Valmieras Ziņas

Brīvprātīgie ugunsdzēsēji apgūst koronavīrusa apkarošanas pieredzi Giterslo reģionā (1)

Jūlija beigās Valmieras rajona brīvprātīgie ugunsdzēsēji viesojās Giterslo apriņķī. Vizītes laikā apmeklējām Giterslo reģiona brīvprātīgo ugunsdzēsēju skolu pilsētā Reda Videnbruk, kurā šobrīd izvietots galvenais vadības centrs saistībā ar Covid 19 vīrusu.

Reģiona brīvprātīgo ugunsdzēsēju priekšnieka vietnieks Uve Taisman iepazīstināja mūs ar darba organizāciju, plānošanu un uzdevuma izpildi. Kā zināms, Vācijā jūnija beigās notika jauns vīrusa uzliesmojums tieši Giterslo reģionā, gaļas pārstrādes uzņēmumā, ko veicināja ārvalstu strādnieki, atgriežoties no brīvdienām saistībā ar uzņēmuma dīkstāvi vīrusa laikā. Lai ierobežotu atkārtoto vīrusa uzliesmojumu, atbildīgie dienesti savstarpējā sadarbībā organizē striktus drošības pasākumus. Galvenā darba organizācija ir brīvprātīgo ugunsdzēsēju ziņā. Ugunsdzēsēju skolas ēkās ir izveidots komandcentrs, sakaru centrāle un aizsarglīdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu noliktavas. Skolas noliktavās tiek uzglabāti 5% no visiem aizsarglīdzekļiem, pārējie 95% atrodas apgabala lidostas noliktavā. Salīdzinot skaitļus, reģionā ir 360000 iedzīvotāju un ar sejas maskām vien ir pieejamas 40 smagās automašīnas.

Tā plecu pie pleca brīvprātīgie ugunsdzēsēji, mediķi un armijas pārstāvji katru dienu veic dažādus uzdevumus. Tiek apzināti cilvēki, kuri saslimuši ar vīrusu, un uzraudzīta viņu pašizolācijas ievērošana. Lai ierobežotu vīrusa izplatību, katru dienu armijas pārstāvju uzdevums ir piegādāt pārtiku iedzīvotājiem, kuri atrodas pašizolācijā. Kopā ar armijas pārstāvi dodas mediķis, kurš atgādina par drošības pasākumiem un veic analīžu ņemšanu kontroles nolūkos. Izdevumi, kas saistīti ar pārtikas nodrošināšanu saslimušajiem, sedz gaļas pārstrādes uzņēmums. Kopīgiem spēkiem un ar sabiedrības disciplinētību Giterslo reģionā vīrusa izplatība krasi samazinās. Ja uz ielas drīkst sejas masku neizmantot, tad sabiedriskas nozīmes telpās šis aizsardzības pasākums ir obligāts. Arī mēs, apmeklējot sabiedriskās ēstuves, papildus drošības pasākumiem aizpildījām anketas, kurās jānorāda personas dati un ēstuvē pavadītais laiks.

Lai arī statistikas rādītāji šobrīd ir mainīgi, vācu kolēģi tomēr ir piesardzīgi un uztraucas par iespējamo notikumu attīstību, kad iedzīvotāji sāks atgriezties no atvaļinājumiem. Un to var saprast, jo vācieši ir lieli ceļotāji.

Iepazinuši vācu pieredzi vīrusa apkarošanā, devāmies mājup ar tehniku, kas veicinās mūsu drošības stiprināšanu ugunsdzēsības un glābšanas darbu jomā.

Lielu paldies vizītes organizēšanā un nodrošināšanā sakām biedrībai “Valmieras-Giterslo reģionu sadarbībai”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Malēnieši - 31.07.2020 Atbildēt

    Sveiciens Valmieras rajona Brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem. Mums prieks par Jūsu aktivitātēm. Tā turpināt!

Mūsu partneri