Valmieras Ziņas

Daina Sirmā un “Dievaines” pulcē klausītājus Valmieras Integrētajā bibliotēkā

Otrdien, 12.decembrī, Valmieras Integrētajā bibliotēkā notika dzejnieces un 2017.gada Goda valmierietes Dainas Sirmās dzejas krājuma “Dievaines” atvēršanas svētki. Šī ir jau trešā Dainas grāmata, pirms tam – “Kailsals” (2012) un “Iekšpagalms” (2014). Visas trīs grāmatas tapušas izdevniecībā “Pētergailis” – skaisti noformētas, kvadrāta formā, “Dievainēm” ir īpaši latvisks izdevniecības vadītājas Ingunas Cepītes dizains.

Kā grāmatas priekšvārdā raksta redaktors Ronalds Briedis, dzejniece šajā grāmatā “ir uzklājusi galdu un atvērusi durvis gada tumšākā laika mielastam. Veļu laiks. Dievaines. Viņu ir tik daudz, cik saglabājusi mūsu atmiņa”.

Dzejnieces balss, tembrs un intonācija klausītājus ieveda veļu pasaulē, bet ik pa laikam realitātē atgrieza Mārtiņš Birnis ar mežraga spēli. Šķiet, ne tikai Kluso lasītavu, bet visu bibliotēkas ēku piepildīja dziedātāja, komponista un vokālā pedagoga Anša Saukas dziedātā tautasdziesma “Tumša nakte, zaļa zāle”. Tā improvizēta arī Dainas dzejolī “Pašu ļaudis”.

Varētu domāt, ka grāmata “Dievaines” ir drūma un pesimistiska, taču, runājot Anša Saukas vārdiem, jā, tajā ir daudz smeldzes, sāpes un pieredzes, bet tā ir arī gaiša, augšupceļoša. Bieži vien par nāvi un aizsauli tiek pateikts viegli, ar humoru:

uz Mūžību steidzos nav laika

piecos Mūžībā jābūt

Mūžības saimniekiem kopsapulce par nākotnes plāniem

vārīšu kafiju uzcepu speķa raušus

Reizēm gan dzejas rindas uzdzen šaušalīgas ainas (prātā nāk Plūdoņa “Salgales Mada loms”):

retumis tomēr kūtsmēslos novārtīti

kritušo pirkstiņi acu āboli iekšas

lien ārā no zemes

Jānis Reinvalds, dzejnieces kolēģis no Valmieras Valsts ģimnāzijas, novērojis, ka Dainai ir ļoti laba sasaiste starp literatūru un vēsturi. Šajā krājumā vēsturei (un arī ģeogrāfijai, vietējiem personāžiem) patiešām atvēlēta nozīmīga vieta.

Pati dzejniece tikšanās laikā mazliet raksturoja visus trīs dzejas krājumus. Sākumā viņas dzeja esot bijusi kā sievietes grēksūdze, personīga un intīma, tad viņa palikusi agresīvāka un sākusi bļaustīties, bet “Dievainēs” ir īpatnējs laiks, nav ne pagātnes, ne tagadnes, ne nākotnes. Vētra un bezvējš vienlaikus. Atšķirībā no iepriekšējiem krājumiem šajā grāmatā visiem dzejoļiem ir arī nosaukumi.

Izdevniecības “Pētergailis” vadītāja Inguna Cepīte uzskata, ka literatūra ir gan draudzīga, gan nenovīdīga, bet “Dievaines” spalvas brāļi novērtējuši ļoti atzinīgi. Pozitīvas atsauksmes un laba vēlējumus nākamajai grāmatai dzejniece saņēma arī no kolēģiem, bibliotēkas darbiniekiem, saviem skolēniem un ceļojumu biedriem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Piesakies! Valmieras pilsētas pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Juridiskās nodaļas JURISTU/-I uz nenoteiktu laiku Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir vēlme: - izstrādāt dažāda veida dokumentus, tajā skaitā, līgumus, domes lēmumus, rīkojumus, saistošos noteikumus, administratīvos aktus; - izvērtēt Pašvaldības iestāžu / struktūrvienību sagatavotos juridisko dokumentu projektus, nepieciešamības gadījumā tos pilnveidojot; - konsultēt Pašvaldības vadību un darbiniekus juridisku jautājumu risināšanā (tajā skaitā Pašvaldības kapitālsabiedrību pārvaldības procesa nodrošināšanā), izskaidrot tiesību normu jēgu un to piemērošanu; - sagatavot atbildes uz fizisko un juridisko personu iesniegumiem; prasības pieteikumus tiesai; - pārstāvēt Pašvaldības intereses valsts un pašvaldību institūcijās, tiesā; - veikt tiesu prakses analīzi. un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība tiesību zinātnē (jurista kvalifikācija); - profesionālās darbības pieredze jurista amatā vismaz divi gadi; - zināšanas publisko tiesību jomā, administratīvajā procesā un tiesību aktu izstrādē; - izpratne par pašvaldības darbu un procesiem; - spēja patstāvīgi organizēt savu darbu un strādāt komandā; - spēja analītiski domāt, būt precīzam darbu izpildē, strādāt ar lielu informācijas apjomu; - labas saskarsmes spējas; - labas iemaņas darbā ar MS Office programmām; - teicamas latviešu valodas prasmes; - darba pieredze pašvaldību iestādēs specialitātē tiks uzskatīta par priekšrocību. mēs piedāvājam: - stabilu atalgojumu (atbilstoši 11.mēnešalgu grupai no 1050 līdz 1380 EUR); - personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; - apmācības iespējas; - drošu un sakārtotu darba vidi; - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam. Pieteikuma vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmiera.lv, vai personīgi Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, ar norādi „Pieteikums jurista amatam”, līdz 2019.gada 6.augustam plkst.17:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207156 vai 26121155. Profesija: JURISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Lāčplēša iela, 2 Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-08-06

Pievienojies! Valmieras pilsētas pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā IEKŠĒJO AUDITORU/-I uz nenoteiktu laiku Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir vēlme: - uzlabot un optimizēt Pašvaldības darbības; - palīdzēt efektīvi izmantot resursus un aizsargāt kapitālu; - veikt finanšu un lietderības auditus; - uzraudzīt un pārliecināt par kontroles piemērotību; - konsultēt (par līdzsvaru starp risku un kontroli); - sniegt priekšlikumus par iekšējās kontroles pilnveidošanu. un ja Tev ir: - augstākā izglītība finanšu, ekonomikas vai uzņēmuma vadības jomā; - profesionālās darbības pieredze iekšējā auditora amatā vismaz divi gadi; - izpratne par pašvaldības darbu un procesiem; - spēja organizēt savu darbu un strādāt patstāvīgi; - spēja analītiski domāt, būt precīzam darbu izpildē, strādāt ar lielu informācijas apjomu; - labas saskarsmes spējas un precizitāte; - labas iemaņas darbā ar MS Office programmām; - teicamas latviešu valodas prasmes; - darba pieredze pašvaldību iestādēs specialitātē tiks uzskatīta par priekšrocību. mēs piedāvājam: - stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 945 līdz 1275 EUR); - personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; - apmācības iespējas; - drošu un sakārtotu darba vidi; - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam. Pieteikuma vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmiera.lv, vai personīgi Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, ar norādi „Pieteikums iekšējā auditora amatam”, līdz 2019.gada 2.augustam plkst.16:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207156 vai 29448574. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: IEKŠĒJAIS AUDITORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-08-02

Mūsu partneri