Valmieras Ziņas

Cilda Purgale: Iedzīvotājiem vajadzētu uzticēties domei

Portāls “Valmieras Ziņas” jau informēja, ka Beverīnas novada pašvaldība pagarinājusi publiskās apspriešanas par administratīvo teritoriju robežu grozīšanu starp Beverīnas novadu un Valmieras pilsētu industriālā parka izveidei termiņu līdz 2015.gada 9.februārim. Lai noskaidrotu pašvaldības viedokli, uz sarunu aicinājām Beverīnas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Cildu Purgali.

Kāda ir pašvaldības nostāja pret industriālā parka ieceri?

Beverīnas novada pašvaldība kopīgi ar Valmieras pilsētas pašvaldību izveidojusi darba grupu industriālā parka projekta idejas izvērtēšanai. Ir notikušas četras sanāksmes, kurās tika formulēta pašvaldības nostāja.  

Mēs neesam pret ideju kā tādu, jo viena no pašvaldības funkcijām ir veicināt uzņēmējdarbību, gādājot par iedzīvotāju nodarbinātību.

Tāpat mums ir jārūpējas arī par novada teritorijas attīstību. Ja Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļi būtu pieejami visām pašvaldībām uz vienādiem noteikumiem, tad mēs varētu paši īstenot projektus, kas veicina uzņēmējdarbības attīstību. Tā kā Nacionālajā attīstības plānā ir paredzēti tikai 30 attīstības centri, bet pārējos 89 novadus, tostarp Beverīnas novadu, nav paredzēts attīstīt, mums ir jāsadarbojas ar tuvāko attīstības centru – Valmieru.

Ņemot vērā to, ka Valmierai kā republikas pilsētai ir patiešām ierobežota teritorija, esam apsprieduši ideju par 118 hektāru teritorijas nodošanu pilsētai ar norunu, ka Beverīnas novads patur tiesības lemt par šīs teritorijas izmantošanas veidu un par tiem uzņēmējiem, kas varētu darboties industriālajā parkā. Darba grupā esam apskatījuši arī dažādus iespējamos industriālā parka pārvaldes modeļus.

Kādi ir Beverīnas novada pašvaldības izvirzītie kritēriji industriālā parka attīstīšanai?

Novada pašvaldība ir definējusi, ka tiks atbalstītas tehnoloģiski modernas un videi draudzīgas ražotnes, kas pēc iespējas vairāk izmantos izejvielas no tuvējās apkārtnes, lai dotu iespēju vietējiem uzņēmējiem realizēt savu produkciju.

Nododot teritoriju pilsētai, vēlamies noslēgt vienošanos par sadarbību ar Valmieras pilsētu dažādu pašvaldībai aktuālo jautājumu risināšanā, tostarp – lai veicinātu iedzīvotāju skaita palielināšanos un darba vietu veidošanu, kas ļautu Beverīnas novadam attīstīties.

Lēmumu par teritorijas nodošanu pilsētai Beverīnas novada pašvaldība pieņems tikai tad, kad būs pilnīga skaidrībai, vai ir juridiski iespējams meža zemi transformēt par industriālu teritoriju. Nav jēgas pilsētai nodot teritoriju, ja to nevar izmantot iecerētajam mērķim.

Kāds ir iedzīvotāju noskaņojums, vērtējot šo ieceri?

Iedzīvotāju viedokļi ir dažādi, un tas ir normāli demokrātiskā valstī. Katrs vērtē ieceri no savu interešu viedokļa. Taču nevienam nav tiesību uzspiest savu viedokli kā vienīgo pareizo.

Nav noslēpums, ka ir organizēta kampaņa, lai cīnītos pret industriālā parka izveidi. Kādas ir patiesās šo cilvēku intereses, mēs to nezinām un varbūt neuzzināsim nekad. Manuprāt, šai kampaņai ir visai maza saistība ar pašu teritorijas robežas maiņu. Iemesli ir pavisam citi.

Raidījuma “Vides fakti” sižets tika veidots, balstoties uz vienpusēju, atsevišķu cilvēku, viedokli.

Pašvaldības pienākums nav attaisnoties, bet gan sniegt iedzīvotājiem pilnīgu un vispusīgu informāciju, kā arī skaidrot savu pozīciju, kādēļ uzskatām industriālā parka ideju par lietderīgu novada attīstībai. Šī iemesla dēļ esam pagarinājuši publiskās apspriešanas termiņu, lai cilvēkiem būtu iespēja iegūt pilnīgu informāciju un to izvērtēt. Ņemot vērā pirmajās sanāksmēs pausto interesi, Valmieras pilsētas pašvaldība solījusi sagatavot industriālā parka ieceres sociālekonomisko pamatojumu un ietekmi uz vidi novērtējumu, ar kuru tiks iepazīstināti novada iedzīvotāji.

Noslēdzoties publiskajai apspriešanai, pašvaldība izvērtēs aptaujas anketās paustos viedokļus un to pamatojumu, lai izzinātu iedzīvotāju noskaņojumu. Taču, saskaņā ar likumu, publiskajai apspriešanai ir rekomendējoša loma. Gala lēmumu pieņems novada domes deputāti.

Mēs apzināmies, cik atbildīgs būs šis lēmums, jo šis nav šodienas, bet nākotnes projekts,

kura uzdevums ir palīdzēt risināt bezdarba jautājumus, apturēt jauniešu aizceļošanu un attīstīt uzņēmumus, kas rada augstu pievienoto vērtību.

Nupat klajā nācis VARAM pasūtīts pētījums, kas atspoguļo pārmaiņas Latvijas apdzīvojumā. Pēdējos 11 gados no Latvijas ir aizbraukuši aptuveni 250 000 iedzīvotāju, bet kopš neatkarības atjaunošanas Latvija pazaudējusi vienu ceturto daļu jeb 25% savu cilvēku. Ja nekas būtiski nemainīsies ekonomiskās attīstības veicināšanā, Latvijai ir jāgatavojas arī tam, ka pēc 2020.gada strauji palielināsies veco ļaužu skaits. Prognozes liecina, ka līdz tam iedzīvotāju skaits varētu sarukt vēl par 20%. Tiem, kas cīnās pret industriālā parka ieceri, ir jābūt ļoti nopietniem argumentiem, lai pārliecinātu sabiedrību un deputātus.

“Vides faktos” izskanējušais arguments par iespējamo ES struktūrfondu naudas izkrāpšanu ir pilnīgi absurds.

Šajā plānošanas periodā ir stingri kritēriji, lai iegūtu ES līdzfinansējumu uzņēmējdarbības veicināšanas projektiem, kas prasa noslēgt vienošanos ar potenciālo investoru.

Neviens nav tik neprātīgs, lai mežā ierīkotu gāzes vadu, elektrību, ūdensvadu un kanalizāciju, un tur nekas tālāk nenotiktu.

Tādam projektam naudu vienkārši nepiešķirs. Mūsu pašvaldības  kapacitāte ir ierobežota, tādēļ ir jāpriecājas, ka Valmierai ir iespēja piesaistīt ES fondu līdzekļus, nevis šo procesu jābloķē privāto ambīciju dēļ. Lai gan teritorija vairs nepiederēs Beverīnas novadam, mums joprojām būs iespēja lemt par to, kam tur ir jābūt un kam nav.

Iedzīvotājiem vajadzētu domei uzticēties. Deputātiem ir vēlētāju dotas pilnvaras lemt, taču viņi arī nes atbildību par saviem lēmumiem, atšķirībā no projekta oponentiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla degvielas kannu ražošanas uzņēmums aicina darbā: mārketinga un sabiedrisko attiecību speciālistu/-i Galvenie pienākumi: Produktu un pakalpojumu virzība starptautiskā tirgū Uzņēmuma iekšējās un ārējās komunikācijas veidošana un uzturēšana Uzņēmuma tēla veidošana un uzturēšana Sagaidām kandidātu ar: augstāko izglītību sociālo zinātņu jomā (mārketings, komunikācija vai tml.) veiksmīgu iepriekšējo darba pieredzi mārketinga un sabiedrisko attiecību jomā veiksmīgu iepriekšējo darba pieredzi projektu vadībā analītisku un radošu domāšanu un spēju kompleksi risināt problēmas teicamām svešvalodu zināšanām un visaptverošām komunikācijas prasmēm aktīvu, uz sadarbību un rezultātu orientētu personību ar inovatīvām idejām Piedāvājam: Interesantu un dinamisku darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā Iespēju mācīties, gūt pieredzi un realizēt sevi dinamiskā darba vidē un darbā ar starptautiskiem tirgiem Darba rezultātiem un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no Eur 1000 mēnesī, dažādus papildu labumus Sakārtotu, ērtu darba vidi draudzīgā kolektīvā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64 207 235 Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-21 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235, 29413500; Adrese: L.Laicena iela 2, Valmiera. Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA „VTU Valmiera” Reģ. Nr. 40003004220   aicina darbā Apkopēju (Valmieras AO) uz noteiktu laiku no š.g.5. jūlija līdz 2. septembrim DARBA PIENĀKUMI: · uzkopt darba, palīgtelpas un autoostas teritoriju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · pamatizglītība · vēlama iepriekšēja darba pieredze uzkopšanas un tīrīšanas darbos · iemaņas darbā ar sadzīves tehniku · vēlamas zināšanas telpaugu kopšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · sociālās garantijas · darba algu – valstī noteiktā minimālā stundas tarifa likme CV vēstuli ar norādi vakancei „Apkopējs” lūdzam līdz 2021. gada 1. jūlijam iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi Valmieras autoostas kasē Stacijas ielā 1, Valmierā vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, sazināsimies divu nedēļu laikā pēc sludinājumā norādītā pieteikšanās termiņa beigām. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Informācija 26558027 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas iela 1, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-01 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz info@vtu-valmiera.lv Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri