Valmieras Ziņas

Dakstos tiks uzstādītas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas

Lasīšanas laiks: 2 min

Maijā Burtnieku novada pašvaldība kopā ar Igaunijas Vides ministriju, Tallinas Tehnoloģiju universitāti un Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centru uzsākusi dalību divus gadus ilgā Igaunijas-Latvijas pārrobežu projektā “Diennaktī maksimāli pieļaujamās piesārņojuma slodzes uz Rīgas jūras līci” (Daily Allowable Maximum Loads to decrease nutrient load to the Gulf of Riga – DAML).

Viena no galvenajām ūdens aizsardzības problēmām ir Rīgas jūras līča progresīvā eitrofikācija, ko, cita starpā, izraisa barības vielu jeb slāpekļa un fosfora izplūšana upēs gan Igaunijā, gan Latvijā. Citiem vārdiem sakot, fosfors un slāpeklis, ar ko barojas ūdensaugi, tiešā veidā palīdz ūdenstilpēm aizaugt. HELCOM (Baltijas jūras vides aizsardzības komisija) Baltijas jūras rīcības plānā piedāvā barības vielu samazināšanas shēmu, iekļaujot maksimālo pieļaujamo barības vielu daudzumu un valstij noteiktos samazināšanas mērķus, lai samazinātu barības vielu daudzumu. Ūdens kvalitātes standarti ir noteikti nacionālā līmenī, un katra dalībvalsts ir atbildīga par upju barības vielu slodzes turpmākas samazināšanas iespēju novērtēšanu, ja tas būtu reālāk un rentablāk. Tam nepieciešama atbilstoša maksimālo pieļaujamo piesārņotāju slodžu analīze un novērtēšana. Līdz ar to projekta mērķis ir izstrādāt, pārbaudīt un popularizēt jaunu metodoloģiju ikdienas pieļaujamo piesārņotāju maksimālo slodžu noteikšanai, lai samazinātu barības vielu slodzi Rīgas jūras līcī (DAML), kā arī iesaistīt ieinteresētās puses atlasītajos izmēģinājuma apgabalos (t.sk. Pērnavas upēs Igaunijā un Salacā Latvijā un to pietekās), lai panāktu vienošanos par jauniem un efektīvākiem pasākumiem piesārņojuma samazināšanas mērķu sasniegšanai šajās teritorijās. DAML izstrādes un testēšanas rezultāti tiks izmantoti, lai ierosinātu jaunus un novatoriskus sadarbības pasākumus starp galvenajiem zemes lietotājiem, kas ir pārmērīgu barības vielu cēlonis.

Burtnieku novada pašvaldības uzdevums projekta ietvaros ir tehniskā risinājuma uzstādīšana un testēšana – jau šogad plānota attīrīšanas iekārtu izbūve Dakstos, Ēveles pagastā. Esošā kanalizācijas sistēma Dakstos ir novecojusi, tāpēc neattīrīti notekūdeņi, tai skaitā no astoņu dzīvokļu mājas “Dzintari”, nonāk Sedas upē, no tās Burtnieku ezerā, tad Salacā un visbeidzot Rīgas jūras līcī. Šāda pieeja nodrošinās iespēju veikt ūdens kvalitātes mainības analīzes pirms un pēc ūdens attīrīšanas iekārtu uzstādīšanas.

DAML projektu finansē Interreg V-A Igaunijas-Latvijas programma 2014.-2020. gadam. Kopējais projekta finansējums ir 304804,00 EUR, tai skaitā Interreg V-A Igaunijas-Latvijas programmas 2014.-2020. gadam finansējums 259083,40 EUR un partneru finansējums – 45720,60 EUR.

Šis raksts atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Uzraudzīt ražošanas iekārtu nepārtrauktu un kvalitatīvu darbību; · Ražot produkciju, ievērojot kvalitātes prasības; · Pareizi, korekti un precīzi marķēt, pakot un svērt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Vizuāli novērtēt produkcijas kvalitāti, kā arī veikt attiecīgo kvalitātes rādījumu pierakstus; · Nepieļaut neatbilstoša produkta ražošanu; · Regulāri, rūpīgi un savlaicīgi veikt iekārtu plānveida tīrīšanu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Akurātība un precizitāte; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Noturīga uzmanība; · Noturība saspringtos darba apstākļos. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu jau apmācību laikā ap 900 EUR pirms nodokļu nomaksas; Atalgojumu pēc apmācību pabeigšanas sākot no 1200-1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E sūti uz e-pasta adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: SPOLĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā uz noteiktu laiku Valmieras novada Izglītības pārvaldē SPECIĀLISTU/-I VISPĀRĒJĀS IZGLĪTĪBAS JAUTĀJUMOS Ja Tev ir vēlme:   • pārraudzīt un analizēt pedagoģiskā procesa organizāciju vispārējās izglītības iestādēs; • sniegt atbalstu vispārējās izglītības iestāžu pedagoģiskā procesa nodrošināšanai; • uzraudzīt Pašvaldības kompensāciju piešķiršanu par pakalpojumu, kuru bērns saņem pie privātā bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēja vai privātajā pirmsskolas izglītības iestādē; • plānot un organizēt pētījumus, datu ievākšanu un analīzi par mācīšanas darba kvalitāti, sniegt priekšlikumus tās uzlabošanai; • izveidot un uzturēt izglītības kvalitātes datu monitoringa sistēmu; • nodrošināt izglītības kvalitātes monitoringu izglītības iestādēs; un ja Tev ir: • otrā līmeņa augstākā izglītība pedagoģijā vai izglītības vadībā; • darba pieredze pedagoģijā ne mazāk kā trīs gadi; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī un vismaz vienas Eiropas Savienības oficiālās valodas prasmes profesionālajai darbībai nepieciešamajā apjomā; • izpratne un pieredze jomu reglamentējošo normatīvo aktu normu piemērošanā; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas un publiskās uzstāšanās prasmes, radošums, pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus, spēja analizēt liela apjoma datus; precizitāte un augsta atbildības sajūta; vēlme strādāt komandā un sasniegt mērķus; • teicamas datorlietošanas prasmes; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • labus darba apstākļus sakārtotā darba vidē; • stabilu atalgojumu (10.mēnešalgu grupa no 1015 EUR līdz 1135 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Speciālists/e vispārējās izglītības jautājumos amatam” līdz 2021.gada 13.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: IZGLĪTĪBAS DARBA SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-12-13

Mūsu partneri