Valmieras Ziņas

Dakstos tiks uzstādītas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas

Maijā Burtnieku novada pašvaldība kopā ar Igaunijas Vides ministriju, Tallinas Tehnoloģiju universitāti un Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centru uzsākusi dalību divus gadus ilgā Igaunijas-Latvijas pārrobežu projektā “Diennaktī maksimāli pieļaujamās piesārņojuma slodzes uz Rīgas jūras līci” (Daily Allowable Maximum Loads to decrease nutrient load to the Gulf of Riga – DAML).

Viena no galvenajām ūdens aizsardzības problēmām ir Rīgas jūras līča progresīvā eitrofikācija, ko, cita starpā, izraisa barības vielu jeb slāpekļa un fosfora izplūšana upēs gan Igaunijā, gan Latvijā. Citiem vārdiem sakot, fosfors un slāpeklis, ar ko barojas ūdensaugi, tiešā veidā palīdz ūdenstilpēm aizaugt. HELCOM (Baltijas jūras vides aizsardzības komisija) Baltijas jūras rīcības plānā piedāvā barības vielu samazināšanas shēmu, iekļaujot maksimālo pieļaujamo barības vielu daudzumu un valstij noteiktos samazināšanas mērķus, lai samazinātu barības vielu daudzumu. Ūdens kvalitātes standarti ir noteikti nacionālā līmenī, un katra dalībvalsts ir atbildīga par upju barības vielu slodzes turpmākas samazināšanas iespēju novērtēšanu, ja tas būtu reālāk un rentablāk. Tam nepieciešama atbilstoša maksimālo pieļaujamo piesārņotāju slodžu analīze un novērtēšana. Līdz ar to projekta mērķis ir izstrādāt, pārbaudīt un popularizēt jaunu metodoloģiju ikdienas pieļaujamo piesārņotāju maksimālo slodžu noteikšanai, lai samazinātu barības vielu slodzi Rīgas jūras līcī (DAML), kā arī iesaistīt ieinteresētās puses atlasītajos izmēģinājuma apgabalos (t.sk. Pērnavas upēs Igaunijā un Salacā Latvijā un to pietekās), lai panāktu vienošanos par jauniem un efektīvākiem pasākumiem piesārņojuma samazināšanas mērķu sasniegšanai šajās teritorijās. DAML izstrādes un testēšanas rezultāti tiks izmantoti, lai ierosinātu jaunus un novatoriskus sadarbības pasākumus starp galvenajiem zemes lietotājiem, kas ir pārmērīgu barības vielu cēlonis.

Burtnieku novada pašvaldības uzdevums projekta ietvaros ir tehniskā risinājuma uzstādīšana un testēšana – jau šogad plānota attīrīšanas iekārtu izbūve Dakstos, Ēveles pagastā. Esošā kanalizācijas sistēma Dakstos ir novecojusi, tāpēc neattīrīti notekūdeņi, tai skaitā no astoņu dzīvokļu mājas “Dzintari”, nonāk Sedas upē, no tās Burtnieku ezerā, tad Salacā un visbeidzot Rīgas jūras līcī. Šāda pieeja nodrošinās iespēju veikt ūdens kvalitātes mainības analīzes pirms un pēc ūdens attīrīšanas iekārtu uzstādīšanas.

DAML projektu finansē Interreg V-A Igaunijas-Latvijas programma 2014.-2020. gadam. Kopējais projekta finansējums ir 304804,00 EUR, tai skaitā Interreg V-A Igaunijas-Latvijas programmas 2014.-2020. gadam finansējums 259083,40 EUR un partneru finansējums – 45720,60 EUR.

Šis raksts atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA Lat Met pamatā ir metāla apstrādes uzņēmums, kas specializējies praktisku dekoratīvo metāla izstrādājumu ražošanas jomā (vārti, sētas, margas, tirdzniecības stendi, nestandarta metāla izstrādājumi, kuru vienas detaļas svars nepārsniedz 0,5t, garums- 12m). Uzņēmums nodarbojas arī ar sekciju veida garāžu vārtu tirdzniecību, montāžu un servisa nodrošināšanu, vizuālās reklāmas izgatavošanu, skārda izstrādājumu izgatavošanu, vārtu automātikas tirdzniecību un apkalpošanu. Daļa no produkcijas tiek eksportēta. Sakarā ar pasūtījumu apjoma pieaugumu Darba vieta: Rubenes metāla apstrādes cehs „Meistari”, Rubene, Kocēnu pag., Kocēnu nov., LV-4227 (300 metri no Rubenes baznīcas). Amata pienākumi: Atbilstoši rasējumiem un metāldarbnīcu vadītāja norādījumiem izgatavot nestandarta metāla izstrādājumus t. sk. sagatavot detaļas, veikt sagatvoto detaļu metināšanu. Nepieciešamības gadījumā veikt arī izstrādājumu montāžu objektā. Lat Met nodrošina: Pilnībā rekonstruētas ražošanas telpas; Mūsdienīgus darba apstākļus; Paveiktajam darbam un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu; Iepazīstināšanu ar amata pienākumiem un ražošanas procesa nodrošināšanas kārtību. Prasības pretendentiem: Spēja pastāvīgi, precīzi un savlaicīgi paveikt uzticētos pienākumus; Precizitāte un augsta atbildības sajūta Par priekšrocību tiks uzskatīta: Autovadītāja apliecība; Papildus zināšanas citās jomās Pieteikties uz brīvajām metinātāja vietām iespējams sazinoties pa tālruni 2942 99 56 vai sūtot CV un motivacijas vestuli uz info@latmet.com Vispārēju informāciju par Lat Met darbību iespējams iegūt apmeklējot mūsu mājas lapu www.latmet.com Profesija: ROKAS LOKMETINĀTĀJS (MMA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Meistari, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-10-23 Kontaktpersona: Motivācijas vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu: info@latmet.com

Mūsu partneri