Valmieras Ziņas

Brīvdienu plānošanas apdraudējumi

Vai visu gadu esat strādājis un beidzot nolēmis doties jaukās brīvdienās, lai pāris nedēļu pavadītu prom no mājām, biroja un visa pārējā? Lieliski! Protams, jūs negribat savas sūri grūti pelnītās brīvdienas nekādi sabojāt. Piesardzīgi plānojiet ceļojumu, lai tā gaitā izvairītos no vilšanās vai vēl kā sliktāka.

Kaspersky Lab eksperti iztirzā pikšķerēšanas paņēmienus, ko noziedznieki atvaļinājumu sezonā izmanto ļaužu naudas un personas datu zagšanai, un veidus, kā no tiem izvairīties, kad plānojat ceļojumu.

Pievilcīgi piedāvājumi

Cik labi atpūties jutīsities pēc brīvdienām, lielā mērā ir atkarīgs no izvēlētās apmešanās vietas. Protams, visi grib rezervēt kaut ko jauku, neatdodot par to visu naudu. Tātad iztēlojieties, ka ieraugāt sludinājumu, kurā grezns dzīvoklis ar divām guļamistabām netālu no kādas Eiropas valsts galvaspilsētas centra tiek piedāvāts par 500 EUR mēnesī. Vai vesela māja ar četrām guļamistabām, kamīnu un baseinu Prāgā tikai par 1000 EUR mēnesī. Atsauksmēs ir aprakstītas brīnišķīgas brīvdienas un viesmīlīgi saimnieki. Te nu ir jāsaprot, ka piedāvājums ir pārāk labs, lai būtu patiess.

Rūpīgi apskatiet vietrādi URL – varbūt jūs atklāsit, ka pārlūkojat pilnīgi citu vietni, nekā domājāt. Uzmanieties – Airbnb.com un, teiksim, Airbnb.com.rooms-long-term-rent.online ir divas pilnīgi dažādas vietnes: pirmā ir īsta, bet otrā (vai kaut kas tamlīdzīgs) ir pikšķerēšanas vietne, kas maskējas par īsto Airbnb. Viltus lapā viss, sākot no aprakstiem līdz jūsmīgajām atsauksmēm, ir viltots un ievietots, lai pievilinātu lētticīgus ceļotājus. Ja neko nezināt par vietni, kas piedāvā tik pievilcīgas brīvdienas, meklējiet tiešsaistes atsauksmes citās, cienījamās vietnēs. Ja atrodat sliktas atsauksmes par vietni vai nespējat atrast nekādas, atturieties no pirkuma, lai cik lielisks tas šķiet.

Jūsu vietņu konti

Ja jums jau ir konts Airbnb, Booking.com vai citā brīvdienu nomas vietnē, jūs, visticamāk, centīsities rezervēt apmešanās vietu caur to. Taču jums atkal ir jāuzmanās, lai nezaudētu piekļuvi savam kontam. Izturieties nopietni pret drošību. Izdomājiet sarežģītu paroli un, ja iespējams, ieslēdziet divfaktoru autentifikāciju. Vienmēr pārbaudiet pieteikšanās lapas vietrādi URL un pārliecinieties, ka savienojums ir drošs.

Starp citu, ja jums vēl nav konta, pikšķerētāji var mēģināt nozagt jūsu informāciju no citiem pakalpojumiem, mudinot jūs pieteikties caur sociālo tīklu vai e-pastu. Viņi to centīsies darīt pikšķerēšanas vietnēs, kas ir ļoti līdzīgas ceļotāju vidū populārām īstajām vietnēm.

Viltus biļešu pirkšanas vietnes

Jau iepriekš sacījām, ja piedāvājums izklausās pārāk labi, lai būtu patiess, droši vien tā arī ir. Tas attiecas arī uz lētām aviobiļetēm. Vai jūs ir ieinteresējušas zemas cenas un labi pazīstams biļešu iegādes pakalpojuma nosaukums? Pārliecinieties, ka tā patiešām ir šī pakalpojuma vietne, rūpīgi pārbaudot vietrādi URL. Viltus biļešu iegādes vietnes var pat rādīt īstas biļešu cenas un reisa informāciju, jo dažas pikšķerēšanas vietnes sūta meklēšanas pieprasījumus īstajiem lidojumu apkopotājiem un parāda no tiem saņemtos datus. Taču tās nedarīs to pašu ar jūsu naudu, bet gan paturēs to sev un neiegādāsies jums īstu biļeti.

Lūk, daži padomi, kas var palīdzēt izvairīties, ka nekrītat par upuri gandrīz neviena veida ļaundariem, kad plānojat brīvdienas.

• Izturieties skeptiski pret vilinošiem piedāvājumiem.

• Pārbaudiet, vai savienojums ir drošs, pirms ievadāt vietnē personiskos datus.

• Vienmēr pārbaudiet adreses joslu, lai pārliecinātos, ka patiešām esat tajā tīmekļa vietnē, kurā jums ir jābūt.

• Pērciet biļetes un rezervējiet viesnīcu numurus vai nu tieši no uzņēmuma, vai arī labi pazīstamā biļešu iegādes vai viesnīcu rezervēšanas vietnē.

• Nepiedalieties apšaubāmās akcijās.

• Izmantojiet stipras paroles un divfaktoru autentifikāciju, kur iespējams.

• Adreses josla ir jāpārbauda, bet ar to var būt par maz, jo daži ļaundari labi prot viltot adreses, tāpēc vienmēr izmantojiet aizsardzības risinājumu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu pārdevējam/-ai veikalā “top!” Rīgas ielā 64, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 500-650 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, Rīgas ielā 64. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-24 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu pārdevējam/-ai veikalā “top!” Brīvības ielā 62, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 500-650 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, Brīvības ielā 62. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brīvības iela 62, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-24 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA „Firma Madara 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā un ēdināšanā, piedāvā darbu pāvāram/-ei ēdināšanas uzņēmumā “Pasēdnīca”, Rīgas ielā 64, Valmierā. Prasības kandidātiem: vēlama atbilstoša izglītība vai darba pieredze pavāra amatā; godīgums un augsta atbildības sajūta; pozitīva attieksme pret darbu; spēja strādāt komandā un maiņu darbā. Galvenie darba pienākumi: garšīga un kvalitatīva ēdiena gatavošana saskaņā ar kalkulācijām; tehnoloģisko procesu pārzināšana un ievērošana; sekot produkcijas kvalitātei, produktu glabāšanas un gatavās produkcijas realizācijas termiņiem. Piedāvājam: atbildīgu un dinamisku darbu lielā un stabilā uzņēmumā; sociālās garantijas; mūsdienīgus darba apstākļus – jaunu un modernu virtuves tehnisko aprīkojumu. Darba alga no EUR 650-750 (bruto) CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ar norādi - PAVĀRS VALMIERĀ. Sīkāka informācija pa telefonu 26167218. Profesija: PAVĀRS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-24 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri