Valmieras Ziņas

Burtnieku novadā naktī mežā atrasts apmaldījies cilvēks

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītajā diennaktī laika posmā no šī gada 3.jūnija plkst. 6.30 līdz 4.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, bet trīs uz glābšanas darbiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Plkst. 22.55 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Burtnieku novadu, kur cilvēks apmaldījies mežā. Izmantojot autocisternas skaņas signālu, kā arī sazinoties pa mobilo telefonu, cilvēkam tika norādīts virziens izejai no meža. Plkst. 1.14 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Vakar plkst. 13.52 tika saņemts izsaukums uz Stacijas laukumu Cēsīs, kur vienstāva sabiedriskā ēkā dega elektriskas iekārtas vadi 0,1m2 platībā. Plkst. 15.12 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Vakar vakarā tika saņemts izsaukums uz Alūksnes ezeru, kur uz piepūšama pūšļa peld nepilngadīga persona un uz līdzcilvēku mudinājumu peldēt krastā nereaģē. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka uz pustukša piepūšamā matrača peld nepilngadīga persona, kurai nav uzvilkta peldveste. VUGD aicinājumam peldēt krastā cilvēks paklausīja. Ugunsdzēsēji glābēji veica pārrunas par drošību uz un pie ūdens, kā arī persona tika nodota Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

VUGD atgādina, ka piepūšamie matrači, riņķi, uzroči – nav drošības garants atpūtā pie un uz ūdens, tās ir tikai rotaļlietas. Tās var izlaist gaisu, straujas temperatūras svārstību rezultātā deformēties (karsta saule, vēss ūdens). Šo rotaļlietu izmantošana nepasargā no noslīkšanas. Tādēļ, ja tos izmantojam, bērni un jaunieši ir jāuzmana vēl rūpīgāk.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 41 izsaukumu – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem divu meža ugunsgrēka dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri