Valmieras Ziņas

Burtnieku novada Vides attīstības projektu konkursā atbalstīti 15 projekti

Lasīšanas laiks: 2 min

Burtnieku novada aktīvie iedzīvotāji izrādījuši īpaši lielu vēlmi 2021. gadā uzlabot apkārtējo vidi. Ikgadējā “Vides attīstības projektu konkursā” šogad tika saņemts rekordliels pieteikumu skaits – kopumā 28 projekti. Atbilstoši konkursa nolikumam, kopējais piešķiramā finansējuma apmērs šī gada konkursā bija 7500 EUR, tādēļ atbalstīt varēja tikai 15 pieteikumus no visiem iesniegtajiem. Konkursa vērtēšanas komisijai darbs bija visnotaļ sarežģīts, tomēr pēc plašām diskusijām un rūpīgas punktu piešķiršanas, projekti tika sarindoti pēc iegūtā vērtējuma.

Jau ierasti, visvairāk pieteikumu bija no Valmieras pagasta biedrībām. No deviņām iecerēm atbalstu guva septiņas. Biedrības “Valmiermuižas 7” un “Valmiermuižas 9” labiekārtos savu daudzdzīvokļu māju pagalmus, uzstādot tajos sporta, rotaļu un atpūtas inventāru. Biedrība “BMX sporta klubs “TĀLAVA””, lai paaugstinātu BMX trases drošību, finiša zonā iestādīs dzīvžogu. Biedrība “Valmiermuižas kultūras biedrība” atjaunos rotaļu laukumu Valmiermuižas parkā, savukārt biedrība “Valmiermuižas jātnieku skola” ar jauniem elementiem papildinās rotaļu laukumu pie Valmiermuižas staļļa”. Biedrība “Esi aktīvs ziemā un vasarā” atpūtas parkā AVOTI uzstādīs prožektorus, lai ziemas sezonā slēpošanas trasi būtu iespējams izmantot arī diennakts tumšajā laikā. Savukārt biedrība “Golfa un tenisa klubs AVOTI” pie tenisa kortiem uzstādīs skatītāju solus.

Ēveles un Burtnieku pagastā katrā tika saņemti četri pieteikumi, un katrā no tiem atbalstīti divi. Biedrība “Ozolgatves” labiekārtos teritoriju daudzdzīvokļu mājas pagalmā Ēvelē, uzstādot masīvkoka solus, galdus un šūpoles-atpūtas krēslu, demontējot vecās metāla šūpoles. Ēveles evaņģēliski luteriskā draudze ar prožektoriem izgaismos Ēveles baznīcas fasādi. Burtnieku evaņģēliski luteriskā draudze baznīcas teritorijā ierīkos atpūtas vietas ar galdiem un soliem, savukārt biedrība “Burtnieku ezerkrasts” plāno izgaismot baznīcas fasādi.

Rencēnu pagastā idejas iesniedza piecas biedrības, bet atbalstu saņēmušas divas. Biedrība “Lizdēnu nākotne” atjaunos gājēju celiņu pie daudzdzīvokļu mājas Nākotnes ielā 2. Pensionāru biedrība “Sapratne” labiekārtos liepu aleju pie Rencēnu pamatskolas, uzstādot soliņus un puķu kastes, ziemas sezonā iekarot lampiņas.

Vecates un Matīšu pagastos kopā saņemti seši pieteikumi, no kuriem atbalstu guvuši divi. Gan SIA “Cietais rieksts”, gan IK “Lienes dārzi” veiks Dzirnavu laukuma labiekārtošanu Matīšos. Viens uzņēmums sakops zālienu, iestādīs košumkrūmus, uzstādīs galdu un solus, savukārt otrs uzņēmums parūpēsies par rotaļu laukumu bērniem – uzstādīs šūpoles un līdzsvara takas.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri