Valmieras Ziņas

Četrus Vidzemes slimnīcas ārstus apsūdz nolaidīgā profesionālo pienākumu pildīšanā (2)

Vakar, 5. jūnijā, Valmieras rajona prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu pret četrām ārstniecības personām par profesionālo pienākumu nolaidīgu pildīšanu, kā rezultātā cietušajam izraisīti smagi miesas bojājumi, ziņu aģentūru “LETA” informēja Ģenerālprokuratūras pārstāve Una Rēķe.

Lai arī Ģenerālprokuratūra neminēja ārstniecības iestādi un apsūdzēto vārdus, aģentūrai LETA zināms, ka šie ārsti strādājuši Vidzemes slimnīcā, kas atrodas Valmierā. Vidzemes slimnīca informē, ka šā gada 5. jūnijā Latvijas Republikas Prokuratūras izplatītais paziņojums presei ir saistīts ar 2014. gadā Vidzemes slimnīcā notikušu gadījumu, ko vairākkārt ir izskatījusi Veselības inspekcija.

Prokuratūras izplatītajā preses paziņojumā norādīts, ka pie kriminālatbildības sauktas četras personas ar augstāko medicīnisko izglītību un ilggadēju pieredzi, kuras savus darba pienākumus veikušas nevērīgi un nepienācīgā apmērā. Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, mediķi, ignorējot savus pienākumus, neveica un nenodrošināja atbilstošu diagnostiku un ārstēšanu, ievērojot drošības, ekonomiskuma un efektivitātes principus, nesniedza neatliekamo medicīnisko palīdzību, kā arī neveica citas darbības, kas noteiktas ārstu amata aprakstā un kas būtu nodrošinājušas kvalitatīvu ārstēšanu.

Rēķe norādīja, ka Administratīvā rajona tiesa atzinusi Veselības inspekcijas konstatēto cēloņsakarību starp cietušā veselībai nodarīto kaitējumu un ārstniecības personu darbību un bezdarbību ārstniecības procesā. Savu vainu izdarītajā apsūdzētie neatzīst. Lieta nodota izskatīšanai Vidzemes rajona tiesai, bet vēl nav nozīmēts lietas skatīšanas datums.

Līdz šim Vidzemes slimnīca savas kompetences ietvaros ir sniegusi visu  nepieciešamo informāciju  un bijusi atvērta sadarbībai ar visām lietas izskatīšanā iesaistītajām iestādēm. Savu komentāru portālam “Valmieras Ziņas” par notikušo sniedza Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila:

“Vidzemes slimnīca kā ārstniecības iestāde, ievērojot normatīvo aktu prasības un nevainības prezumpciju, kas mūsdienās aptver arī reputāciju, paļaujoties uz taisnīgas tiesas garantijām, lai negrautu personas reputāciju un negatīvu sabiedrības nostāju, šobrīd atturēsies no jebkādas publiskas informācijas un komentāru sniegšanas saistībā ar minēto krimināllietu.” 

Ar šīm darbībām apsūdzētie izdarīja noziedzīgus nodarījumus, kas paredzēti Krimināllikuma 138.panta pirmajā daļā. Proti, ārstniecības personas profesionālo pienākumu nepildīšana vai nolaidīga to pildīšana, ja šis nodarījums vainīgā neuzmanības dēļ izraisījis cietušajam smagu vai vidēja smaguma miesas bojājumu. Krimināllikums par šādu nodarījumu paredz cietumsodu līdz vienam gadam.

Vidzemes slimnīca uzsver, ka ārstniecisko procesu gaitā esot iespējami dažādi profesionālie riski un no tiem pilnībā nav pasargāts neviens ārstnieciskā procesa dalībnieks, kā arī rūpīgi izvērtē iespējamos ārstnieciskā riska gadījumus, pievēršot pastiprinātu uzmanību  preventīvu pasākumu nodrošināšanai.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Kristaps - 06.06.2019 Atbildēt

    Sen jau bij laiks. Pats esmu izbaudijis ko lidzigu pirms diviem ar pus mēnešiem. Mani spardija, grustija un sauca dažnedažādos vārdos. Un beigas izsauca policiju un uztaisija mani pa vainigo, kaa huliganismu.
    Un ir vairakas reizes dzirdets par ko lidzigu, tākā tur vajadzetu piekerties nopietnāk pie tās lietas.

    Ronalds - 07.06.2019 Atbildēt

    Beidzot!

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri