Valmieras Ziņas

Brīvprātīgie ugunsdzēsēji apgūst koronavīrusa apkarošanas pieredzi Giterslo reģionā (1)

Jūlija beigās Valmieras rajona brīvprātīgie ugunsdzēsēji viesojās Giterslo apriņķī. Vizītes laikā apmeklējām Giterslo reģiona brīvprātīgo ugunsdzēsēju skolu pilsētā Reda Videnbruk, kurā šobrīd izvietots galvenais vadības centrs saistībā ar Covid 19 vīrusu.

Reģiona brīvprātīgo ugunsdzēsēju priekšnieka vietnieks Uve Taisman iepazīstināja mūs ar darba organizāciju, plānošanu un uzdevuma izpildi. Kā zināms, Vācijā jūnija beigās notika jauns vīrusa uzliesmojums tieši Giterslo reģionā, gaļas pārstrādes uzņēmumā, ko veicināja ārvalstu strādnieki, atgriežoties no brīvdienām saistībā ar uzņēmuma dīkstāvi vīrusa laikā. Lai ierobežotu atkārtoto vīrusa uzliesmojumu, atbildīgie dienesti savstarpējā sadarbībā organizē striktus drošības pasākumus. Galvenā darba organizācija ir brīvprātīgo ugunsdzēsēju ziņā. Ugunsdzēsēju skolas ēkās ir izveidots komandcentrs, sakaru centrāle un aizsarglīdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu noliktavas. Skolas noliktavās tiek uzglabāti 5% no visiem aizsarglīdzekļiem, pārējie 95% atrodas apgabala lidostas noliktavā. Salīdzinot skaitļus, reģionā ir 360000 iedzīvotāju un ar sejas maskām vien ir pieejamas 40 smagās automašīnas.

Tā plecu pie pleca brīvprātīgie ugunsdzēsēji, mediķi un armijas pārstāvji katru dienu veic dažādus uzdevumus. Tiek apzināti cilvēki, kuri saslimuši ar vīrusu, un uzraudzīta viņu pašizolācijas ievērošana. Lai ierobežotu vīrusa izplatību, katru dienu armijas pārstāvju uzdevums ir piegādāt pārtiku iedzīvotājiem, kuri atrodas pašizolācijā. Kopā ar armijas pārstāvi dodas mediķis, kurš atgādina par drošības pasākumiem un veic analīžu ņemšanu kontroles nolūkos. Izdevumi, kas saistīti ar pārtikas nodrošināšanu saslimušajiem, sedz gaļas pārstrādes uzņēmums. Kopīgiem spēkiem un ar sabiedrības disciplinētību Giterslo reģionā vīrusa izplatība krasi samazinās. Ja uz ielas drīkst sejas masku neizmantot, tad sabiedriskas nozīmes telpās šis aizsardzības pasākums ir obligāts. Arī mēs, apmeklējot sabiedriskās ēstuves, papildus drošības pasākumiem aizpildījām anketas, kurās jānorāda personas dati un ēstuvē pavadītais laiks.

Lai arī statistikas rādītāji šobrīd ir mainīgi, vācu kolēģi tomēr ir piesardzīgi un uztraucas par iespējamo notikumu attīstību, kad iedzīvotāji sāks atgriezties no atvaļinājumiem. Un to var saprast, jo vācieši ir lieli ceļotāji.

Iepazinuši vācu pieredzi vīrusa apkarošanā, devāmies mājup ar tehniku, kas veicinās mūsu drošības stiprināšanu ugunsdzēsības un glābšanas darbu jomā.

Lielu paldies vizītes organizēšanā un nodrošināšanā sakām biedrībai “Valmieras-Giterslo reģionu sadarbībai”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Malēnieši - 31.07.2020 Atbildēt

    Sveiciens Valmieras rajona Brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem. Mums prieks par Jūsu aktivitātēm. Tā turpināt!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mazsalacas novada pašvaldība, reģistrācijas Nr.90009114167, Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas nov., aicina pieteikties Dzimtsarakstu nodaļas un Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra vadītāju (pilns darba laiks – 1 amata vieta uz noteiktu laiku). Prasības pretendentam: 1) augstākā juridiskā izglītība; 2) valsts un pašvaldības normatīvo aktu pārzināšana; 3) labas komunikācijas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; 4) labas datora lietošanas iemaņas. Galvenie darba pienākumi: 1) reģistrēt dzimšanas, miršanas faktus un laulības; 2) izsniegt civilstāvokļa aktu reģistrācijas apliecības, izziņas un izrakstus no reģistru ierakstiem; 3) atjaunot, anulēt, papildināt un labot civilstāvokļa aktu reģistru ierakstus; 4) sagatavot dokumentus vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņai un iesniegt tos Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentam; 5) sagatavot un sniegt pārskatus par nodaļas darbību, normatīvajos aktos noteiktajos termiņos; 6) kārtot nodaļas lietvedību atbilstoši normatīvajiem aktiem; 7) veidot reģistru arhīva fondu un nodrošināt arhīva fonda dokumentu glabāšanu, uzskaiti un izmantošanu; 8) sniegt noteiktus Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un Lauksaimniecības datu centra pakalpojumu; 9) sniegt informāciju un atbalstu e-pakalpojumu pieteikšanā par Nodarbinātības valsts aģentūras, Uzņēmumu reģistra, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Valsts darba inspekcijas, Valsts zemes dienesta, Lauku atbalsta dienesta sniegtajiem pakalpojumiem; 10) sniegt informāciju par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem. 11) veidot un uzturēt kārtībā pašvaldības pastāvīgi un ilgtermiņa glabājamo dokumentu uzskaiti, sastādot pašvaldības arhīva fonda lietas; 12) sastādīt lietu nomenklatūras. Atalgojums: no 736,65 euro – 802,95 euro  Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot šādus dokumentus: CV un motivācijas vēstuli. Dokumentus iesniegt līdz 2020. gada 11. decembrim, nosūtot to uz e-pastu: mazsalaca.dome@mazsalacasnovads.lv vai pasta adresi Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas novads LV-4215, vai iesniedzot personīgi Mazsalacas novada pašvaldības Kancelejā darba laikā no plkst.8.00 līdz 16.00. Profesija: PAŠVALDĪBAS IESTĀDES VADĪTĀJS /PRIEKŠNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-11 Kontaktpersona: Dokumentus, norādot amatu, iesniegt, nosūtot uz mazsalaca.dome@mazsalacasnovads.lv

Rimi veikals Valmierā, Rīgas ielā 74, aicina darbā PĀRDEVĒJU (vitrīnas zonā). Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievad apmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāts transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Veidot pozitīvu un profesionālu uz klientu orientētu servisa līmeni Nodrošināt efektīvu, ātru pircēju apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus Atalgojums: 3.40 EUR/h – 3.80 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.80 EUR/h – 7.60 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu līdz 80 EUR Piesakies, sūtot savu CV uz e-pastu personals@rimibaltic.com (norādot vakanci: Pārdevējs Valmierā) vai zvanot uz tālruni 80007464. Informējam, ka iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat, ka Jūsu un/vai Jūsu likumiski aizbilstamā personas dati tiks apstrādāti, lai izvērtētu pieteikumu Rimi Latvia atlases procesa gaitā, saskaņā ar Rimi Latvia Informāciju par personas datu apstrādi atlases procesu ietvaros, ar kuras pilnu versiju varat iepazīties Rimi mājas lapā sadaļā Privātuma noteikumi. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 74, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-10 Kontaktpersona: CV sūtīt uz personals@rimibaltic.com (norādot amatu_Valmierā) vai zvanot uz 80007464. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri