Valmieras Ziņas

Ceļu atputekļošana joprojām ir dārgs prieks

Lai gan pēdējā nedēļā Latvijā beidzot sācis līt, taču pirms tam ilgstošajā sausuma periodā uz grants ceļiem pastiprināti veidojās putekļi, kas aktualizēja jautājumu par ceļu apstrādi ar putekļu absorbentu.

VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors paskaidroja, ka ceļu apstrāde ar putekļu absorbentu ir ļoti dārga.

“Atbilstoši apstiprinātajai tehnoloģijai, kas paredz iepriekš sagatavot virsmu un mitrināt segumu pēc sāls uzklāšanas, lai būtu ilgtermiņa efekts, atputekļošana izmaksā vidēji 1300 eiro par kilometru. Savukārt grants autoceļu uzturēšanai visam gadam tiek atvēlēts 1500 eiro par kilometru. Tādēļ rūpīgi jāizsver, vai ir vērts iztērēt atputekļošanai gandrīz visu finansējumu, kas mums ir paredzēts visam gadam.”

R. Nešpors pastāstīja, ka atputekļošanas darbi tiek plānoti sadarbībā ar VAS “Latvijas Valsts ceļi” un pašvaldībām. Ceļu apstrāde ar putekļu absorbentu tiek veikta selektīvi, atsevišķos posmos, kur atrodas nozīmīgi sociālie objekti.

VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” atzina, ka vairākas pašvaldības ir veikušas savā pārziņā esošo ceļu atputekļošanu, izmantojot vienkāršotu tehnoloģiju, kas neparedz virsmas sagatavošanu un mitrināšanu. Uzņēmums, piesaistot ekspertus, ir izvērtējis šo tehnoloģiju un atzinis, ka to var izmantot tikai uz zemas intensitātes ceļiem. Augstas intensitātes ceļiem šī tehnoloģija ir mazefektīva. Tāpēc tiek meklēti risinājumi, kā uzlabot esošo tehnoloģiju, lai padarītu to lētāku, saglabājot efektivitāti. R. Nešpors pastāstīja, ka šogad atsevišķos ceļu posmos plānots izmēģināt vairākas jaunas tehnoloģijas, kas, iespējams, pierādīs sevi kā efektīvas un būs izmantojamas plašākos apjomos.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Atpūtas un izklaides vietu tīkls "KLONDAIKA" ir viens no veiksmīgākajiem izklaides un atpūtas vietu tīkliem visā Latvijā jau 25 gadus. Meklējam VALMIERĀ – BĀRMENI. Tavi galvenie darba pienākumi: - rūpēties par mūsu viesiem saskaņā ar uzņēmuma noteiktiem standartiem; - pagatavot dzērienus, pasniegt ēdienus un piedāvāt citus viesiem interesējošos pakalpojumus; - izpildīt vadītāja dotos uzdevumus. Šī vakance domāta Tev, ja Tev ir: - iegūta vidējā izglītība; - labas latviešu, krievu un angļu valodas zināšanas; - prasme izzināt klientu vajadzības un vēlmes. Strādājot pie mums, Tu iegūsi: - apmācības, lai būtu izcils darbinieks; - elastīgu darba grafiku; - lieliskus darba kolēģus; - karjeras attīstības iespējas; - uzņēmuma piedāvātos labumus – darbinieku saliedēšanas pasākumus, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, darbinieku atlaižu karti pirkumiem Klondaikās un TexMex restorānos ar 50% atlaidi; - un citas unikālas lietas, kas Tev pie mums strādājot liks justies kā ģimenē. Darba laika veids: summētais darba laiks, pēc grafka. Atalgojums: no 650 līdz 1200 EUR bruto. Darba vietas adrese: Rīgas iela 4, Valmiera. Ja vēlies būt viens no mums, tad piesakies, sūtot CV ar norādi "Bārmenis Valmierā" uz e-pastu darbs@gmg.lv . Uzņēmums: SIA "FURORS CAFE", reģ.nr. 40003963896. Profesija: BĀRMENIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 4, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-18 Kontaktpersona: Sūtīt CV ar norādi "Bārmenis Valmierā" uz e-pastu darbs@gmg.lv . Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “top!” Valmiermuižas ielā 11, Valmiermuižā, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā, uz darbinieku atvaļinājumu laiku. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 470-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs VALMIERMUIŽĀ” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmiermuižas iela 11, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-18 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri