Valmieras Ziņas

Ceturtdien Valmierā ugunsdzēsēji divas reizes dodas dzēst piedegušu ēdienu

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītajā diennaktī laika posmā no 13.maija plkst. 6.30 līdz 14.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma desmit izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 11.50 tika saņemts izsaukums uz Annas ielu Valmierā, kur daudzdzīvokļu ēkas otrā stāva dzīvoklī nostrādājis dūmu detektors, kā arī jūtama dūmu smaka. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvoklī uz plīts piededzis ēdiens 0,01m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji veica telpu vēdināšanu. Plkst. 12.00 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Plkst. 15.12 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Semināra ielu Valmierā, kur no divstāvu dzīvojamās mājas redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka mājoklī uz plīts bija piededzis ēdiens. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja izvēdināt telpas.

Cilvēki, gatavojot ēdienu uz plīts, nereti mēdz aiziet uz citu istabu un atgulties, ātri izskriet līdz veikalam vai piesēsties pie datora, nepamanot, kā ēdiens piedeg, radot spēcīgu sadūmojumu. Labākajā gadījumā šādas rīcības sekas būs piededzis katliņš un smakojošs dzīvoklis, bet sliktākajā – mājokļa iemītnieki var saelpoties dūmus un gūt veselības traucējumus. VUGD atgādina, ka ēdiena gatavošana prasa nepārtrauktu uzmanību!

Vidzemē šonakt dzēsts viens kūlas ugunsgrēks Salacgrīvas novada Liepupes pagastā, kur kūla dega 2,5 hektāru lielā platībā. Izsaukums tika saņemts plkst. 00.24 un plkst. 1.17 ugunsgrēks tika nodzēsts.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Limbažu novada Vidrižu pagastā, kur vienstāva mājas dūmvadā dega sodrēji 1,5m2 platībā.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 65 izsaukumus – 33 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā divu meža ugunsgrēku dzēšanu un sešu kūlas ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi.

Mūsu partneri