. Alga (BRUTO): stundas tarifa likme 2.80 EUR/stundā. Pieteikties, sūtot CV ar norādi „Vecākais pavārs Valmieras pagastā“ uz e-pastu info.riga@ediene.lv vai zvanot uz tālruni 26406262. Profesija: VECĀKAIS PAVĀRS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Ozolu iela 2A, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-18 Kontaktpersona: CV ar norādi „Vecākais pavārs Valmieras pag.“ sūtīt uz info.riga@ediene.lv vai zvanīt 26406262.

Vidzemes slimnīca aicina savā komandā INTERNISTU Terapijas nodaļā Galvenie amata pienākumi: veikt internā profila pacienta saslimšanu diagnostiku, ārstēšanu saskaņā ar profesionālo asociāciju vadlīnijām, Slimnīcas iekšējiem standartiem, instrukcijām; analizēt ārstnieciskā procesa dinamiku un pēctecību, ieviest jauninājumus ārstniecības uzlabošanai; sniegt pacientiem un to tuviniekiem saprotamā veidā informāciju par slimības diagnozi, izmeklēšanas un ārstēšanas plānu; aizpildīt medicīnisko dokumentāciju atbilstoši Slimnīcas iekšējiem un ārējiem normatīviem aktiem un lietvedības prasībām. Prasības kandidātiem: augstākā medicīniskā izglītība (internista sertifikāts); reģistrācija ārstniecības personu reģistrā; spēja strādāt patstāvīgi un komandā; spēja ātri reaģēt un rīkoties neatliekamās situācijās; precizitāte un atbildība; zināšanas darbā ar datoru; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; veselīgas profesionālās ambīcijas. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; summētais darba laiks; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (no 1500 EUR); papildus piemaksas un kompensācijas; darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); iespēja pretendēt uz kompensāciju atbilstoši Veselības Ministrijas Eiropas Savienības fonda projektam; stabila, droša un sakārtota darba vide; iespēja īrēt dzīvesvietu Valmieras pašvaldības īres namos; Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli ar norādi "Internists" uz e-pastu darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie ārstnieciskās direktores I.Ozoliņas pa tālr.29337763. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA“Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs pretendentu atlases norisi; 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA“Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 29443898. Sīkāka informācija: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: INTERNISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jumaras iela 195, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-18 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz uz darbs@vidzemesslimnica.lv, t. 29337763.

Mūsu partneri