Valmieras Ziņas

“Conexus” noslēdzis gāzesvada Vireši-Tallina remontdarbus pie Valmieras

Vienotais dabasgāzes un pārvades operators AS “Conexus Baltic Grid” (“Conexus”) ir noslēdzis gāzesvada Vireši-Tallina remontdarbus pie Valmieras, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Remontdarbi bija nepieciešami, lai novērstu konstatētos augsta riska gāzesvada defektus un nodrošinātu gāzes pārvades sistēmas drošību šajā pārvades posmā. Vienlaikus veiktie remontdarbi ļaus paaugstināt darba spiedienu gāzesvadā un nākotnē palielināt dabasgāzes piegādes apmērus Somijai un Igaunijai.

Remontdarbi tika paredzēti līdz 31.maijam, taču tos izdevies noslēgt ātrāk, nekā plānots.

Gāzesvada Vireši-Tallina remontdarbi tika īstenoti Latvijas-Lietuvas starpsavienojuma uzlabošanas (LLSU) projekta ietvaros, kas ir svarīgs elements Eiropas Savienības (ES) iekšējā enerģijas tirgus papildināšanai un starptautiskās pārvades sistēmas darba uzlabošanai. Veiktie remontdarbi Vireši-Tallina gāzesvadā ir viens no kopumā 17 apakšprojektiem, kas LLSU projekta ietvaros tiek veikti, un to īstenošanā ieguldīti 450 000 eiro.

Kopējās LLSU projekta izmaksas paredzētas 9,77 miljonu eiro apmērā, no kuriem “Conexus” projekta izmaksas ir 5,5 miljoni eiro, bet Lietuvas dabasgāzes pārvades sistēmas operatora “Amber Grid” – 4,27 miljoni eiro. Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta līdzfinansējums no kopējām projekta izmaksām noteikts 50% apmērā.

“Conexus” valdes priekšsēdētāja Zane Kotāne norādīja, ka gāzesvada remontdarbs pie Valmieras bija vitāli nepieciešams, lai nodrošinātu drošību šajā pārvades posmā, novēršot iespējamās avārijas situācijas un gāzes pārtraukumus Valmierai.

“Līdz ar šo remontdarbu īstenošanu esam spēruši būtisku soli, lai spētu nodrošināt pietiekamu jaudu dabasgāzes plūsmām visā Baltijas dabasgāzes sistēmā, apmierināt pieaugošo reģionālā gāzes tirgus pieprasījumu un garantētu gāzes piegādes drošību starpvalstu savienojumos,” pauda Kotāne.

Viņa skaidroja, ka turpmāk būs iespējams lielākā kapacitātē nekā līdz šim izmantot Inčukalna pazemes gāzes krātuvi Igaunijas un Somijas dabasgāzes apgādei, tā demonstrējot krātuves lomu un nepieciešamību starptautiskajā gāzes pārvades sistēmā.

Paredzēts, ka gāzesvadā Vireši-Tallina tiks īstenoti vēl divi projekti, kuru laikā tiks veikta divu dabasgāzes krānu nomaiņa un gāzesvada pievienošana pie gāzesvadiem Pleskava-Rīga un Izborska-Inčukalna pazemes gāzes krātuve. Plānots, ka šie remontdarbi tiks veikti 2020.gada rudenī.

“Conexus” ir vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas operators Latvijā. Tas pārvalda Inčukalna pazemes gāzes krātuvi un maģistrālo dabasgāzes pārvades sistēmu, kas tieši savieno Latvijas dabasgāzes tirgu ar Lietuvu, Igauniju un Krievijas Ziemeļrietumu reģionu.

“Conexus” ir dibināts 2016.gada decembrī, reorganizācijas rezultātā no “Latvijas gāzes” nodalot pārvades un glabāšanas darbības virzienus. Kompānijas lielākais akcionārs ir “Augstsprieguma tīkls”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri