Valmieras Ziņas

Brīvprātīgie ugunsdzēsēji tiekas Ēvelē

Piektdien, 13.oktobrī, Burtnieku novada Ēvelē tikās Valmieras rajona brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības komandu šefi kārtējā ikmēneša sanāksmē, lai apspriestu dažādus jautājumus brīvprātīgo darba attīstībai un nākotnes pasākumu plānošanai.

Ierodoties Ēveles pagasta tautas namā, smaidīga sirsnīgi mūs sagaidīja pagasta pārvaldes vadītāja Sarmīte Rodziņa, kura ievadā pauda veiksmes un ražīga darba vēlējumus ugunsdzēsības jautājumu risināšanā kā jauniešu, tā pieaugušo vidū. Turpinājumā Ēveles brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandas vadītājs Aivars Lamba atrādīja ugunsdzēsēju depo telpas, tehniku un tās aprīkojumu.

Guvuši priekšstatu par ugunsdzēsēju komandu un tās taktiskām iespējām, sanāksmes dalībnieki devās uz skaisti atjaunoto Ēveles tautas namu, lai apspriestu svarīgus jautājumus. Un viens no tiem bija LR Iekšlietu Ministrijas sagatavotais Konceptuālā  ziņojuma projekts  „Par valsts politiku ugunsdrošības jomā”. Minētais projekts ir Latvijas Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību apvienības, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un LR Iekšlietu Ministrijas kopējās darba grupas rezultāts, kurš šobrīd ir apkopots un tagad tiek izskatīts komandās. Iepazinušies ar piedāvātiem sadarbības modeļiem un izmaiņām likumdošanā, finansēšanas un apmācības kārtību, brīvprātīgie ugunsdzēsēji pauda atzinību ieguldītam darbam un mērķtiecībai. Projekts nav uzskatāms par galējo redakciju, tāpēc apspriedē, aktīvi analizējot esošo situāciju un piedāvāto, tika sagatavoti priekšlikumi par izmaiņām un papildinājumiem, kuri iesniegti projekta sagatavotājiem, darba grupai.

Jau laikus plānojot dalību ugunsdzēsības sacensībā “Frēzes kauss 2018”, kurš norisināsies Giterslo no 6 līdz 8 jūlijam, klātesošie vienprātīgi nolēma aktivizēt jauniešu apmācību, ņemot vērā vācu jauno ugunsdzēsēju sacensību nolikumu.

Sapulces turpinājumā tika apspriesti jautājumi par nākamā gada budžetu, aktivitātēm un attīstību. Bet noslēgumā sapulces dalībnieku jau paspēja kalt plānus par ugunsdzēsēja balli viesmīlīgajā un skaistajā Ēveles tautas namā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri