Valmieras Ziņas

Burtnieku novadā realizēs trīs Valsts zivju fonda projektus

Lasīšanas laiks: 2 min

Kā jau katru gadu, arī šogad Burtnieku novada pašvaldība aktīvi izmanto Zivju fonda finansējumu, lai uzlabotu pašvaldības “ezera inspektora” rīcībā esošo aprīkojumu, uzlabotu  zivju dabisko dzīvotņu kvalitāti un atjaunotu nārsta vietas, kā arī veiktu ūdenstilpju izpēti. Zivju fonda izsludinātajā projektu pieteikumu konkursā pirmajā kārtā iesniegti četri projekti, no kuriem apstiprināti trīs.

Ar mērķi uzlabot plēsīgo zivju dabisko dzīvotņu kvalitāti, atjaunot plēsīgo zivju nārsta vietas Burtnieku ezerā tiks veikta ūdensaugu pļaušana 15ha platībā, to izkraušana un pārvietošana uz novietni. Pirms ūdensaugu pļaušanas paredzēta ihtiofaunas izpēte monitoringa veikšanai. Projekta kopējās izmaksas – 19641,51 EUR, no kuriem 15000,00 EUR – Zivju fonda finansējums.

Burtnieku ezera publiskajās zonās, Matīšu kanālā un Vecates atpūtas zonā, plānota jaudīgu videonovērošanas sistēmu uzstādīšana, kas, apvienojumā ar jau iepriekš uzstādītajām kamerām Burtnieku pagastā, būs liels palīgs “ezera inspektoram” zvejas un makšķerēšanas, kā arī sabiedriskās kārtības uzraudzīšanā. Operatīvai plašāku teritoriju, kā arī citu ūdenstilpju pārskatīšanai vietās, kur nav iespējams uzstādīt stacionāras kameras, tiks iegādāts bezpilota lidaparāts. Paredzētās projekta kopējās izmaksas ir 8650,29 EUR, no kuriem Zivju fonds ir piešķīris 7698,00 EUR.

Tiks izstrādāti Ķiruma ezera zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumi, kas paredz esošo vēsturisko datu iegūšanu no dažādiem avotiem, ezera ekoloģiskās kvalitātes novērtēšanu, zivju resursu izpēti, iegūstot informāciju par zivju sugu sastāvu, relatīvajām biomasām ezerā, zivsaimnieciski svarīgāko zivju sugu barošanās paradumiem un populāciju vecuma struktūru. Noteikumu izstrāde nepieciešama, lai veidotu zinātnē balstītu pamatu pārdomātai Ķiruma ezera un tam piegulošo teritoriju ilgtspējīgai apsaimniekošanai. Šī projekta kopējās izmaksas ir 2931,83 EUR, no kuriem 2609,00 EUR sedz Zivju fonds.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri