Valmieras Ziņas

Caur kultūru uz līdzdalību Burkānciemā

Pagājušā gada rudenī tika nodibināta aktīvo burkānciemiešu biedrība “Burkānciema apkaime”. Piedaloties nodibinājuma “Valmieras Novada fonds” organizētajā projektu konkursā “Sev, tev, novadam”, biedrībai piešķirts finansējums Burkānciema Mūzikas svētku turpināšanai. Ar Burkānciema Mūzikas svētkiem paredzēts attīstīt un pilnveidot Valmieras kultūras daudzveidību un veicināt burkānciemiešu iesaistīšanos savas dzīvesvides un kultūrvides uzlabošanā.

Biedrība ‘’Burkānciema apkaime’’ tika dibināta, lai radītu iespēju ikvienam Burkānciema iedzīvotājam būt līdzatbildīgam un līdzaktīvam pievilcīgas, sakārtotas un drošas dzīvesvides veidošanā. Burkānciema Mūzikas svētki plānoti kā aktivitāte, ar kuru Burkānciema iedzīvotāji piedzīvos klasisko mūziku, mākslu, dzeju un balles dejas nevis koncertzālē, ballē vai teātrī, bet savā dzīvesvidē, ielās un pagalmos – “mūzika un māksla izies Burkānciema ielās”. Vienlaikus svētki būs iespēja burkānciemiešiem savstarpēji iepazīties, stiprināt draudzīgas kaimiņu attiecības un caur Burkānciema apkaimes biedrību uzņemties kopīgas dzīves uzlabošanai svarīgas iniciatīvas.

Kultūra un kvalitatīva kultūras piedzīvojuma radīšana kā valmieriešu pašiniciatīva jau divus gadus ir bijusi Burkānciema dzīves sastāvdaļa. Ir notikuši četri koncerti un izstādes – 2019.gada vasarā koncerti notika Namdaru un Dzejnieku ielās, 2020.gada vasarā koncerti notika Namdaru un Palejas ielās. Uzstājās Latvijā un ārvalstīs atzinību guvuši profesionāli mūziķi, mūzikas mācību iestāžu audzēkņi un studenti, dzejnieki un aktieri. Bija iespēja apskatīt Jautrītes Putniņas mātes Elzas Putniņas un dēla Māra Putniņa gleznas, Līgas Merginas keramikas un tēlniecības darbu izstādi, iepazīties ar dzejniecēm Dainu Sirmo un Tamāru Skrīnu, kuras lasīja savu dzeju, klausīties vēsturnieces Indras Vīlisteres stāstījumos par Burkānciema vēsturi. Koncertus organizēja burkānciemieši Aivars Cepītis un Ritma Pētersone-Cepīte.

2021.gada Burkānciema Mūzikas svētkus ar diviem koncertiem plānots organizēt jūlijā un augustā, burkānciemiešiem Aivaram Cepītim un Ritmai Pētersonei-Cepītei sadarbojoties ar biedrību ‘’Burkānciema apkaime’’  un biedrību “Balles deju klubs Valmiera”.

Biedrība “Burkānciema apkaime” tika dibināta, pateicoties Valmieras novada fonda kopā ar Valmieras pilsētas pašvaldību septembrī organizētajam Burkānciema domrades – Burkānciema iedzīvotāju satikšanās pasākumam, iepazīstoties, atrodot domubiedrus kopīgu vajadzību un iniciatīvu īstenošanai. Burkānciema iedzīvotāji, kuri vēlas līdzdarboties savas dzīvesvides uzlabošanā, aicināti sazināties ar biedrības ‘’Burkānciema apkaime’’ pārstāvjiem, rakstot e-pastu uz burkanciema.apkaime@inbox.lv, kā arī sekot līdzi informācijai un piedalīties 2021.gada Burkānciema Mūzikas svētkos!  

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS "ZEMGALE"   (reģ. nr. 40900035103) aicina darbā virtuves darbinieku filiālē "Rūja" (1.0 slodze) uz noteiktu laiku Prasības pretendentam: - vēlama vispārējā vidējā vai vidējā profesionālā izglītība; vēlama pieredze darbam virtuvē; - Valsts valodas prasme - A līmenis 1.pakāpe (izņemot personas, kuras ieguvušas pamata, vidējo vai augstāko izglītību akreditētās programmās latviešu valodā). Galvenie pienākumi: - Veikt sakņu un dārzeņu pirmapstrādi (kalibrēšanu, mazgāšanu un mizošanu ar mašīnu vai rokām). - Saņemt gatavo ēdienu porcijas no pavāra un pasniegt klientiem atbilstoši nozīmētajām diētas formām klientiem. - Nokopt galdus. Novākt ēdienu paliekas, nogādāt netīros traukus uz mazgāšanas vietu apstrādei.  - Uzkopt mitrā veidā pārtikas bloka telpu un ēdamzāļu inventāru (galdus, krēslus u.c.) un grīdu. - Veikt netīro trauku, iekārtu un mašīnu attīrīšanu no ēdiena atliekām, mazgāšanu, dezinfekciju. Mēs piedāvājam: - amata algu no 500.00 līdz 530.00 EUR bruto, (atkarībā no profesionālās darba pieredzes); - profesionālus kolēģus, izaugsmes un apmācības iespējas; - sociālās garantijas; - veselības apdrošināšanu pēc 6 nostrādātiem mēnešiem. Darba vietas adrese: VSAC "Zemgale" filiāle "Rūja", Pansionāts "Rūja", Jeru pagasts, Rūjienas novads. Profesionālās darbības aprakstu (CV) ar norādi "Virtuves darbinieks" sūtīt uz e-pastu: Nadezda.Graudina@vsaczemgale.gov.lv. līdz 22.06.2021 plkst.12.00 Piesakot savu kandidatūru uz izsludināto amata vietu, Jūs uzticat savus personas datus Valsts sociālās aprūpes centram “Zemgale”. Detalizēta informācija par personas datu apstrādes aspektiem šī nolūka sasniegšanai ir norādīta iestādes mājas lapā, adrese: https://www.vsaczemgale.gov.lv/lv/privatuma-politika Informējam, ka sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz interviju. Par atteikumu ziņosim tikai tiem kandidātiem, kas tiks uzaicināti uz interviju. Gadījumā, ja divu nedēļu laikā pēc CV nosūtīšanas neesat saņēmis uzaicinājumu uz darba interviju, varat uzskatīt, ka Jūsu kandidatūra netika virzīta pārrunu kārtai. Profesija: VIRTUVES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pansionāts Rūja, Jeri, Jeru pag., Rūjienas nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-22 Kontaktpersona: Nadežda Graudiņa Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri