Valmieras Ziņas

Brenguļos norisināsies jau otrie Tomātu svētki

Sestdien, 1. septembrī, Brenguļos norisināsies Tomātu svētki, portāls “Valmieras Ziņas” uzzināja Beverīnas novada pašvaldībā.

Šogad svētkus papildinās arī Livonijas kulinārās garšas meistarklase un “Atvadas vasarai” sporta sacensības. No plkst. 10.00 katrs interesents varēs atrast sev piemērotāko nodarbi: iepazīties ar iepriekš neredzētām Latvijas tomātu šķirnēm, gatavot saimnieces pavadībā, darboties radošajās darbnīcās un citās aktivitātēs bērniem, iegādāties saimnieku un amatnieku labumus, baudīt pašdarbnieku kolektīvu uzstāšanās, kā arī piedalīties dažādās sporta disciplīnās.

Sadarbojoties ar Artūra Sildes Dārznieku entuziastu klubu (DEK) “Tomāts” un Latvijas tomātu šķirņu kolekcionāriem, no plkst. 11.00 Brenguļu alus sētā būs apskatāma ap 400 šķirņu tomātu augļu izstāde. Lai šodien gūtu pārsteigumu, tomātiem jāapvieno tādi parametri kā izskats, garša, krāsojums un izmērs, un to selekcionāriem ir izdevies izdarīt. Tomātu svētkos būs iespējams ielūkoties selekcionāru mākslas darbos, redzēt pasaules jaunākās un modernākās tomātu šķirnes, ko savos dārzos izlolojuši  Latvijas tomātu kolekcionāri. Dārzniecība “Neslinko” svētkos plāno piedalīties ar vairāk kā 120 šķirnēm, gan senām un iemīļotām, gan ar pasaules modernajām. Arī Valdis Pūliņš no Talsiem pārsteigs mūs šogad ar plašu divkrāsu un svītraino tomātu kolekciju. Linda Grotupe šogad piedāvās apskatei zaļo tomātu kolekciju, kā arī tomātu šķirnes ar erotisko pieskaņu nosaukumā. No tuvās un skaistās pilsētas Valmieras nodaļas  vadītāja Natālija Zeltiņa piedalīsies ar saviem tomātu kolekcionāriem, kuri šogad izaudzējuši skaistu tomātu kolekciju. No Dobeles nodaļas savus kolekcionārus  pārstāvēs Austra Zaļuma.  Svētku laikā kolekcionāri sniegs konsultācijas tomātu audzēšanā, varēs iegādāties tomātu sēklas, kā arī būs iespējams pārbaudīt līdzi paņemto dārzeņu nitrātus, kā arī noteikt pH līmeni saviem augsnes paraugiem.

Laikā no plkst. 12.00 līdz 14.00 Tomātu svētkus papildinās Livonijas kulinārās garšas meistarklase, kurā Brenguļu alus sētā kopā ar saimnieci Zandu Žentiņu būs iespējams pagatavot otro ēdienu un desertu no vietējiem produktiem. Lai gan tomāts nav tradicionāls Latvijas vai Livonijas ēdiens, tas ir kļuvis par neatņemamu daļu no mūsdienu latviešu iecienītākajiem dārzeņiem. Apvienot mūsdienīgo un senatnīgo būs īsts izaicinājums pavāru komandai. Meistardarbnīcā aicināti līdzdarboties tūrisma ceļu “Livonijas garša” un “Taste HansEATica” pieturvietu saimnieki un saimnieces, kā arī citi interesenti. Līdzdalība ir bez maksas. Vietu skaits ir ierobežots (pieteikties iepriekš e-pastā: evija@vinkalniesi.lv). Projekts tiek īstenots “Interreg Estonia-Latvia” programmas ietvaros no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF).

Tomātu svētki piesaistīs ne tikai tos, kas interesējas par kulināriju, bet arī sportistus, kas no plkst. 10.00 pie sporta centra “Kaimiņi” spēkus izmēģinās vairākās sporta disciplīnās (sporta spēļu “Atvadas vasarai” nolikums). Komandas varēs sacensties pludmales volejbolā, mini futbolā un ielu basketbolā jeb strītbolā, bet individuāli varēs izmēģināt savus spēkus šautriņu un basketbola soda metienu mešanā, lodes grūšanā un tāllēkšanā no vietas.

No plkst. 12.00 pasākuma programmu papildinās pašdarbnieku kolektīvu priekšnesumi, radošās darbnīcas kopā ar Beverīnas amatniekiem un aktivitātes bērniem ar Tomātiņu un dārznieku un tematisks tirdziņš.

Pēcpusdienā notiks sporta spēļu apbalvošana, pēc kuras ikviens interesents ir laipni aicināts uz grupas “Alianse” koncertu, kurā tiks izpildīts Tomātu svētku himnas pirmatskaņojums.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes 22.KĀJNIEKU BATALJONS VALMIERĀ piedāvā darbu SPECIĀLISTAM PERSONĀLSASTĀVA NODAĻĀ Darba pienākumi: · Veikt Zemessardzes (ZS) 22.KB personālsastāva personu lietu uzskaiti un lietvedību atbilstoši noteiktajai kārtībai; · Veikt ZS 22.KB profesionālā dienesta karavīru un zemessargu skaitlisko un kvalitatīvo uzskaiti; · Gatavot standarta dokumentāciju par personāla iecelšanu amatos, darba samaksu, kompensāciju noteikšanu, atvaļinājumu piešķiršanu, komandējumiem u.tml.; · Veikt dokumentāciju sagatavošanu zemessargu uzņemšanai Zemessardzē; · Veikt personas lietu kārtošanu; · Gatavot ikdienas, iknedēļas, ikmēneša atskaites un darba uzskaites tabeles; · Kontrolēt lietvedību, reģistrēt sarakstes dokumentus atbilstoši lietu nomenklatūrai; · Pārzināt un uzturēt kārtībā nodaļas arhīvu; Pamatprasības: Izglītība – vidējā profesionālā lietvedībā un/vai personāla vadībā, kvalifikācijas kursi lietvedības/personāla vadības zinībās; · Teicamas latviešu un vēlamas angļu valodas zināšanas; · Labas organizatoriskās prasmes; · Profesionālas prasmes darbā ar MS Office programmām; · Augsta atbildības izjūta, spēja strādāt individuāli un komandā; · Psiholoģiskā noturība; · Spēja un motivācija pilnveidot savas zināšanas un iemaņas; · Spēja uzņemties atbildību par savas profesionālās darbības rezultātiem. Piedāvājam: · Interesantu, dinamisku un daudzveidīgu darbu; · Labus darba apstākļus; · Veselības apdrošināšanu; · Bruto atalgojums, sākot no 745 eiro līdz 1093 eiro (atkarībā no izglītības un darba pieredzes), un sociālās garantijas atbilstoši valsts pārvaldē noteiktajam; · Par priekšrocību tiks izvirzīti kandidāti, kuri savu turpmāko karjeru vēlas saistīt ar profesionālo dienestu NBS, kuri jau ir zemessargi vai ir gatavi iestāties Zemessardzē. Darba vieta Valmierā. Lai pieteiktos, sūti CV uz e-pastu ilze.pundure@mil.lv līdz 07.02.2020. Tālrunis informācijai 27806073. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula) 13.pantu, Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-07 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pasta adresi: ilze.pundure@mil.lv

Mūsu partneri