Valmieras Ziņas

Brīvprātīgie ugunsdzēsēji apgūst koronavīrusa apkarošanas pieredzi Giterslo reģionā (1)

Jūlija beigās Valmieras rajona brīvprātīgie ugunsdzēsēji viesojās Giterslo apriņķī. Vizītes laikā apmeklējām Giterslo reģiona brīvprātīgo ugunsdzēsēju skolu pilsētā Reda Videnbruk, kurā šobrīd izvietots galvenais vadības centrs saistībā ar Covid 19 vīrusu.

Reģiona brīvprātīgo ugunsdzēsēju priekšnieka vietnieks Uve Taisman iepazīstināja mūs ar darba organizāciju, plānošanu un uzdevuma izpildi. Kā zināms, Vācijā jūnija beigās notika jauns vīrusa uzliesmojums tieši Giterslo reģionā, gaļas pārstrādes uzņēmumā, ko veicināja ārvalstu strādnieki, atgriežoties no brīvdienām saistībā ar uzņēmuma dīkstāvi vīrusa laikā. Lai ierobežotu atkārtoto vīrusa uzliesmojumu, atbildīgie dienesti savstarpējā sadarbībā organizē striktus drošības pasākumus. Galvenā darba organizācija ir brīvprātīgo ugunsdzēsēju ziņā. Ugunsdzēsēju skolas ēkās ir izveidots komandcentrs, sakaru centrāle un aizsarglīdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu noliktavas. Skolas noliktavās tiek uzglabāti 5% no visiem aizsarglīdzekļiem, pārējie 95% atrodas apgabala lidostas noliktavā. Salīdzinot skaitļus, reģionā ir 360000 iedzīvotāju un ar sejas maskām vien ir pieejamas 40 smagās automašīnas.

Tā plecu pie pleca brīvprātīgie ugunsdzēsēji, mediķi un armijas pārstāvji katru dienu veic dažādus uzdevumus. Tiek apzināti cilvēki, kuri saslimuši ar vīrusu, un uzraudzīta viņu pašizolācijas ievērošana. Lai ierobežotu vīrusa izplatību, katru dienu armijas pārstāvju uzdevums ir piegādāt pārtiku iedzīvotājiem, kuri atrodas pašizolācijā. Kopā ar armijas pārstāvi dodas mediķis, kurš atgādina par drošības pasākumiem un veic analīžu ņemšanu kontroles nolūkos. Izdevumi, kas saistīti ar pārtikas nodrošināšanu saslimušajiem, sedz gaļas pārstrādes uzņēmums. Kopīgiem spēkiem un ar sabiedrības disciplinētību Giterslo reģionā vīrusa izplatība krasi samazinās. Ja uz ielas drīkst sejas masku neizmantot, tad sabiedriskas nozīmes telpās šis aizsardzības pasākums ir obligāts. Arī mēs, apmeklējot sabiedriskās ēstuves, papildus drošības pasākumiem aizpildījām anketas, kurās jānorāda personas dati un ēstuvē pavadītais laiks.

Lai arī statistikas rādītāji šobrīd ir mainīgi, vācu kolēģi tomēr ir piesardzīgi un uztraucas par iespējamo notikumu attīstību, kad iedzīvotāji sāks atgriezties no atvaļinājumiem. Un to var saprast, jo vācieši ir lieli ceļotāji.

Iepazinuši vācu pieredzi vīrusa apkarošanā, devāmies mājup ar tehniku, kas veicinās mūsu drošības stiprināšanu ugunsdzēsības un glābšanas darbu jomā.

Lielu paldies vizītes organizēšanā un nodrošināšanā sakām biedrībai “Valmieras-Giterslo reģionu sadarbībai”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Malēnieši - 31.07.2020 Atbildēt

    Sveiciens Valmieras rajona Brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem. Mums prieks par Jūsu aktivitātēm. Tā turpināt!

Pievienojies! Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) uz noteiktu laiku pilnai darba likmei (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālajām spējām atbilstošu izglītības procesu, īstenojot pirmsskolas izglītības vadlīnijas; plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; sadarboties ar bērnu vecākiem, grupas un iestādes personālu, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; iesaistīties iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām( Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; prasme strādāt komandā; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; mēs piedāvājam: atalgojumu 790.00 euro pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2021.gada 16.jūlijam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai 64231434 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-16

Mūsu partneri