Blumbergs atgriežas ierindā ar 12 punktiem, “Kalev/Cramo” izrādās pārāk ciets rieksts

“Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā 7. janvārī “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” izbraukumā sacentās ar Tallinas “Kalev/Cramo” basketbolistiem. Komandas gan komplektētas divām dažādām svaru kategorijām un valmieriešiem nācās piekāpties Latvijas izlases galvenā trenera Roberta Štelmahera vadītajai komandai ar rezultātu 61:96.

Pēc mēneša izlaišanas valmieriešu rindās šajā spēlē atgriezās potītes traumu sadziedējušais Roberts Blumbergs, pievienojoties no lazaretes atnākušajam Valteram Liepiņam, kurš pēc meniska traumas izārstēšanas spēlēja jau pagājušajā spēlē. Tomēr pilnā sastāvā Roberta Zeiles trenētā komanda nebija, jo no ierindas izkritis Jānis Engers, kurš Tallinā komandai nevarēja palīdzēt.

Mača pirmajās minūtēs sešu punktu vadību ieguva Roberta Štelmahera padotie, taču dzirksteli valmieriešu uzbrukumam pēc trīs nospēlētām minūtēm piešķīla Valters Vēveris, gūstot piecus punktus pēc kārtas un samazinot starpību līdz minimumam. Tā rezultāts pirmajā ceturtdaļā šūpojās, Tallinas komandai palielinot atstatumu, bet vidzemniekiem pēc tam pietuvojoties. Pirmās desmitminūtes izskaņā Kristers Elksnītis guva trīs punktus, sadeldējot starpību līdz minimumam, taču “Kalev/Cramo” izdevās realizēt pēdējo precīzo metienu konkrētajā spēles nogrieznī. Tādējādi pēc spēlētām desmit minūtēm Roberta Zeiles padotie bija iedzinējos ar 14:17.

Otrā ceturkšņa ievadā notika izšķirošs pavērsiens spēles attīstībā. Minūtes laikā Igaunijas komanda palielināja savu pārsvaru līdz desmit punktiem, iekārtojoties drošās līderpozīcijās. Otrā perioda vidū Edmunda Elkšņa trejacis pietuvoja valmieriešus līdz -7 (26:33), taču nopietnu pakaļdzīšanos noorganizēt neizdevās. Mājinieki puslaika izskaņā pakāpeniski palielināja vadību, liekot “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem pārtraukumā doties pie rezultāta 30:47.

Spēles otro pusi rezultatīvi uzsāka Aigars Šķēle, vēl vairāk palielinot Tallinas “Kalev/Cramo” atstatumu no viesu komandas. Igaunijas komanda droši soļoja pretī savam sezonas 13. panākumam Latvijas – Igaunijas līgā, taču valmieriešu rindās cerības stariņu centās uzturēt Māris Riekstiņs, vairākkārt samazinot starpību līdz 20 punktiem. Tomēr Liepājas varoņdarbu valmieriešiem Igaunijas galvaspilsētā nebija lemts atkārtot. Trešo ceturksni mājinieki noslēdza ar sešiem bezatbildes punktiem, panākot vidzemniekiem nelabvēlīgo 43:70.

Spēles pēdējā ceturtdaļā pie savām iespējām tika “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” spēlētāji, kuriem līdz tam spēles laiks bija mazāks. Savukārt “Kalev/Cramo” rindās izteiktu rezervistu nav un šajā spēlē Štelmahera vienībā bija pieteikti vien deviņi spēlētāji. Tādēļ Valmieras jaunieši apbružājās pret pieredzes bagātiem pretspēlētājiem. Spēles izskaņā valmierieši neļāva pretiniekiem sasniegt kārtot simts punktu robežu, bet tas neglāba komandu no zaudējuma ar 61:96.

Objektīvi “Kalev/Cramo” ir meistarības ziņā pārāka un ar krietni lielāku budžetu komplektēta komanda. Tādēļ šāds rezultāts par traģēdiju nav jāuzskata. Valmieriešiem priekšā ir ļoti svarīga spēle svētdien, 12. janvārī, kad Valmierā viesosies Rakveres “Tarvas”.

Tallinā pēc mēneša izlaišanas potītes savainojuma dēļ atgriezās Roberts Blumbergs, kurš guva 12 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas. Ar Blumbergu rezultatīvākā spēlētāja titulu šajā spēlē valmieriešu rindās dalīja Valters Vēveris, kura rēķinā arī 12 gūti punkti.

“Kalev/Cramo” – “Valmiera Glass/ViA” 96:61 (17:14, 30:16, 23:13, 26:18)
Blumbergs 12, Vēveris 12, Elksnis 9, Dubults 8, Riekstiņš 8, Liepiņš 4, Krastiņš 3, Elksnītis 3, Brokāns 2, Stašāns, Ābols, Šēfers.

AS “Seda” aicina patstāvīgā darbā  “Šaursliežu lokomotīves vadītājs-traktorists” (prof.kods 8311 07) darba vietas atrašanās vieta: “Sedas kūdras ieguves iecirknis” - Sedas purvs, Seda, Valmieras novads. Darba pienākumi: Darbam ar šausliežu lokomotīvi un traktortehniku Sedas kūdras purvā meklējam tehnisku darbinieku ar traktortehnikas iemaņām perspektīvā tikt sagatavotam kā šaursliežu lokomotīves vadītājs. Uzturēt tehniskā kartībā traktortehniku un lokomotīvi. Darbs Sedas kūdras purvā. Prasības: Traktortehnikas vadītāja apliecība – T2R kategorija. Tehniskās zināšanas . Vēlamas krievu valodas zināšanas tālākajai apmācībai Lietuvā. Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā, pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties, apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitātes līmeni. Piedāvājam: Darbu stabilā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīgus kolēģus. Tiks piedāvāta apmācība jaunajā amatā Lietuvā. Darba alga 8.50 EUR/h, veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes laika. Savu pieteikumu ar norādi “Lokomotīves vadītājs” sūtīt uz info@seda.lv Jautājumu gadījumā zvanīt darba dienās 8.00-17.00 uz tel.29293254 Profesija: DĪZEĻLOKOMOTĪVES VADĪTĀJS (MAŠĪNISTS) INSTRUKTORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Seda, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-18