Valmieras Ziņas

CVK izstrādās ieteikumus pašvaldību vēlēšanām, lai mazinātu Covid-19 izplatības riskus

Lai mazinātu vīrusa infekcijas Covid-19 izplatības riskus, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) plāno mēneša laikā apstiprināt ieteikumus 5.jūnijā paredzēto pašvaldību vēlēšanu iecirkņu darbībai, aģentūru LETA informēja CVK pārstāve Laura Zaharova.

Atbildot uz jautājumiem par nepieciešamajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem saistībā ar pašvaldību vēlēšanām, CVK skaidro, ka, lemjot par nepieciešamajiem piesardzības pasākumiem vēlēšanu norisē Covid-19 izplatības risku samazināšanai, tiks ņemtas vērā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) rekomendācijas.

Vēlēšanu komisijā atgādina, ka sadarbība ar SPKC notika arī pērn, Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu sagatavošanā, līdz ar to jau ir zināma pieredze par iespējamiem piesardzības pasākumiem.

Ieteikumus vēlēšanu iecirkņiem svarīgi ir apstiprināt laikus, reizē paturot prātā, ka situācija var mainīties un tajos varētu būt nepieciešami grozījumi, norāda Zaharova. Pašvaldībām šādi ieteikumi nepieciešami jau drīzumā, lai varētu laikus sagatavoties sliktākajam scenārijam.

Papildus CVK ir nosūtījusi vēstuli Veselības ministrijai, aicinot vakcinācijas pret Covid-19 plānā iekļaut arī vēlēšanu nodrošināšanā iesaistītos apmēram 7000 pašvaldību vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju locekļus un darbiniekus.

Tāpat CVK aicinās pašvaldības izvērtēt vēlēšanu iecirkņu atrašanās vietas, neizvietojot tos ēkās, kurās uzturas Covid-19 infekcijas visvairāk apdraudētās grupas, – ārstniecības iestādēs un sociālās aprūpes iestādēs.

Ņemot vērā, ka daļa vēlēšanu iecirkņu tiek izvietoti izglītības iestādes, CVK plāno ar Izglītības un zinātnes ministriju pārrunāt mācību procesa organizēšanu šajās izglītības iestādēs vēlēšanu laikā. Iepriekš epidemiologu ieteikums bija nodrošināt, ka pirmsskolas izglītības iestādēs un izglītības iestādēs izvietotajos vēlēšanu iecirkņos laikā, kad tie atvērti vēlētājiem, neuzturas audzēkņi, skolēni, studenti. Ir liela iespējamība, ka šāda stratēģija būs jāizmanto arī šā gada vēlēšanās, norāda Zaharova.

5.jūnija pašvaldības domes vēlēšanas notiks jaunveidojamās administratīvajās teritorijās. Vēlēšanu sagatavošanā bez CVK būs iesaistītas ārpus novadiem esošo sešu valstspilsētu un 35 novadu vēlēšanu komisijas. Atbilstoši pašreizējai informācijai Latvijas pašvaldībās, izņemot Rīgu, ir 795 vēlēšanu iecirkņi.

Vēlēšanas Rīgas pašvaldībā šogad nenotiks, jo dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, un tā turpinās strādāt līdz 2025. gada vēlēšanām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Kurjers/-e automobiļa vadītājs Darbavieta: Valmieras un Gulbenes reģionālais centrs, Cempu iela 8d, Valmiera, Eksprespasta departaments. Apkalpes maršruts: Valmiera - Limbaži - Limbažu rajons - Valmiera. Darba pienākumi: · saņemt un pārbaudīt piegādē izsniegtos sūtījumus; · vadoties no ienākošo sūtījumu adresēm, sastādīt maršruta lapu; · veikt adresātiem sūtījumu piegādi; · iekasēt sūtījumu pēcmaksas; · reģistrēt sūtījumu piegādes/nepiegādes informāciju; · nodrošināt pozitīvu kontaktu ar esošajiem un potenciālajiem klientiem. Prasības kandidātiem: · vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši vidējā līmeņa B(1) pakāpei un krievu valodu sarunvalodas līmenī; · labas orientēšanās spējas un prasme precīzi nolasīt karti;  · B kategorijas autovadītāja apliecība (ne mazāk kā 2 gadi); · augsta atbildības sajūta un precizitāte. Piedāvājam: · stabilu atalgojumu no 695.00 EUR (bruto) · sociālās garantijas ; · darba laiku darba dienās no 6:30 - 16:30 ; · pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; · iespēju apliecināt savas spējas un prasmes. Papildu informācija: CV ar norādi Eksprespasta kurjers/-e automobiļa vadītājs, Valmieras un Gulbenes reģionālajā centrā, sūtīt Latvijas Pasta Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 26510116. Informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrai atlases kārtai! Profesija: PASTA KURJERS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 8D, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-31 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt pa pastu vai uz cv@pasts.lv, Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri