Valmieras Ziņas

Burtnieku novadā realizēs trīs Valsts zivju fonda projektus

Lasīšanas laiks: 2 min

Kā jau katru gadu, arī šogad Burtnieku novada pašvaldība aktīvi izmanto Zivju fonda finansējumu, lai uzlabotu pašvaldības “ezera inspektora” rīcībā esošo aprīkojumu, uzlabotu  zivju dabisko dzīvotņu kvalitāti un atjaunotu nārsta vietas, kā arī veiktu ūdenstilpju izpēti. Zivju fonda izsludinātajā projektu pieteikumu konkursā pirmajā kārtā iesniegti četri projekti, no kuriem apstiprināti trīs.

Ar mērķi uzlabot plēsīgo zivju dabisko dzīvotņu kvalitāti, atjaunot plēsīgo zivju nārsta vietas Burtnieku ezerā tiks veikta ūdensaugu pļaušana 15ha platībā, to izkraušana un pārvietošana uz novietni. Pirms ūdensaugu pļaušanas paredzēta ihtiofaunas izpēte monitoringa veikšanai. Projekta kopējās izmaksas – 19641,51 EUR, no kuriem 15000,00 EUR – Zivju fonda finansējums.

Burtnieku ezera publiskajās zonās, Matīšu kanālā un Vecates atpūtas zonā, plānota jaudīgu videonovērošanas sistēmu uzstādīšana, kas, apvienojumā ar jau iepriekš uzstādītajām kamerām Burtnieku pagastā, būs liels palīgs “ezera inspektoram” zvejas un makšķerēšanas, kā arī sabiedriskās kārtības uzraudzīšanā. Operatīvai plašāku teritoriju, kā arī citu ūdenstilpju pārskatīšanai vietās, kur nav iespējams uzstādīt stacionāras kameras, tiks iegādāts bezpilota lidaparāts. Paredzētās projekta kopējās izmaksas ir 8650,29 EUR, no kuriem Zivju fonds ir piešķīris 7698,00 EUR.

Tiks izstrādāti Ķiruma ezera zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumi, kas paredz esošo vēsturisko datu iegūšanu no dažādiem avotiem, ezera ekoloģiskās kvalitātes novērtēšanu, zivju resursu izpēti, iegūstot informāciju par zivju sugu sastāvu, relatīvajām biomasām ezerā, zivsaimnieciski svarīgāko zivju sugu barošanās paradumiem un populāciju vecuma struktūru. Noteikumu izstrāde nepieciešama, lai veidotu zinātnē balstītu pamatu pārdomātai Ķiruma ezera un tam piegulošo teritoriju ilgtspējīgai apsaimniekošanai. Šī projekta kopējās izmaksas ir 2931,83 EUR, no kuriem 2609,00 EUR sedz Zivju fonds.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

4 GRAIN ir pasaules vadošā, lielākā un inovatīvākā graudu pirmapstrādes iekārtu ražotāja GSI (ASV) oficiālais pārstāvis Baltijā. Esam strauji augošs uzņēmums, kas nodarbojas ar graudu pirmapstrādes iekārtu tirdzniecību, montāžu un servisu. Uzņēmums savus pakalpojumus nodrošina ne vien Baltijas valstīs, bet arī Eiropā un NVS valstīs. Aicinām savā komandā MONTĀŽAS DARBU ATSLĒDZNIEKU (Darbam Valmieras rajonā) TAVI PIENĀKUMI Veikt graudu pirmapstrādes iekārtu montāžu, tas ir, metāla konstrukciju montāža, iekārtu, iekārtu mezglu un ierīču montāža un demontāža. Veikt griešanas, urbšanas, pielāgošanas, liekšanas, slīpēšanas, taisnošanas, vītņgriešanas, mērīšanas u.c. darbus. Strādāt ar dažādiem montāžas instrumentiem (elektriskiem, pneimatiskiem u.t.ml. instrumentiem), izmantot mērīšanas instrumentus. Veikt citus ar iekārtu montāžu saistītus darba uzdevumus. PAR TEVI Interese un vēlme jaunu prasmju apgūšanā. Vidējā, vidējā speciālā izglītība (vidējā tehniskā un augstākā izglītība tiks uzskatīta par priekšrocību, bet nav obligāta). Pieredzi līdzīgā amatā uzskatīsim par priekšrocību. Vēlamas krievu valodas zināšanas. Vēlama B kategorijas vadītāja apliecība. Fiziskā izturība. Tehniskā domāšana – spēja lasīt rasējumus un montāžas shēmas. Spēja strādāt komandā un patstāvīgi. Augsta atbildības sajūtu. Derīgs Covid-19 sertifikāts. MĒS PIEDĀVĀJAM Profesionālus un atsaucīgus darba vadītājus augošā uzņēmumā ar attīstības un izaugsmes iespējām. Nodrošinām visu darbam nepieciešamo - kvalitatīvu darba apģērbu, dzīvesvietu, transportu un ēdināšanu. Stabilu darbu visās sezonās – Latvijā un ārpus tās. Nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanas polisi. Saliedēšanas pasākumus. Izaugsmes iespējas un apmācības. Atalgojums sākot no (bruto) 6.30 EUR/stundā. Atalgojums var tikt pārskatīts, balstoties uz kandidāta pieredzi un motivāciju. Ja esat montāžas darbu komanda (brigāde) ar vēlmi strādāt kopā, gaidīsim ziņu no Jums! CV ar norādi “Montāžas darbu atslēdznieks” sūti uz e-pastu darbs@4grain.lv. Jautājumu gadījumā lūdzam zvanīt +371 26133475, darba dienās no 09:00 -17:00 Mēs novērtējam katru pieteikumu, bet lūdzu ņemiet vērā, ka sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Informējam, ka Jūsu personas dati tiks apstrādāti, lai veiktu kandidātu atlasi. Profesija: MONTĀŽAS DARBU ATSLĒDZNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Burtnieku pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-18 Kontaktpersona: Līga Zvagule

Mūsu partneri