Valmieras Ziņas

Daudzdzīvokļu ēka Rīgas ielā 18 novērtēta konkursā

No Valmieras konkursam “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2020” pieteiktā SIA “Valmieras Namsaimnieks” apsaimniekotā daudzdzīvokļu ēka ir saņēmusi konkursa draugu – Attīstības un finanšu instrumenta ALTUM – Simpātiju balvu “Par inovāciju” un konkursa organizatoru Pateicību par ēkas atjaunošanā uzstādītajiem saules kolektoriem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Šajā Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā Rīgas iela 18 Valmierā ir vienīgā daudzdzīvokļu ēka Latvijā, kuras dzīvokļu īpašnieki ir izmantojuši iespēju ar ALTUM energoefektivitātes paaugstināšanas programmā pieejamo līdzfinansējumu uzstādīt saules kolektorus karstā ūdens uzsildīšanai. To iekļaušana projektā tikai veikta pēc mājas dzīvokļu īpašnieku padomes priekšsēdētāja iniciatīvas un saskaņā ar mājas dzīvokļu īpašnieku lēmumu. Solārā iekārta Latvijā darbojas 6-7 mēnešus gadā (no aprīļa līdz oktobrim). Izmantojot solāro sistēmu, var iegūt 60-70% nepieciešamās enerģijas ūdens uzsildīšanai gadā.

Agrākajos gados būvētām neatjaunotajām daudzdzīvokļu mājām ir nepieciešama ne tikai ārēja fasādes atjaunošana un siltināšana energoefektivitātes paaugstināšanai, bet tām ir nolietojušās arī iekšējās inženierkomunikācijas. Tādēļ, plānojot energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus, namu apsaimniekotājs SIA “Valmieras Namsaimnieks” māju dzīvokļu īpašniekus mudina vienoties par pilnu darbu veikšanu, tai skaitā ārsienu, pamatu, pagraba un bēniņu pārseguma siltināšanu, logu, durvju un jumta seguma nomaiņu, elektroinstalācijas sakārtošanu ēkas pagrabos, bēniņos un kāpņu telpā, ventilācijas sistēmas uzlabošanu, ūdensapgādes un apkures sistēmas rekonstrukciju, zibensaizsardzības ierīkošanu. Saules kolektoru uzstādīšana karstā ūdens uzsildīšanai ir papildu izmaksas, taču tās dzīvokļu īpašniekiem atmaksāsies ilgākā laika periodā.

Konkursu “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2020” organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar žurnālu “Būvinženieris” un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. SIA “Valmieras Namsaimnieks” un Valmieras pilsētas pašvaldība pateicas aktīvajiem Rīgas ielas 18 mājas dzīvokļu īpašniekiem par iniciatīvu izmantot sauli kā atjaunojamo enerģijas ieguves avotu karstā ūdens uzsildīšanai, tādējādi rādot ilgtspējīgas un videi draudzīgas rīcības priekšzīmi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri