Valmieras Ziņas

Burtnieku novadā sāksies nūjošanas nodarbības

Eiropas Socialā fonda finansētā projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Burtnieku novadā” ietvaros ikvienam Burtnieku novada senioram un citiem interesentiem piedāvā bezmaksas nūjošanas nodarbības brīvā dabā, informē Burtnieku novada kultūras un sporta koordinatore Elīna Karlivāne.

Nūjošana pēdējo gadu laikā ieguvusi lielu popularitāti ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. Nūjošana ir ļoti demokrātisks sporta veids, ar to nodarboties var gandrīz jebkurā vietā un laikā, turklāt nav nepieciešams specifisks apģērbs vai ekipējums, tikai nūjošanas paredzētās nūjas. Nūjošana ir piemērota visu vecumu un jebkādas fiziskās sagatavotības cilvēkiem. Tehniski pareiza nūjošana nodarbina ap 90% cilvēka muskuļu, neradot lielu slodzi locītavām, bet palīdzot regulēt ķermeņa svaru, uzlabojot sirds un asinsvadu sistēmu, nodrošinot visu ķermeni ar vienmērīgu slodzi, kuru katram ir iespējams regulēt atkarībā no fiziskās sagatavotības. Tā kā nūjošana nerada lielu slodzi locītavām, tā piemērota arī cilvēkiem ar dažādām locītavu traumām. Regulāra nūjošana samazina muskuļu sasprindzinājumu un sāpes plecu un skausta apvidū, muguras sāpes, veicina veselīgu miegu un mazina stresu, jo nodarbības notiek ārā, tādejādi apgādājot organismu ar skābekli.

Nūjošanas nodarbību dalībnieki tiks nodrošināti ar nepieciešamo ekipējumu – nūjām, kā arī nodarbības notiks sertificētas treneres Santas Krasovskas vadībā, tāpēc laipni tiek aicināti arī cilvēki, kuri ar nūjošanu iepriekš nav nodarbojušies. Nodarbību laikā ikvienam dalībniekam tiks iemācīta pareiza nūjošanas tehnika, kas palīdzēs iegūt maksimālu labumu no nodarbības.

Nūjošanas nodarbību grafiks JŪLIJAM un AUGUSTAM:

JŪLIJĀ

Valmieras pagastā

03.07.2018.-02.08.2018., (otrdienās) plkst. 17.00

Tikšanās vieta pie Valmieras pagasta kultūras nama. Iepriekšēja pieteikšanās pie Mārtiņa Vecvagara, tālr. +371 27122812

AUGUSTĀ

Rencēnu pagastā

01.08.2018.-03.09.2018., (trešdienās) plkst. 16.00 – Rencēnu pagastā

Tikšanās vieta pie Rencēnu pagasta kultūras nama. Iepriekšēja pieteikšanās pie Ilonas Kalniņas, tālr. +371 29183069

Ēveles pagastā

01.08.2018.-03.09.2018., (trešdienās) plkts. 18.00

Tikšanās vieta pie Ēveles pagasta kultūras centra. Iepriekšēja pieteikšanās pie Andas Jukāmes, tālr. +371 26118879

Par pārējiem pagastiem precīzs grafiks tiks saskaņots un publicēts vēlāk. Lūgums sekot līdzi informācijai! Kopējais pakalpojama sniegšanas periods ir 03.07.2018.- 30.09.2019.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri