Valmieras Ziņas

Birža piemērojusi papildu nosacījumu “Valmieras stikla šķiedras” akcijām

Birža “Nasdaq Riga” piemērojusi papildu nosacījumu stikla šķiedras ražotāja AS “Valmieras stikla šķiedra” akcijām saistībā ar iespējamu akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu, teikts biržas paziņojumā.

“Nasdaq Riga” valde piektdien nolēmusi, ka uzraudzības statuss “Valmieras stikla šķiedrai” nekavējoties tiek piemērots arī, ņemot vērā informāciju, ka Luksemburgas fonds “Duke” iegādājies “Valmieras stikla šķiedras” akciju kontrolpaketi un tādējādi atbilstoši Finanšu instrumentu tirgus likuma prasībām var sekot akciju atpirkšanas obligātais piedāvājums.

Papildu uzraudzības statuss tiek piemērots atbilstoši biržas noteikumiem par finanšu instrumentu iekļaušanu un tirdzniecību biržas regulētajos tirgos, kas nosaka, ka birža uzraudzības statusu piemēro, ja tiek izteikts emitenta akciju atpirkšanas piedāvājums vai ir publiski paziņots par nodomu izteikt šādu piedāvājumu.

Vienlaikus 2019.gada 18.jūnijā kompānijai piemērotais uzraudzības statuss vēl joprojām paliek spēkā. 2019.gadā birža piemēroja uzraudzības statusu “Valmieras stikla šķiedra” akcijām, ņemot vērā to, ka kompānija 2019.gada 17.jūnijā iesniedza tiesā pieteikumu tiesiskās aizsardzības procesa ierosināšanai.

Uzraudzības statusa piemērošana nepieciešama, lai piesaistītu tirgus dalībnieku uzmanību.

Jau vēstīts, ka Luksemburgas fonds “Duke” iegādājies “Valmieras stikla šķiedras” akciju kontrolpaketi jeb 83,14% akciju. Vienlaikus 10,5% “Valmieras stikla šķiedras” akciju šobrīd pieder “P-D Management Industries Technologies GmbH”, bet vēl 6,36% citiem akcionāriem.

Tāpat ziņots, ka Vidzemes rajona tiesa 2019.gada 18.oktobrī apstiprināja “Valmieras stikla šķiedras” tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu. Kompānija nonāca finansiālās grūtībās saistībā ar ražotnes izveidi ASV.

“Valmieras stikla šķiedras” koncerns pērn deviņos mēnešos strādāja ar 78,312 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 21% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā, savukārt grupas zaudējumi saruka par 42,9% un bija 3,482 miljoni eiro. Savukārt koncerna mātesuzņēmums “Valmieras stikla šķiedra” pērn deviņos mēnešos strādāja ar 66,398 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,5% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, kamēr kompānijas peļņa samazinājās 3,1 reizi un bija 915 096 eiro.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri