Valmieras Ziņas

Daudzdzīvokļu ēka Rīgas ielā 18 novērtēta konkursā

No Valmieras konkursam “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2020” pieteiktā SIA “Valmieras Namsaimnieks” apsaimniekotā daudzdzīvokļu ēka ir saņēmusi konkursa draugu – Attīstības un finanšu instrumenta ALTUM – Simpātiju balvu “Par inovāciju” un konkursa organizatoru Pateicību par ēkas atjaunošanā uzstādītajiem saules kolektoriem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Šajā Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā Rīgas iela 18 Valmierā ir vienīgā daudzdzīvokļu ēka Latvijā, kuras dzīvokļu īpašnieki ir izmantojuši iespēju ar ALTUM energoefektivitātes paaugstināšanas programmā pieejamo līdzfinansējumu uzstādīt saules kolektorus karstā ūdens uzsildīšanai. To iekļaušana projektā tikai veikta pēc mājas dzīvokļu īpašnieku padomes priekšsēdētāja iniciatīvas un saskaņā ar mājas dzīvokļu īpašnieku lēmumu. Solārā iekārta Latvijā darbojas 6-7 mēnešus gadā (no aprīļa līdz oktobrim). Izmantojot solāro sistēmu, var iegūt 60-70% nepieciešamās enerģijas ūdens uzsildīšanai gadā.

Agrākajos gados būvētām neatjaunotajām daudzdzīvokļu mājām ir nepieciešama ne tikai ārēja fasādes atjaunošana un siltināšana energoefektivitātes paaugstināšanai, bet tām ir nolietojušās arī iekšējās inženierkomunikācijas. Tādēļ, plānojot energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus, namu apsaimniekotājs SIA “Valmieras Namsaimnieks” māju dzīvokļu īpašniekus mudina vienoties par pilnu darbu veikšanu, tai skaitā ārsienu, pamatu, pagraba un bēniņu pārseguma siltināšanu, logu, durvju un jumta seguma nomaiņu, elektroinstalācijas sakārtošanu ēkas pagrabos, bēniņos un kāpņu telpā, ventilācijas sistēmas uzlabošanu, ūdensapgādes un apkures sistēmas rekonstrukciju, zibensaizsardzības ierīkošanu. Saules kolektoru uzstādīšana karstā ūdens uzsildīšanai ir papildu izmaksas, taču tās dzīvokļu īpašniekiem atmaksāsies ilgākā laika periodā.

Konkursu “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2020” organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar žurnālu “Būvinženieris” un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. SIA “Valmieras Namsaimnieks” un Valmieras pilsētas pašvaldība pateicas aktīvajiem Rīgas ielas 18 mājas dzīvokļu īpašniekiem par iniciatīvu izmantot sauli kā atjaunojamo enerģijas ieguves avotu karstā ūdens uzsildīšanai, tādējādi rādot ilgtspējīgas un videi draudzīgas rīcības priekšzīmi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. AICINĀM DARBĀ: Atkritumvedēja vadītāju 8332 01 MĒS PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu no 1200 Eur mēnesī; Sociālās garantijas; Kvalifikācijas celšanas iespējas; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana. DARBA PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana saskaņā ar maršruta lapu; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) un strādājot ar hidrauliskajiem manipulatoriem ievērot darba drošības noteikumus; Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem.  PRASĪBAS: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība ; C kategorijas autovadītāja apliecība; 95 kods; Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā; Vēlama pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem; Labas tehniskās zināšanas; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru; Organizatoriskās prasmes. PIETEIKTIES: CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli un atsauksmes vai rekomendācijas lūdzam sūtīt e-pastā silvija.vilcane@zaao.lv līdz 2021. 31.janvārim Tālrunis: 64281250; 26568230. Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka izskatot iesūtītos piedāvājumus, sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201 Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-31 Kontaktpersona: Silvija Vilcāne Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

 Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija (www.sosbernuciemati.lv) ir starptautiska, sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un sniedz palīdzību ģimenēm ar bērniem Latvijā kopš 1997.gada. Aicinām pievienoties Valmieras SOS Bērnu ciematu komandai: SOS AUDŽUMAMMAS ASISTENTI/U (aukli) (uz nepilnu darba slodzi) Galvenie darba pienākumi: Aicinām atsaukties kandidātus ar: Pieredzi darbā ar dažāda vecuma bērniem un jauniešiem. Priekšroka kandidātiem ar izglītību pedagoģijas, sociālā darba, medicīnas un/vai psiholoģijas jomā. Pieredzi komandas darbā ar pieaugušajiem. Prasmi organizēt ģimenes un mājas saimniecisko dzīvi. Pievienojoties mūsu komandai Jūs iegūsiet: iespēju strādāt nevalstiskā organizācijā ar ievērojamu pieredzi bērnu aprūpes un ģimeņu atbalsta jomā; profesionālu apmācību darbu uzsākot; labus darba apstākļus. Sīkākai informācijai lūdzam zvanīt Valmieras SOS Bērnu ciemata direktoram Edijam Pētersonam mob. tālrunis: 27873444 CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt līdz 10.02.2021.personāla vadītājai Elīnai Niemiro uz e-pasta adresi: elina.niemiro@sosbca.lv. ar norādi Profesija: AUKLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ganību iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-10 Kontaktpersona: Elīna Niemiro elina.nemiro@sosbca.lv

Mūsu partneri