Valmieras Ziņas

Burtnieka ezerā veiks visaptverošu ezera klimata pārmaiņu izraisīto seku izpēti

No 2015. gada 22. aprīļa līdz 2016. gada 30. aprīlim Vides risinājumu institūts (VRI) sadarbībā ar  Latvijas Hidroekoloģijas institūtu (LHEI) Burtniekā un Alūksnes ezerā veic izpēti projekta “Sabiedrības informēšana par klimata pārmaiņu izraisītajām sekām Latvijas ezeros” ietvaros, informē Guna Dātava, VRI pārstāve.

Pēdējos gadu desmitos notikušas ievērojamas klimata izmaiņas, kas izraisījušas ezeru ūdens temperatūras celšanos. Paaugstināta ūdens temperatūra rada labvēlīgu vidi toksisko zilaļģu ziedēšanai Latvijas ezeros. Toksīni var izplatīties ezera barības ķēdē, tai skaitā cilvēku uzturā lietotajās zivīs. Lai varētu informēt sabiedrību par klimata pārmaiņām un to potenciāli negatīvo ietekmi uz ezera un vietējo iedzīvotāju veselību, nepieciešams veikt visaptverošu ezeru izpēti un iegūt zinātniski pamatotu informāciju.

Projekta mērķi ir izpētīt klimata izmaiņu pastiprinātā fenomena – zilaļģu ziedēšanas, radītās sekas ūdeņu ekosistēmu funkcionēšanā, stabilitātē un bioloģiskajā daudzveidībā, izmantojot modeļezeru piemērus, kā arī informēt un izglītot pašvaldības un dažādas sabiedrības grupas par pētījuma norisi un rezultātiem.

Projekta vadošais izpildītājs ir VRI. Plānots veikt visaptverošu ezera klimata pārmaiņu izraisīto seku izpēti divos ezeros Latvijā – Alūksnes ezerā un Burtnieku ezerā. Galvenā projekta pētniecība tiks fokusēta uz zilaļģu ziedēšanas un tās izraisīto seku izpēti. Lai to realizētu, pētnieki ar inovatīvām metodēm pētīs ezeru barības ķēdi, fizikāli-ķīmiskos faktorus un toksīnu produkciju un akumulāciju barības ķēdēs.

Lai sekmētu pašvaldību darbinieku, vides inspektoru, ezeru apsaimniekotāju un plašākas sabiedrības izpratni par vietējā ezera stāvokli un klimata pārmaiņu ietekmi uz ezera ekosistēmām, projekta ietvaros tiks organizētas sabiedrības informēšanas un publicitātes aktivitātes.

Projekta finansētājs: Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programma “Nacionālā klimata politika” un projekta partneri.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē, aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties personāla vadības speciālistu/i Uzņēmums piedāvā Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Darba apraksts Personāla atlases procesa organizēšana un nodrošināšana Ikdienas situāciju precīza un punktuāla risināšana Aktīva kandidātu meklēšana un uzrunāšana Brigāžu darba koordinēšana, grafiku sastādīšana Rezultātu analīze Priekšlikumu sagatavošana Prasības kandidātiem Pieredze un procesu izpratne vispārējā būvniecībā Labas datora prasmes Labas komunikācijas prasmes, kas vērstas uz sadarbību Spēja ātri reaģēt uz situācijas izmaiņām Sistemātiskums, labas plānošanas, koordinēšanas prasmes Orientācija uz rezultātu. Darba laiks: Pilna slodze Darba vieta: Stacijas laukums 7, Valmiera Darba alga no EUR 1500,00 (bruto) Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Personāla vadības specialists/e” uz e-pastu: personals@bazalts.lv līdz 2019. gada 18. septembrim! Profesija: PERSONĀLA ATLASES SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-09-18 Kontaktpersona: Ingūna Sāre Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri