Valmieras Ziņas

Biežāk uzdotie jautājumi par ultrasonogrāfiju grūtniecības laikā

Lai gan ultrasonogrāfiju izmanto dažādu orgānu un ķermeņa daļu diagnostikai, tomēr viena no jomām, kur ultrasonogrāfijai ir īpaša nozīme, ir grūtniecības uzraudzība. Mūsdienās bez ultrasonogrāfijas vairs nav iedomājama pilnvērtīga aprūpe topošajām māmiņām un viņu gaidāmajiem mazuļiem.

Esam apkopojuši dažus biežāk uzdotos jautājumus un atbildes par ultrasonogrāfiju grūtniecības laikā.

Vai ultrasonogrāfija nekaitē mazulim?

Nē, ultrasonogrāfija ir pilnībā drošs izmeklējums, kurš mazulim nekaitē. Laiks, kurā mazulis tiek apskatīts ir salīdzinoši īss, ārsts apskata tikai nepieciešamo, veic mērījumus. Mīts, kas ir samērā izplatīts, ir par to, ka USG uzsilda augļūdeņus, bet kaut kas tāds iespējams tikai tad, ja iekārta uz vēderu iedarbojas vismaz 40 minūtes. Normāla apskate tieši ar USG iekārtu parasti neilgst vairāk par 10-15 minūtēm, tāpēc par šādu ietekmi nav nekādu bažu.

Vai izmeklējuma laikā klāt var būt bērna tēvs vai kāds cits?

Parasti ne ginekologam, ne USG speciālistam nav nekādu iebildumu, ka topošo māmiņu uz izmeklējumu pavada bērna tēvs vai cita atbalsta persona. Protams, pirms tam var pajautāt personālam, bet mūsdienās kam tādam vispār nevajadzētu būt problēmai. To tieši pat vajadzētu veicināt, jo brīdis, kad tēvs ierauga ekrānā mazuli, ir ļoti īpašs. Bieži vien vīrieši tikai tad apjauš faktu, ka sievietes vēderā patiesi ir mazs cilvēciņš, ka tas ir viņu mazulis. Tas nākotnē palīdzēs veidot ciešāku emocionālo saikni ar bērnu.

Kad ar USG jau droši var pateikt bērna dzimumu?

Bērna dzimumu droši un ticami var noteikt jau pēc 16. grūtniecības nedēļas. Protams, var gadīties, ka izmeklējuma laikā mazulis slēpj savu dzimumu, jo atrodas pozā, kurā vajadzīgā zona nav labi saskatāma. Ja ārstam izdodas noķert brīdi, kad dzimumorgāni ir labi saredzami, tad mazuļa dzimums tiek noteikts nekļūdīgi. Vienmēr gan pastāv kļūdas iespējamība, bet tas gadās ļoti reti, jo USG iekārtas ir modernas, kā arī ārsti pieredzējuši.

Kurās grūtniecības nedēļās veic USG skrīningu?

Pirmā ultrasonogrāfija parasti tiek veikta jau 4-6 grūtniecības nedēļā, kad sievietei ir aizdomas par grūtniecības iestāšanos. Šajā ultrasonogrāfijas pārbaudē ārsts konstatē grūtniecības faktu, pārliecinās, ka grūtniecība attīstās, ka tā nav ārpusdzemdes.

Pēc tam, kad sieviete ir stājusies “uzskaitē”, tiek nozīmētas ultrasonogrāfijas ģenētiskā skrīninga pārbaudes, kas paredzētas:

  • 11.-13. grūtniecības nedēļā, kad tiek noteikts precīzs grūtniecības laiks, tiek pārbaudīta sirds, asinsrite, veikta iespējamo pataloģiju pārbaude;
  • 18.-22. grūtniecības nedēļā, kad sīkāk tiek pārbaudīti iekšējie orgāni un arī izvērtēti pataloģiju riski;
  • no 24. grūtniecības nedēļas — pēc nepieciešamības, bet šī pārbaude nav obligātajā uzraudzības plānā, tā var arī nenotikt, ja nav sūdzību un ārsts neredz tam nepieciešamību.

Uzziniet vairāk par ultrasonogrāfijas pakalpojumiem I. Vasaraudzes privātklīnikā.

Cik reizes var saņemt valsts apmaksātu USG izmeklējumu?

Plānveida aprūpē ir noteiktas divas valsts apmaksātas USG pārbaudes, kas ir pirmajā un otrajā trimestrī. Tomēr katra ārsta kompetencē ir nozīmēt tik pārbaudes, cik nepieciešams, ja to nosaka veselības stāvoklis. Tāpēc grūtniece bez maksas var saņemt arī vairāk USG pārbaudes. Te gan jāatzīmē, ka tas attiecas uz tām pacientēm, kuras stājušās uzskaitē pie ginekologiem, kuri ir līgumattiecībās ar valsti.

Cik nozīmīga ir USG grūtniecības procesā?

Ultrasonogrāfijas loma mūsdienīgā un efektīvā grūtnieču aprūpē ir ļoti būtiska, jo tas ir veids, kā ātri un precīzi noteikt mazuļa un grūtnieces veselības stāvokli, kā arī agrīni atklāt dažādas pataloģijas. Savlaicīga diagnostika dod iespēju uz efektīvu ārstēšanu. USG izmeklējumi ļauj samazināt riskus sievietes un mazuļa veselībai un dzīvībai, kas kopumā ir ievērojami uzlabojis grūtnieču aprūpes kvalitātes rādītājus.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai atbalstāt iniciatīvu atteikties no sāls lietošanas ielu uzturēšanā Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA EASTCON AG LV Starptautisks uzņēmums ar 23 darba gadu pieredzi Latvijā Aicinām darbā KLIENTU – PĀRDOŠANAS KONSULTANTUS TU BŪSI LIELISKS KOMANDAS BIEDRS – -) ja komunikācija ar cilvēkiem Tev dod prieku; -) ja smaids un optimisms ir Tava vizītkarte; -) ja mācīties no profesionāliem pārdevējiem – konsultantiem un dalīties ar savu skatījumu Tev būtu interesanti; -) ja Tev ir „B „kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto. MĒS PIEDĀVĀJAM : -) elastīgu darba grafiku ( arī darbdienu vakaros ); -) pievilcīgu atalgojumu ar bonusiem no pārdošanas rezultātiem no 700 līdz 3000 eiro bruto; -) iespēju strādāt savā reģionā; -) kvalitatīvu bezmaksas apmācību un atbalstu ikdienas darbā; -) vissvarīgākais – piedāvājam labu noskaņojumu un priecīgu kolektīvu, motivējošu kolēģi – vadītāju. DARBA PIENĀKUMI : -) iepazīstināt klientus ar produktu; -) izskaidrot produkta darbības principus un atbildēt uz klientu jautājumiem; -) izzināt klientu vajadzības, konsultēt un piedāvāt risinājumu; -) mācīties un augt kopā ar komandu. ( klientu meklēšana darba pienākumos neietilpst ) Gaidām CV un pavadvēstuli uz e-pastu : elita.juska@eastcon.lv līdz 01.03.2019.g. Pavadvēstulē, lūdzu, norādi : Kādus rezultātus savā dzīvē esi sasniedzis ( nav svarīgi, kādā jomā ).Ar ko esi lepojies un ar kādām metodēm panāc rezultātu ikdienas darbībā. Lūdzu, uzraksti savus plānus karjerā tuvākajam gadam. Gaidīsim izsmeļošu un konkrētu pieteikumu no Tevis jau šodien. Profesija: KLIENTU /PĀRDOŠANAS KONSULTANTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, un tās apkārtne Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-03-01 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli ar norādi sūtīt uz elita.juska@eastcon.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri