Valmieras Ziņas

Bibliotēkas Ziemassvētku brīnums – suņu meitene Marta

Valmieras integrētajā bibliotēkā Bērnu apkalpošanas nodaļā kopš septembra darbojas suņu meitene Marta. Viņa ne tikai palīdz bērniem pilnveidot lasītprasmi, bet ir arī lielisks rotaļu biedrs. “25.decembrī Marta nosvinēja savu pirmo dzimšanas dienu. Viņa ir kā Ziemassvētku brīnums, maza brīnumsvecīte – žiperīga un mīļa,” stāsta Valmieras bibliotēkas galvenā bibliotekāre Līga Bujane.

To, ka suns var būt lasītprasmes uzlabošanas skolotājs, mācot bērniem arī izpratni par dzīvnieku, Valmieras bibliotēkā var piedzīvot jau trešo gadu. “Suns ar nedalītu interesi klausās, kā bērns lasa, apskata ilustrācijas un nekad neizsaka aizrādījumus. Tas palīdz atbrīvoties, nedomāt par to, ka kaut kas nesanāks, un lasīšanas prieku dalīt ar uzticamu četrkājaino draugu. Turklāt bērni māca sunim dažādus trikus, kopā ejam pastaigāties. Ir ļoti svarīgi saprast, ka suns nav rotaļlieta, ka viņš grib izstaigāties, izskrieties, būt kopā ar saimniekiem. Nodarbībās izprotam arī mīlestību, rūpes, pacietību un cieņu pret dzīvnieku,” stāsta Līga.

Divus gadus lasītprasmes skolotāja bija Ņūfaundlendietis Zum Zum. Nākamgad viņa svinēs 10.dzimšanas dienu. “Jutām, ka mūsu Zumīte grib doties pensijā. Tāpēc nodarbību vadīšanu uzticējām “jaunajai maiņai” – Norvičas terjeram Martai. Viņai brīvajos brīžos mēdz pievienoties arī Ņūfaundlendietis Nika. Gan Zum Zum, gan Nika ir liela auguma, pūkainas, lēnīgas un ārkārtīgi mierīgas dāmas. Ne tikai bērniem, bet arī Martai patīk ierušināties viņu mīkstajā kažociņā. Pašlaik mācāmies būt kopā ar mazo brīnumsvecīti Martu. Bet sirds viņai ir liela – bērnu mīlestību saņēma ātri, arī pati neslēpj savu prieku būt kopā. Marta ir ārkārtīgi uzmanīga un atbildīgi izturas pret pienākumiem. Skatās, ko katrs dara, ātri apgūst savu “darbiņu”, izzina pasauli, uzmana arī, kas notiek bibliotēkā, piemēram, informē, ja pa logu ir redzams kāds neparasts skats,” tā Līga.

Arī Marta ir nokārtojusi eksāmenu un kļuvusi par kvalificētu kanisterapijas suni. Kanisterapija ir rehabilitācijas veids, izmantojot speciāli selekcionētu un apmācītu suni. Gan Zum Zum un Nikas, gan Martas saimniece ir kinologs, apmācības trenere, kanisterapijas asistente un kanisterapijas suņu eksaminatore Ingūna Tihomirova. Savukārt bibliotekāre Līga ir kļuvusi par kanisterapijas brīvprātīgo.

Šogad Marta, īstajā vārdā Savenkoff Margo Impress of Ring, ir ieguvusi titulu “Latvijas Jaunais čempions” un ir apņēmības pilna turpināt bibliotēkā tikties ar bērniem. Kā kanisterpijas suns viņa ir lielisks atbalsts, palīdzot atveseļošanās procesā arī dažādu saslimšanu gadījumos.

Ir bērni, kuri nodarbībās piedalās jau kopš to pirmsākumiem, ir jauni neparasto nodarbību apmeklētāji. “Suņi ir bijuši nenovērtējami palīgi ne tikai, lai palīdzētu bērnam uzlabot lasītprasmi, bet arī lai vienkārši atpūstos pēc garās skolas dienas un mācībām. Ir bērni, kuriem sākumā ir bail no suņa, bet tagad viņi kļuvuši par nešķiramiem draugiem. Panākumi ir labi ne tikai lasītprasmes uzlabošanā. Bērni sarunājas, iesaka viens otram grāmatas, sadraudzējas. Arī man ir pārmaiņas. Tagad man ir maza “astīte”, kas seko, skatās, ko daru, gaida,” stāsta Līga.

Nodarbība sākas ar spēlēm, bērns aicināts uzcienāt suni un lūgt tam izpildīt trikus. Tad sunītim bērnu izpildījumā tiek veltīts kāds “lasāmais gabals”, bet pēc tam visi dodas pastaigā. Sandija, kura bibliotēkas neparastās nodarbības apmeklē jau kopš to pirmsākumiem, stāsta, ka, tā kā mājās ir kaķis, ļoti patīkot ne tikai lasīt kopā ar suni, bet arī mācīt trikus, iet pastaigāties. Marta ir kļuvusi par labu draudzeni un spēļu biedru.

Valmieras bibliotēku, lai uzzinātu vairāk par lasīšanu kopā ar suni, joprojām apmeklē bibliotekāri no dažādām Latvijas pusēm. Arī Līga dodas izbraukumos, lai iepazīstinātu, cik lielisks atbalsts bērna attīstībā var būt suns.

Ceturtdienas Valmieras bibliotēkā ir Ķepu dienas. Par iespēju piedalīties nodarbībā vecāki vai skolotāji aicināti sazināties ar bibliotēku.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Piesakies! Valmieras pilsētas pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Juridiskās nodaļas JURISTU/-I uz nenoteiktu laiku Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir vēlme: - izstrādāt dažāda veida dokumentus, tajā skaitā, līgumus, domes lēmumus, rīkojumus, saistošos noteikumus, administratīvos aktus; - izvērtēt Pašvaldības iestāžu / struktūrvienību sagatavotos juridisko dokumentu projektus, nepieciešamības gadījumā tos pilnveidojot; - konsultēt Pašvaldības vadību un darbiniekus juridisku jautājumu risināšanā (tajā skaitā Pašvaldības kapitālsabiedrību pārvaldības procesa nodrošināšanā), izskaidrot tiesību normu jēgu un to piemērošanu; - sagatavot atbildes uz fizisko un juridisko personu iesniegumiem; prasības pieteikumus tiesai; - pārstāvēt Pašvaldības intereses valsts un pašvaldību institūcijās, tiesā; - veikt tiesu prakses analīzi. un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība tiesību zinātnē (jurista kvalifikācija); - profesionālās darbības pieredze jurista amatā vismaz divi gadi; - zināšanas publisko tiesību jomā, administratīvajā procesā un tiesību aktu izstrādē; - izpratne par pašvaldības darbu un procesiem; - spēja patstāvīgi organizēt savu darbu un strādāt komandā; - spēja analītiski domāt, būt precīzam darbu izpildē, strādāt ar lielu informācijas apjomu; - labas saskarsmes spējas; - labas iemaņas darbā ar MS Office programmām; - teicamas latviešu valodas prasmes; - darba pieredze pašvaldību iestādēs specialitātē tiks uzskatīta par priekšrocību. mēs piedāvājam: - stabilu atalgojumu (atbilstoši 11.mēnešalgu grupai no 1050 līdz 1380 EUR); - personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; - apmācības iespējas; - drošu un sakārtotu darba vidi; - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam. Pieteikuma vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmiera.lv, vai personīgi Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, ar norādi „Pieteikums jurista amatam”, līdz 2019.gada 6.augustam plkst.17:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207156 vai 26121155. Profesija: JURISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Lāčplēša iela, 2 Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-08-06

Pievienojies! Valmieras pilsētas pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā IEKŠĒJO AUDITORU/-I uz nenoteiktu laiku Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir vēlme: - uzlabot un optimizēt Pašvaldības darbības; - palīdzēt efektīvi izmantot resursus un aizsargāt kapitālu; - veikt finanšu un lietderības auditus; - uzraudzīt un pārliecināt par kontroles piemērotību; - konsultēt (par līdzsvaru starp risku un kontroli); - sniegt priekšlikumus par iekšējās kontroles pilnveidošanu. un ja Tev ir: - augstākā izglītība finanšu, ekonomikas vai uzņēmuma vadības jomā; - profesionālās darbības pieredze iekšējā auditora amatā vismaz divi gadi; - izpratne par pašvaldības darbu un procesiem; - spēja organizēt savu darbu un strādāt patstāvīgi; - spēja analītiski domāt, būt precīzam darbu izpildē, strādāt ar lielu informācijas apjomu; - labas saskarsmes spējas un precizitāte; - labas iemaņas darbā ar MS Office programmām; - teicamas latviešu valodas prasmes; - darba pieredze pašvaldību iestādēs specialitātē tiks uzskatīta par priekšrocību. mēs piedāvājam: - stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 945 līdz 1275 EUR); - personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; - apmācības iespējas; - drošu un sakārtotu darba vidi; - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam. Pieteikuma vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmiera.lv, vai personīgi Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, ar norādi „Pieteikums iekšējā auditora amatam”, līdz 2019.gada 2.augustam plkst.16:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207156 vai 29448574. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: IEKŠĒJAIS AUDITORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-08-02

Mūsu partneri