Valmieras Ziņas

Dāņu duets “Askou/Andersen” Valmierā gatavojas modināt pavasari

Lasīšanas laiks: 2 min

Godinot izcilā dāņu komponista Karla Nīlsena 150.gadadienu, piektdien, 6.martā, plkst. 18 Valmieras Kultūras centra kamerzālē uz koncertu pavasarīgās noskaņās aicina duets “Askou /Andersen” no Dānijas.

Kā informēja Dānijas Kultūras institūta Igaunijā, Latvijā un Lietuvā projektu koordinatore Ilva Sinkēviča, koncerta programma veidota, lai klausītājam uzburtu spirdzinošas pavasara nakts vēsmas, kas saklausāmas Karla Nīlsena, Pelles Gudmunsena-Holmgrēna, Jekspera Holmena un citu komponistu klasiskajās un mūsdienu melodijās. Pavasara nakti uzburs vijoles (Henne Askova) un akordeona (Frode Andersens) maģiskā saspēle.

Duets “Askou/Andersen” dibināts 2010.gadā un tā repertuārs ir ārkārtīgi daudzveidīgs, sākot ar Bahu, Bukstehūdi, Vivaldi, Korelli, Hendeli līdz pat Bartokam, Stravinskim, Grīgam, Pjacolli, Pertam u.c. jaunākās paaudzes komponistiem.

Henne Askova (Hanne Askou), dzimusi 1976.gadā, studējusi vijoļspēli Karla Nīlsena vārdā nosauktajā Mūzikas akadēmijā Odensē, Dānijā, un noslīpējusi savas solistes prasmes Sibēliusa Akadēmijā Helsinkos, Somijā. Pēc pamata studijām viņa turpina profesionālo izaugsmi un padziļināti mācās pie profesora Feliksa Aijo (Felix Ayo) Romā. Kā soliste viņa pirmo reizi debitē 2005.gadā uzstājoties kopā ar Odenses Simfonisko orķestri, un kopš tā laika darbojas daudzos Dānijas lielākajos orķestros un ansambļos kā koncertmeistare. Viņa ir spēlējusi neskaitāmos koncertos kā soliste un kā kamerorķestra dalībniece piedalījusies daudzos veiksmīgos koncertprojektos gan Dānijā, gan ārpus valsts robežām.

Frode Andersens (Frode Andersen), dzimis 1970.gadā Bergenā, Norvēģijā. Uzsācis mācības akordeona klasē Karaliskajā Dānijas Mūzikas akadēmijā Kopenhāgenā, kur 1997.gadā pirmo reizi kā solists piesaka sevi uz lielās skatuves. Gadu vēlāk aktīvi koncertē arī Norvēģijā. Andersena kaislība vienmēr bijusi laikmetīgā mūzika, tas jūtams gan viņa koncertu repertuārā, gan aktīvā darbā, iniciējot, administrējot un organizējot neskaitāmus mūsdienu mūzikas pasākumus Dānijā. Pēdējos gadus Frode Andersens vairāk nodevies cita veida mūzikas žanriem, tādiem kā opera, improvizācija, senā un tautas mūzika.

Koncerts Valmierā ir dueta “Askou/Andersen” Igaunijas un Latvijas koncerttūres noslēguma koncerts. Tas ir viens no plašās koncertprogrammas pasākumiem, kas šogad veltīta izcilā dāņu komponista Karla Nīlsena 150.gadadienai un norisināsies visa gada garumā.

Koncertus organizē Dānijas Karalistes vēstniecība Igaunijā, Dānijas kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā sadarbībā ar Dānijas Mākslas Fonda, Karla Nīlsena Stipendiju fonda un Solo izpildītājmākslinieku apvienības atbalstu. Atbalsta: Valmieras Kultūras centrs.

Ieeja visos koncertos BEZ MAKSAS

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Mūsu partneri