Valmieras Ziņas

Brīvprātīgie ugunsdzēsēji apgūst koronavīrusa apkarošanas pieredzi Giterslo reģionā (1)

Lasīšanas laiks: 2 min

Jūlija beigās Valmieras rajona brīvprātīgie ugunsdzēsēji viesojās Giterslo apriņķī. Vizītes laikā apmeklējām Giterslo reģiona brīvprātīgo ugunsdzēsēju skolu pilsētā Reda Videnbruk, kurā šobrīd izvietots galvenais vadības centrs saistībā ar Covid 19 vīrusu.

Reģiona brīvprātīgo ugunsdzēsēju priekšnieka vietnieks Uve Taisman iepazīstināja mūs ar darba organizāciju, plānošanu un uzdevuma izpildi. Kā zināms, Vācijā jūnija beigās notika jauns vīrusa uzliesmojums tieši Giterslo reģionā, gaļas pārstrādes uzņēmumā, ko veicināja ārvalstu strādnieki, atgriežoties no brīvdienām saistībā ar uzņēmuma dīkstāvi vīrusa laikā. Lai ierobežotu atkārtoto vīrusa uzliesmojumu, atbildīgie dienesti savstarpējā sadarbībā organizē striktus drošības pasākumus. Galvenā darba organizācija ir brīvprātīgo ugunsdzēsēju ziņā. Ugunsdzēsēju skolas ēkās ir izveidots komandcentrs, sakaru centrāle un aizsarglīdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu noliktavas. Skolas noliktavās tiek uzglabāti 5% no visiem aizsarglīdzekļiem, pārējie 95% atrodas apgabala lidostas noliktavā. Salīdzinot skaitļus, reģionā ir 360000 iedzīvotāju un ar sejas maskām vien ir pieejamas 40 smagās automašīnas.

Tā plecu pie pleca brīvprātīgie ugunsdzēsēji, mediķi un armijas pārstāvji katru dienu veic dažādus uzdevumus. Tiek apzināti cilvēki, kuri saslimuši ar vīrusu, un uzraudzīta viņu pašizolācijas ievērošana. Lai ierobežotu vīrusa izplatību, katru dienu armijas pārstāvju uzdevums ir piegādāt pārtiku iedzīvotājiem, kuri atrodas pašizolācijā. Kopā ar armijas pārstāvi dodas mediķis, kurš atgādina par drošības pasākumiem un veic analīžu ņemšanu kontroles nolūkos. Izdevumi, kas saistīti ar pārtikas nodrošināšanu saslimušajiem, sedz gaļas pārstrādes uzņēmums. Kopīgiem spēkiem un ar sabiedrības disciplinētību Giterslo reģionā vīrusa izplatība krasi samazinās. Ja uz ielas drīkst sejas masku neizmantot, tad sabiedriskas nozīmes telpās šis aizsardzības pasākums ir obligāts. Arī mēs, apmeklējot sabiedriskās ēstuves, papildus drošības pasākumiem aizpildījām anketas, kurās jānorāda personas dati un ēstuvē pavadītais laiks.

Lai arī statistikas rādītāji šobrīd ir mainīgi, vācu kolēģi tomēr ir piesardzīgi un uztraucas par iespējamo notikumu attīstību, kad iedzīvotāji sāks atgriezties no atvaļinājumiem. Un to var saprast, jo vācieši ir lieli ceļotāji.

Iepazinuši vācu pieredzi vīrusa apkarošanā, devāmies mājup ar tehniku, kas veicinās mūsu drošības stiprināšanu ugunsdzēsības un glābšanas darbu jomā.

Lielu paldies vizītes organizēšanā un nodrošināšanā sakām biedrībai “Valmieras-Giterslo reģionu sadarbībai”.

    Malēnieši - 31.07.2020

    Sveiciens Valmieras rajona Brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem. Mums prieks par Jūsu aktivitātēm. Tā turpināt!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJU (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: • pārzināt Pašvaldības autoparku, kā arī nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu Pašvaldības iestādēm/struktūrvienībām tā uzturēšanā; • koordinēt darbības, kas saistītas ar Pašvaldības autotransporta reģistrēšanu Ceļu satiksmes drošības direkcijā, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā, pasažieru autobusu licenču saņemšanu Autotransporta direkcijā; • nodrošināt Pašvaldības administrācijas ēku Lāčplēša ielā 2 un Rīgas ielā 25C, Valmierā, Valmieras novadā funkcionālo uzturēšanu; • piedalīties saimniecisko preču iegādes, uzskaites un izsniegšanas organizēšanā; • sagatavot specifikācijas noteiktu preču iepirkumu konkursiem Pašvaldības administrācijas vajadzībām - mēbeļu iegādei, grīdas segumu un logu mazgāšanai, ķīmiskās tīrīšanas pakalpojumiem u.c.; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība; • vismaz 2 gadu darba pieredze līdzīgā amatā; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva, precizitāte, spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 1015 EUR līdz 1045 EUR, un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Saimniecības vadītāja/-as amatam” līdz 2021.gada 21.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-21 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

TEHNISKAIS STRĀDNIEKS TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: pārvietot un novietot norādītajā vietā saražoto produkciju, palīgmateriālus u.c.; veikt primāro produkcijas kvalitātes novērtēšanu, šķirot neatbilstošas kvalitātes produkciju; sagatavot produkciju tālākai pārstrādei (šķirošana, svēršana, ievadīšana datu bāzē, pavadzīmes izdrukāšana, reģistrēšana žurnālā); racionāli organizēt savu darbu, iekļauties maiņas uzdevuma izpildei noteiktajā laikā. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; noturīga uzmanība un precizitāte. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); atalgojumu sākot no 900-1100 EUR pirms nodokļu nomaksas; attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi TEHNISKAIS STRĀDNIEKS sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: TEHNISKAIS STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri