Valmieras Ziņas

Brenguļos norisināsies jau otrie Tomātu svētki

Sestdien, 1. septembrī, Brenguļos norisināsies Tomātu svētki, portāls “Valmieras Ziņas” uzzināja Beverīnas novada pašvaldībā.

Šogad svētkus papildinās arī Livonijas kulinārās garšas meistarklase un “Atvadas vasarai” sporta sacensības. No plkst. 10.00 katrs interesents varēs atrast sev piemērotāko nodarbi: iepazīties ar iepriekš neredzētām Latvijas tomātu šķirnēm, gatavot saimnieces pavadībā, darboties radošajās darbnīcās un citās aktivitātēs bērniem, iegādāties saimnieku un amatnieku labumus, baudīt pašdarbnieku kolektīvu uzstāšanās, kā arī piedalīties dažādās sporta disciplīnās.

Sadarbojoties ar Artūra Sildes Dārznieku entuziastu klubu (DEK) “Tomāts” un Latvijas tomātu šķirņu kolekcionāriem, no plkst. 11.00 Brenguļu alus sētā būs apskatāma ap 400 šķirņu tomātu augļu izstāde. Lai šodien gūtu pārsteigumu, tomātiem jāapvieno tādi parametri kā izskats, garša, krāsojums un izmērs, un to selekcionāriem ir izdevies izdarīt. Tomātu svētkos būs iespējams ielūkoties selekcionāru mākslas darbos, redzēt pasaules jaunākās un modernākās tomātu šķirnes, ko savos dārzos izlolojuši  Latvijas tomātu kolekcionāri. Dārzniecība “Neslinko” svētkos plāno piedalīties ar vairāk kā 120 šķirnēm, gan senām un iemīļotām, gan ar pasaules modernajām. Arī Valdis Pūliņš no Talsiem pārsteigs mūs šogad ar plašu divkrāsu un svītraino tomātu kolekciju. Linda Grotupe šogad piedāvās apskatei zaļo tomātu kolekciju, kā arī tomātu šķirnes ar erotisko pieskaņu nosaukumā. No tuvās un skaistās pilsētas Valmieras nodaļas  vadītāja Natālija Zeltiņa piedalīsies ar saviem tomātu kolekcionāriem, kuri šogad izaudzējuši skaistu tomātu kolekciju. No Dobeles nodaļas savus kolekcionārus  pārstāvēs Austra Zaļuma.  Svētku laikā kolekcionāri sniegs konsultācijas tomātu audzēšanā, varēs iegādāties tomātu sēklas, kā arī būs iespējams pārbaudīt līdzi paņemto dārzeņu nitrātus, kā arī noteikt pH līmeni saviem augsnes paraugiem.

Laikā no plkst. 12.00 līdz 14.00 Tomātu svētkus papildinās Livonijas kulinārās garšas meistarklase, kurā Brenguļu alus sētā kopā ar saimnieci Zandu Žentiņu būs iespējams pagatavot otro ēdienu un desertu no vietējiem produktiem. Lai gan tomāts nav tradicionāls Latvijas vai Livonijas ēdiens, tas ir kļuvis par neatņemamu daļu no mūsdienu latviešu iecienītākajiem dārzeņiem. Apvienot mūsdienīgo un senatnīgo būs īsts izaicinājums pavāru komandai. Meistardarbnīcā aicināti līdzdarboties tūrisma ceļu “Livonijas garša” un “Taste HansEATica” pieturvietu saimnieki un saimnieces, kā arī citi interesenti. Līdzdalība ir bez maksas. Vietu skaits ir ierobežots (pieteikties iepriekš e-pastā: evija@vinkalniesi.lv). Projekts tiek īstenots “Interreg Estonia-Latvia” programmas ietvaros no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF).

Tomātu svētki piesaistīs ne tikai tos, kas interesējas par kulināriju, bet arī sportistus, kas no plkst. 10.00 pie sporta centra “Kaimiņi” spēkus izmēģinās vairākās sporta disciplīnās (sporta spēļu “Atvadas vasarai” nolikums). Komandas varēs sacensties pludmales volejbolā, mini futbolā un ielu basketbolā jeb strītbolā, bet individuāli varēs izmēģināt savus spēkus šautriņu un basketbola soda metienu mešanā, lodes grūšanā un tāllēkšanā no vietas.

No plkst. 12.00 pasākuma programmu papildinās pašdarbnieku kolektīvu priekšnesumi, radošās darbnīcas kopā ar Beverīnas amatniekiem un aktivitātes bērniem ar Tomātiņu un dārznieku un tematisks tirdziņš.

Pēcpusdienā notiks sporta spēļu apbalvošana, pēc kuras ikviens interesents ir laipni aicināts uz grupas “Alianse” koncertu, kurā tiks izpildīts Tomātu svētku himnas pirmatskaņojums.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. Aicinām darbā: Atkritumu savācēju 9611 01 (2 vakances) Mēs piedāvājam: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojums 600.00 – 800.00 mēnesī; Sociālās garantijas; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana pēc pārbaudes laika. Darba pienākumi: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana saskaņā ar maršruta lapu; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) ievērot darba drošības noteikumus; Strādājot lietot darba apģērbu un individuālos aizsardzības līdzekļus. Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru.  Prasības: Vidējā vai pamatizglītība ; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu;  Pieteikties: CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli vai rekomendācijas lūdzam iesniegt personīgi Rīgas ielā 32, Valmierā vai sūtīt e-pastā silvija.vilcane@zaao.lv; tālrunis:64281250; 26568230. Pieteikties līdz 2019.gada 22.novembrim E-pasts: silvija.vilcane@zaao.lv; Tālrunis: 64281250; 26568230. Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka sazināsimies ar pretendentiem izskatot iesūtītos piedāvājumus, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai un tiks aicināti uz darba interviju. Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA ZAAO, Rīgas iela 32, Valmiera, LV 4201. Profesija: ATKRITUMU SAVĀCĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 32, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-22 Kontaktpersona: Silvija Vilcāne Izglītības līmenis: Pamatizglītība

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. AICINĀM DARBĀ: Atkritumvedēja vadītāju 8332 01 (2vakances) MĒS PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu līdz 1000.00-1250.00 mēnesī; Sociālās garantijas; Kvalifikācijas celšanas iespējas; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana. DARBA PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana saskaņā ar maršruta lapu; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) un strādājot ar hidrauliskajiem manipulatoriem ievērot darba drošības noteikumus; Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem.  PRASĪBAS: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība ; C kategorijas autovadītāja apliecība; 95 kods; Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā; Pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem; Labas tehniskās zināšanas; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru; Organizatoriskās prasmes un pamatzināšanas dokumentu pārvaldībā. CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli un atsauksmes vai rekomendācijas lūdzam iesniegt personīgi vai sūtīt e-pastā līdz 2019.gada 22.novembrim E-pasts: silvija.vilcane@zaao.lv; Tālrunis: 64281250; 26568230. Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka izskatot iesūtītos piedāvājumus, sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA ZAAO, Rīgas iela 32, Valmiera, LV 4201. Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 32, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-22 Kontaktpersona: Silvija Vilcāne Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri