Valmieras Ziņas

Caur kultūru uz līdzdalību Burkānciemā

Pagājušā gada rudenī tika nodibināta aktīvo burkānciemiešu biedrība “Burkānciema apkaime”. Piedaloties nodibinājuma “Valmieras Novada fonds” organizētajā projektu konkursā “Sev, tev, novadam”, biedrībai piešķirts finansējums Burkānciema Mūzikas svētku turpināšanai. Ar Burkānciema Mūzikas svētkiem paredzēts attīstīt un pilnveidot Valmieras kultūras daudzveidību un veicināt burkānciemiešu iesaistīšanos savas dzīvesvides un kultūrvides uzlabošanā.

Biedrība ‘’Burkānciema apkaime’’ tika dibināta, lai radītu iespēju ikvienam Burkānciema iedzīvotājam būt līdzatbildīgam un līdzaktīvam pievilcīgas, sakārtotas un drošas dzīvesvides veidošanā. Burkānciema Mūzikas svētki plānoti kā aktivitāte, ar kuru Burkānciema iedzīvotāji piedzīvos klasisko mūziku, mākslu, dzeju un balles dejas nevis koncertzālē, ballē vai teātrī, bet savā dzīvesvidē, ielās un pagalmos – “mūzika un māksla izies Burkānciema ielās”. Vienlaikus svētki būs iespēja burkānciemiešiem savstarpēji iepazīties, stiprināt draudzīgas kaimiņu attiecības un caur Burkānciema apkaimes biedrību uzņemties kopīgas dzīves uzlabošanai svarīgas iniciatīvas.

Kultūra un kvalitatīva kultūras piedzīvojuma radīšana kā valmieriešu pašiniciatīva jau divus gadus ir bijusi Burkānciema dzīves sastāvdaļa. Ir notikuši četri koncerti un izstādes – 2019.gada vasarā koncerti notika Namdaru un Dzejnieku ielās, 2020.gada vasarā koncerti notika Namdaru un Palejas ielās. Uzstājās Latvijā un ārvalstīs atzinību guvuši profesionāli mūziķi, mūzikas mācību iestāžu audzēkņi un studenti, dzejnieki un aktieri. Bija iespēja apskatīt Jautrītes Putniņas mātes Elzas Putniņas un dēla Māra Putniņa gleznas, Līgas Merginas keramikas un tēlniecības darbu izstādi, iepazīties ar dzejniecēm Dainu Sirmo un Tamāru Skrīnu, kuras lasīja savu dzeju, klausīties vēsturnieces Indras Vīlisteres stāstījumos par Burkānciema vēsturi. Koncertus organizēja burkānciemieši Aivars Cepītis un Ritma Pētersone-Cepīte.

2021.gada Burkānciema Mūzikas svētkus ar diviem koncertiem plānots organizēt jūlijā un augustā, burkānciemiešiem Aivaram Cepītim un Ritmai Pētersonei-Cepītei sadarbojoties ar biedrību ‘’Burkānciema apkaime’’  un biedrību “Balles deju klubs Valmiera”.

Biedrība “Burkānciema apkaime” tika dibināta, pateicoties Valmieras novada fonda kopā ar Valmieras pilsētas pašvaldību septembrī organizētajam Burkānciema domrades – Burkānciema iedzīvotāju satikšanās pasākumam, iepazīstoties, atrodot domubiedrus kopīgu vajadzību un iniciatīvu īstenošanai. Burkānciema iedzīvotāji, kuri vēlas līdzdarboties savas dzīvesvides uzlabošanā, aicināti sazināties ar biedrības ‘’Burkānciema apkaime’’ pārstāvjiem, rakstot e-pastu uz burkanciema.apkaime@inbox.lv, kā arī sekot līdzi informācijai un piedalīties 2021.gada Burkānciema Mūzikas svētkos!  

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Kurjers/-e automobiļa vadītājs Darbavieta: Valmieras un Gulbenes reģionālais centrs, Cempu iela 8d, Valmiera, Eksprespasta departaments. Apkalpes maršruts: Valmiera - Limbaži - Limbažu rajons - Valmiera. Darba pienākumi: · saņemt un pārbaudīt piegādē izsniegtos sūtījumus; · vadoties no ienākošo sūtījumu adresēm, sastādīt maršruta lapu; · veikt adresātiem sūtījumu piegādi; · iekasēt sūtījumu pēcmaksas; · reģistrēt sūtījumu piegādes/nepiegādes informāciju; · nodrošināt pozitīvu kontaktu ar esošajiem un potenciālajiem klientiem. Prasības kandidātiem: · vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši vidējā līmeņa B(1) pakāpei un krievu valodu sarunvalodas līmenī; · labas orientēšanās spējas un prasme precīzi nolasīt karti;  · B kategorijas autovadītāja apliecība (ne mazāk kā 2 gadi); · augsta atbildības sajūta un precizitāte. Piedāvājam: · stabilu atalgojumu no 695.00 EUR (bruto) · sociālās garantijas ; · darba laiku darba dienās no 6:30 - 16:30 ; · pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; · iespēju apliecināt savas spējas un prasmes. Papildu informācija: CV ar norādi Eksprespasta kurjers/-e automobiļa vadītājs, Valmieras un Gulbenes reģionālajā centrā, sūtīt Latvijas Pasta Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 26510116. Informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrai atlases kārtai! Profesija: PASTA KURJERS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 8D, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-31 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt pa pastu vai uz cv@pasts.lv, Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri