Valmieras Ziņas

Ceļotāju stāstu vakars – Liene un Alberts Rokpeļņi par piedzīvoto Ziemeļkanādā

Ceturtdien, 8.decembrī, Valmieras Tūrisma informācijas centrā (TIC) kopā ar Tūrisma un aktīvās atpūtas preču veikalu “Gandrs” rīkoja Ceļotāju stāstu vakaru. Pieredzē par piedzīvoto Ziemeļkanādā, Fortliārdā, dalījās vēsturnieki un dzīves baudītāji Liene un Alberts Rokpeļņi.

Abi vēsturnieki uz Kanādu devās pirms septiņiem gadiem un iesaistījās brīvprātīgo programmā, kuras mērķis ir palīdzēt strādāt Kanādas indiāņu kopienās. Tur Liene ar Albertu darbojās gadu.

Pirmie divi vai trīs mēneši esot bijuši paši grūtākie, jo apkārt nebija dzirdama latviešu valoda, angļu valodas zināšanas neesot bijušas ļoti labā līmenī, kā arī nācies strādāt ar indiāņu bērniem, kuri runā arī indiāņu valodā. Kanādā ieradušies augusta beigās, neilgi pirms skolas atsākšanās, tāpēc varējuši izbaudīt, kā skolas gaitām gatavojas kanādieši. “Es uz turieni devos, lai “izvēdinātu galvu”. Pabeidzot bakalaura studiju programmu un gadu nomācoties maģistros sapratu, ka man ir apnicis mācīties,” stāsta Liene. Sākumā Liene vēlējusies doties uz Āfriku, taču tas esot bijis pārāk sarežģīti daudzo drošības pasākumu dēļ.

“Šādā programmā bija darbojies arī mans brālis un māsa, tāpēc tas pamudināja arī mūs ko tādu izmēģināt,” pieredzē dalās Alberts. Taču, salīdzinājumā ar Alberta brāļa un māsas piedzīvoto, abi vēsturnieki dzīvojuši ļoti labos apstākļos. “Mums vismaz apkārt bija koki un nebija tik auksts.” Lai nonāktu līdz plānotajai vietai, abiem nācās ceļot ar piecām lidmašīnām un no pēdējās lidostas vēl piecas stundas braukt ar automašīnu.

Liene darbojās kā skolotājas palīdze, taču Alberts – kultūras namā un gatavojis brokastis aptuveni 100-120 skolēniem. “Bērni teica, ka ar mani draudzējušies tikai pēc tam, kad uzzināja, ka nenāku no Anglijas, Vācijas vai Francijas,” atmiņās dalās Liene.

Abi saskārušies ar pilnīgi cita veida kultūru un tradīcijām. “Piedzīvojām to, ka mājas tiek kurinātas ar dīzeļdegvielu, četrus gadus veciem bērniem tiek mācīts, kā medīt un kā ģērēt dzīvniekus, piedalījāmies sniega kurpju biatlonā, kur cilvēki nevis slēpo, bet skrien īpašās sniega kurpēs, sabiedriskās iestādēs visi staigā zeķēs, jo apavi tiek atstāti pie ieejas, piemēram, veikalos, kā arī daudzas tam līdzīgas lietas,” stāsta vēsturnieki. Fortliārdā esot izteikts patriotisms, jo daudzviet plīvo Kanādas karogs, kā arī kontrabanda, jo ciematiņa vietējos veikalos nevar iegādāties alkoholu.

“Esot tur, var just, ka vietējiem iedzīvotājiem lielākoties nepatīk ārzemnieki un ieceļotāji,” stāsta Liene. Taču viņa ar Albertu spējuši integrēties vietējā sabiedrībā un pat mazliet to mainījuši, rīkojot pasākumus bērniem, picu cepšanas vakarus, piedaloties biatlonā un mācot bērniem spēlēt vijoli.

“Šī vieta, kur mēs bijām, ir ļoti pretrunīga,” uzsver Alberts. Fortliārda ir gan bagāta, gan skaista vieta, taču ir mežonīga un neizglītota. Kopumā abi vēsturnieki šo uzskata par pieredzes bagātu piedzīvojumu. “Eksotiski nebija, bet bija iespaidīgi!”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA "Ēdiens.lv" STEIDZAMI aicina darbā VECĀKO PAVĀRU pirmsskolas iestādes „Burtiņš“ ēdnīcā Ozolu ielā 2A, Valmiermuižā, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā. Darba pienākumi: Ēdiena gatavošana atbilstoši uzņēmuma standartiem; Sagatavot pamatprodukciju, kura iekļauta ēdienkartē; Ēdienu kvalitātes sistemātiska kontrole; Ievērot tehnoloģisko procesu atbilstoši noteiktajām receptēm; Ēdiena pasniegšana skolēniem. No Jums sagaidām: Atbilstošu izglītību (pārtikas jomā); Darba pieredzi sabiedriskās ēdināšanas jomā. Vēlama pieredze ēdināšanas pakalpojuma nodrošināšanā līdzīgā iestādē (piemēram, izglītības iestāde, medicīnas iestāde, sociālās aprūpes centrs); Spēja organizēt savu darbu; Augsta atbildības sajūta; Higiēnas un paškontroles normu ievērošana; Latviešu valodas zināšanas. Mēs piedāvājam: Bezmaksas pusdienas; Stabilu atalgojumu; Draudzīgu kolektīvu; Sociālās garantijas. Darba laika veids un režīms: normālais darba laiks, darba dienās no plkst. 7:00 līdz 15:00, sestdienas, svētdienas un svētku dienas brīvas. Alga (BRUTO): stundas tarifa likme 2.80 EUR/stundā. Pieteikties, sūtot CV ar norādi „Vecākais pavārs Valmieras pagastā“ uz e-pastu info.riga@ediene.lv vai zvanot uz tālruni 26406262. Profesija: VECĀKAIS PAVĀRS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Ozolu iela 2A, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-18 Kontaktpersona: CV ar norādi „Vecākais pavārs Valmieras pag.“ sūtīt uz info.riga@ediene.lv vai zvanīt 26406262.

Vidzemes slimnīca aicina savā komandā INTERNISTU Terapijas nodaļā Galvenie amata pienākumi: veikt internā profila pacienta saslimšanu diagnostiku, ārstēšanu saskaņā ar profesionālo asociāciju vadlīnijām, Slimnīcas iekšējiem standartiem, instrukcijām; analizēt ārstnieciskā procesa dinamiku un pēctecību, ieviest jauninājumus ārstniecības uzlabošanai; sniegt pacientiem un to tuviniekiem saprotamā veidā informāciju par slimības diagnozi, izmeklēšanas un ārstēšanas plānu; aizpildīt medicīnisko dokumentāciju atbilstoši Slimnīcas iekšējiem un ārējiem normatīviem aktiem un lietvedības prasībām. Prasības kandidātiem: augstākā medicīniskā izglītība (internista sertifikāts); reģistrācija ārstniecības personu reģistrā; spēja strādāt patstāvīgi un komandā; spēja ātri reaģēt un rīkoties neatliekamās situācijās; precizitāte un atbildība; zināšanas darbā ar datoru; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; veselīgas profesionālās ambīcijas. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; summētais darba laiks; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (no 1500 EUR); papildus piemaksas un kompensācijas; darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); iespēja pretendēt uz kompensāciju atbilstoši Veselības Ministrijas Eiropas Savienības fonda projektam; stabila, droša un sakārtota darba vide; iespēja īrēt dzīvesvietu Valmieras pašvaldības īres namos; Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli ar norādi "Internists" uz e-pastu darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie ārstnieciskās direktores I.Ozoliņas pa tālr.29337763. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA“Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs pretendentu atlases norisi; 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA“Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 29443898. Sīkāka informācija: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: INTERNISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jumaras iela 195, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-18 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz uz darbs@vidzemesslimnica.lv, t. 29337763.

Mūsu partneri