Valmieras Ziņas

Brīvdienu plānošanas apdraudējumi

Vai visu gadu esat strādājis un beidzot nolēmis doties jaukās brīvdienās, lai pāris nedēļu pavadītu prom no mājām, biroja un visa pārējā? Lieliski! Protams, jūs negribat savas sūri grūti pelnītās brīvdienas nekādi sabojāt. Piesardzīgi plānojiet ceļojumu, lai tā gaitā izvairītos no vilšanās vai vēl kā sliktāka.

Kaspersky Lab eksperti iztirzā pikšķerēšanas paņēmienus, ko noziedznieki atvaļinājumu sezonā izmanto ļaužu naudas un personas datu zagšanai, un veidus, kā no tiem izvairīties, kad plānojat ceļojumu.

Pievilcīgi piedāvājumi

Cik labi atpūties jutīsities pēc brīvdienām, lielā mērā ir atkarīgs no izvēlētās apmešanās vietas. Protams, visi grib rezervēt kaut ko jauku, neatdodot par to visu naudu. Tātad iztēlojieties, ka ieraugāt sludinājumu, kurā grezns dzīvoklis ar divām guļamistabām netālu no kādas Eiropas valsts galvaspilsētas centra tiek piedāvāts par 500 EUR mēnesī. Vai vesela māja ar četrām guļamistabām, kamīnu un baseinu Prāgā tikai par 1000 EUR mēnesī. Atsauksmēs ir aprakstītas brīnišķīgas brīvdienas un viesmīlīgi saimnieki. Te nu ir jāsaprot, ka piedāvājums ir pārāk labs, lai būtu patiess.

Rūpīgi apskatiet vietrādi URL – varbūt jūs atklāsit, ka pārlūkojat pilnīgi citu vietni, nekā domājāt. Uzmanieties – Airbnb.com un, teiksim, Airbnb.com.rooms-long-term-rent.online ir divas pilnīgi dažādas vietnes: pirmā ir īsta, bet otrā (vai kaut kas tamlīdzīgs) ir pikšķerēšanas vietne, kas maskējas par īsto Airbnb. Viltus lapā viss, sākot no aprakstiem līdz jūsmīgajām atsauksmēm, ir viltots un ievietots, lai pievilinātu lētticīgus ceļotājus. Ja neko nezināt par vietni, kas piedāvā tik pievilcīgas brīvdienas, meklējiet tiešsaistes atsauksmes citās, cienījamās vietnēs. Ja atrodat sliktas atsauksmes par vietni vai nespējat atrast nekādas, atturieties no pirkuma, lai cik lielisks tas šķiet.

Jūsu vietņu konti

Ja jums jau ir konts Airbnb, Booking.com vai citā brīvdienu nomas vietnē, jūs, visticamāk, centīsities rezervēt apmešanās vietu caur to. Taču jums atkal ir jāuzmanās, lai nezaudētu piekļuvi savam kontam. Izturieties nopietni pret drošību. Izdomājiet sarežģītu paroli un, ja iespējams, ieslēdziet divfaktoru autentifikāciju. Vienmēr pārbaudiet pieteikšanās lapas vietrādi URL un pārliecinieties, ka savienojums ir drošs.

Starp citu, ja jums vēl nav konta, pikšķerētāji var mēģināt nozagt jūsu informāciju no citiem pakalpojumiem, mudinot jūs pieteikties caur sociālo tīklu vai e-pastu. Viņi to centīsies darīt pikšķerēšanas vietnēs, kas ir ļoti līdzīgas ceļotāju vidū populārām īstajām vietnēm.

Viltus biļešu pirkšanas vietnes

Jau iepriekš sacījām, ja piedāvājums izklausās pārāk labi, lai būtu patiess, droši vien tā arī ir. Tas attiecas arī uz lētām aviobiļetēm. Vai jūs ir ieinteresējušas zemas cenas un labi pazīstams biļešu iegādes pakalpojuma nosaukums? Pārliecinieties, ka tā patiešām ir šī pakalpojuma vietne, rūpīgi pārbaudot vietrādi URL. Viltus biļešu iegādes vietnes var pat rādīt īstas biļešu cenas un reisa informāciju, jo dažas pikšķerēšanas vietnes sūta meklēšanas pieprasījumus īstajiem lidojumu apkopotājiem un parāda no tiem saņemtos datus. Taču tās nedarīs to pašu ar jūsu naudu, bet gan paturēs to sev un neiegādāsies jums īstu biļeti.

Lūk, daži padomi, kas var palīdzēt izvairīties, ka nekrītat par upuri gandrīz neviena veida ļaundariem, kad plānojat brīvdienas.

• Izturieties skeptiski pret vilinošiem piedāvājumiem.

• Pārbaudiet, vai savienojums ir drošs, pirms ievadāt vietnē personiskos datus.

• Vienmēr pārbaudiet adreses joslu, lai pārliecinātos, ka patiešām esat tajā tīmekļa vietnē, kurā jums ir jābūt.

• Pērciet biļetes un rezervējiet viesnīcu numurus vai nu tieši no uzņēmuma, vai arī labi pazīstamā biļešu iegādes vai viesnīcu rezervēšanas vietnē.

• Nepiedalieties apšaubāmās akcijās.

• Izmantojiet stipras paroles un divfaktoru autentifikāciju, kur iespējams.

• Adreses josla ir jāpārbauda, bet ar to var būt par maz, jo daži ļaundari labi prot viltot adreses, tāpēc vienmēr izmantojiet aizsardzības risinājumu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pārtikas un veterinārais dienests (reģistrācijas Nr. LV90000064301) izsludina konkursu uz vakanto darbinieka amatu VETERINĀRĀRSTS ZIEMEĻVIDZEMES PĀRVALDĒ  (1 amata vieta uz nenoteiktu laiku)  JA TEV IR: • augstākā izglītība veterinārmedicīnā vai saskaņā ar Veterinārmedicīnas likuma pārejas noteikumu 2.punktu vidējā speciālā izglītība, kas iegūta līdz 1992.gadam, vai pielīdzināma izglītība, kas iegūta citā akreditētā augstskolā; • vēlama pieredze gaļas veterinārās ekspertīzes veikšanā; • labas datorlietotāja prasmes (MS Office); • svešvalodu (krievu, angļu valodas) pamatzināšanas; • B kategorijas autovadītāja apliecība tiks uzskatīta par priekšrocību; • vēlme darboties komandā un prasme sadarboties; • prasme pieņemt atbildīgus lēmumus. JA VĒLIES IEGULDĪT SAVAS ZINĀŠANAS UN PRASMES ATBILDĪGĀ UN DINAMISKĀ DARBĀ, VEICOT: • dzīvnieku pirmskaušanas izmeklēšanu kautuvē; • pastāvīgu veterināro un higiēnas uzraudzību kautuvē; • pēckaušanas veterināro ekspertīzi kautuvē. PIEVIENOJIES MŪSU KOMANDAI UN IEGŪSI: • neatsveramu profesionālu pieredzi; • mācību iespējas profesionālajai pilnveidei; • summēto darba laiku un atalgojumu atbilstoši 10.mēnešalgu grupai, no 5,63 EUR/stundā līdz 7,71 EUR/stundā pirms nodokļu nomaksas; • normatīvajos aktos noteiktās sociālās garantijas; • nepilna noslogojuma gadījumā, amatu savienošanas kārtībā, veikt blakusdarbu (piem. privātprakse); • veselības apdrošināšanas polisi, pēc nostrādātiem 3 mēnešiem. Motivētu pieteikuma vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopiju lūdzam nosūtīt vai iesniegt Pārtikas un veterinārā dienesta Personāla vadības daļai Peldu ielā 30, Rīgā, LV-1050 vai elektroniski nosūtīt uz e-pasta adresi: konkursi@pvd.gov.lv ar norādi – Ziemeļvidzemes pārvaldes veterinārārsts. Pieteikumus gadīsim līdz 2020.gada 16.februārim. Tālrunis uzziņām 67027529. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulu Nr.2016/679, Pārtikas un veterinārais dienests informē, ka: 1) jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētais jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Pārtikas un veterinārais dienests, kontaktinformācija: Peldu iela 30, Rīga, LV-1050. Profesija: VETERINĀRĀRSTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 21, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-16 Kontaktpersona: Zane Mūrniece

Mūsu partneri