Valmieras Ziņas

Četrus Vidzemes slimnīcas ārstus apsūdz nolaidīgā profesionālo pienākumu pildīšanā (2)

Vakar, 5. jūnijā, Valmieras rajona prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu pret četrām ārstniecības personām par profesionālo pienākumu nolaidīgu pildīšanu, kā rezultātā cietušajam izraisīti smagi miesas bojājumi, ziņu aģentūru “LETA” informēja Ģenerālprokuratūras pārstāve Una Rēķe.

Lai arī Ģenerālprokuratūra neminēja ārstniecības iestādi un apsūdzēto vārdus, aģentūrai LETA zināms, ka šie ārsti strādājuši Vidzemes slimnīcā, kas atrodas Valmierā. Vidzemes slimnīca informē, ka šā gada 5. jūnijā Latvijas Republikas Prokuratūras izplatītais paziņojums presei ir saistīts ar 2014. gadā Vidzemes slimnīcā notikušu gadījumu, ko vairākkārt ir izskatījusi Veselības inspekcija.

Prokuratūras izplatītajā preses paziņojumā norādīts, ka pie kriminālatbildības sauktas četras personas ar augstāko medicīnisko izglītību un ilggadēju pieredzi, kuras savus darba pienākumus veikušas nevērīgi un nepienācīgā apmērā. Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, mediķi, ignorējot savus pienākumus, neveica un nenodrošināja atbilstošu diagnostiku un ārstēšanu, ievērojot drošības, ekonomiskuma un efektivitātes principus, nesniedza neatliekamo medicīnisko palīdzību, kā arī neveica citas darbības, kas noteiktas ārstu amata aprakstā un kas būtu nodrošinājušas kvalitatīvu ārstēšanu.

Rēķe norādīja, ka Administratīvā rajona tiesa atzinusi Veselības inspekcijas konstatēto cēloņsakarību starp cietušā veselībai nodarīto kaitējumu un ārstniecības personu darbību un bezdarbību ārstniecības procesā. Savu vainu izdarītajā apsūdzētie neatzīst. Lieta nodota izskatīšanai Vidzemes rajona tiesai, bet vēl nav nozīmēts lietas skatīšanas datums.

Līdz šim Vidzemes slimnīca savas kompetences ietvaros ir sniegusi visu  nepieciešamo informāciju  un bijusi atvērta sadarbībai ar visām lietas izskatīšanā iesaistītajām iestādēm. Savu komentāru portālam “Valmieras Ziņas” par notikušo sniedza Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila:

“Vidzemes slimnīca kā ārstniecības iestāde, ievērojot normatīvo aktu prasības un nevainības prezumpciju, kas mūsdienās aptver arī reputāciju, paļaujoties uz taisnīgas tiesas garantijām, lai negrautu personas reputāciju un negatīvu sabiedrības nostāju, šobrīd atturēsies no jebkādas publiskas informācijas un komentāru sniegšanas saistībā ar minēto krimināllietu.” 

Ar šīm darbībām apsūdzētie izdarīja noziedzīgus nodarījumus, kas paredzēti Krimināllikuma 138.panta pirmajā daļā. Proti, ārstniecības personas profesionālo pienākumu nepildīšana vai nolaidīga to pildīšana, ja šis nodarījums vainīgā neuzmanības dēļ izraisījis cietušajam smagu vai vidēja smaguma miesas bojājumu. Krimināllikums par šādu nodarījumu paredz cietumsodu līdz vienam gadam.

Vidzemes slimnīca uzsver, ka ārstniecisko procesu gaitā esot iespējami dažādi profesionālie riski un no tiem pilnībā nav pasargāts neviens ārstnieciskā procesa dalībnieks, kā arī rūpīgi izvērtē iespējamos ārstnieciskā riska gadījumus, pievēršot pastiprinātu uzmanību  preventīvu pasākumu nodrošināšanai.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Kristaps - 06.06.2019 Atbildēt

    Sen jau bij laiks. Pats esmu izbaudijis ko lidzigu pirms diviem ar pus mēnešiem. Mani spardija, grustija un sauca dažnedažādos vārdos. Un beigas izsauca policiju un uztaisija mani pa vainigo, kaa huliganismu.
    Un ir vairakas reizes dzirdets par ko lidzigu, tākā tur vajadzetu piekerties nopietnāk pie tās lietas.

    Ronalds - 07.06.2019 Atbildēt

    Beidzot!

Čili Pizza” picērija Valmierā aicina darbā Picu cepēju - ātru, pozitīvu, stresa noturīgu, izpalīdzīgu, dara savu darbu ar prieku, vēlams ar pieredzi sabiedriskajā ēdināšanā, bet ja nav, tad visu iemācīsim, darba laiks maiņās no 9.00-22.00! Pienākumi: ātri un garšīgi gatavot kvalitatīvu ēdienu pēc noteiktām kalkulācijām, ievērojot sanitārās un higiēnas normas. Piedāvājam: jaukus kolēģus, regulāru atalgojumu, sociālās garantijas, labus darba apstākļu. Kandidātus lūdzam savus CV sūtīt uz e-pastu pica4@tiamo.lv ar norādi “Picu cepējs", personīgi "Čili picā" G.Apiņa ielā 10a, Valmierā, vai zvanīt darba dienās no 9:00 – 16:00 pa telefonu 29282731 Prasmes • vēlama iepriekšēja pieredze un/vai izglītība ēdināšanas pakalpojumu sniegšanā;-ja nav pieredzes –apmācīsim! • spēja strādāt komandā; • pozitīva attieksme pret darbu un dzīvi; • spēja strādāt pilnu darba slodzi;(no 18.g.v) • vēlme strādāt un sagādāt garšas baudījumu mūsu viesiem ar pagatavoto ēdienu. Alga 600 - 700 EUR (Brutto) Profesija: CEPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 10A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-10-20 Kontaktpersona: Cv sūtīt uz e-pastu: pica4@tiamo.lv

SIA “Plainstream” ir Latvijas uzņēmums, kas sniedz zvanu centra pakalpojumus Latvijā pazīstamākajiem zīmoliem, veicinot to biznesa attīstību. Tomēr vienkāršiem vārdiem sakot – mūsu darbs ir izcili apkalpot klientus telefoniski. Pievienojies mūsu komandai kā ZVANU CENTRA OPERATORS Mēs tev uzticēsim: Konsultēt klientus par nebanku kreditēšanas pakalpojumiem jeb ar prieku atbildēt uz klienta telefona zvaniem par tiem aktuāliem jautājumiem; Kā arī sniegt rakstiskas atbildes klientiem uz viņa iesūtītajiem jautājumiem e-pastā No Tevis sagaidām: Prieku darboties kopā ar klientiem, jo tā būs neatņemama tavas ikdienas sastāvdaļa; Spēja plūstoši runāt latviešu un krievu valodā; Precizitāti un atbildības sajūtu pret veicamo darbu; Motivāciju mācīties, apgūt jaunas prasmes; Labas iemaņas darbā ar datoru. Tev piedāvāsim: Stabilu darbu profesionālā un draudzīgā kolektīvā; Apmaksātu apmācību un iespēju attīstīt savas prasmes; Maiņu darba laiku (08:00 - 20:00) - maiņas garums 8,5 stundas; Paveiktajam atbilstošu atalgojumu; un citiem labumiem (kopīgiem pasākumiem, izaugsmes iespējas, utt.). Ja esi meklētā persona, gaidīsim tavu CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” uz e-pastu cv@plainstream.lv Tomēr papildus jautājumos - gaidām arī tavu zvanu: 20114066. Profesija: Zvanu centru OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 32, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-09-30 Kontaktpersona: CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” sūtīt uz cv@plainstream.lv, 20114066 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri