Valmieras Ziņas

Beverīnas novadā divu māju dūmvados aizdegušies sodrēji

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 1.marta plkst. 6.30 līdz 2.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 13 izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu un astoņus uz glābšanas darbiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 12.58 tika saņemts izsaukums uz Līgatnes novada Līgatnes pagastu, kur deg kūla. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka kūla bija degusi 2000m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās. Jāpiezīmē, ka šogad Vidzemē šis bija jau trešais reģistrētais kūlas ugunsgrēks. VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un sodāma rīcība. Tā apdraud cilvēku veselību, dzīvību un īpašumu, kā arī tā rada būtisku kaitējumu dabai. VUGD aicina iedzīvotājus sakopt sev piederošās teritorijas bez kūlas dedzināšanas un gadījumos, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks – nekavējoties zvanīt 112!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī divās mājās Vidzemē, kuru māju dūmvados dega sodrēji. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Beverīnas novada Kauguru pagastu, kā arī Beverīnas novada Trikātas pagastā. VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju.

Vakar plkst. 10.15 tika saņemts izsaukums uz Salacgrīvas novada Salacgrīvu, kur uz autoceļa Rīga (Baltezers) – Igaunijas robeža (Ainaži), kravas automašīna ieslīdējusi grāvī, iespējams, cietis cilvēks un notiek degvielas noplūde. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka cilvēks no automašīnas izkļuvis pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji no avarējušā kravas auto degvielas bākas pārsūknēja tur esošo degvielu rezerves tvertnē, kā arī, izmantojot absorbentu, savāca zemē noplūdušo degvielu (~ 80l). Plkst. 14.03 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Plkst. 18.22 tika saņemts izsaukums uz Līgatnes novada Līgatnes pagastu, kur noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā sadūrušās piecas automašīnas. Cilvēki no automašīnām bija izkļuvuši pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot absorbentu, savāca izplūdušo degvielu, atvienoja automašīnu akumulatorus. Plkst. 21.49 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Gulbenes novada Jaungulbenes pagastu, kur govs bija ielūzusi piecus metrus platā, aizsalušā grāvī. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot virves, dzīvnieku no grāvja izvilka un nodeva saimnieces aprūpē.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 47 izsaukumus – 18 uz ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet seši no izsaukumiem bija maldinājumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “Valmieras ūdens” Reģ. Nr. 44103033608 aicina darbā (uz nenoteiktu laiku) santehniķi Prasības: vidējā profesionālā izglītība (ISCED 3.kvalifikācijas līmenis), arodizglītība; vismaz divu gadu pieredze līdzīgā specialitātē; valsts valodas zināšanas; ”B” kategorijas autovadītāja apliecība (vēlama “C” autovadītāja un motorzāģa un krūmzāģa operatora apliecības); komunikācijas spējas strādājot ar klientiem. Darba pienākumi: veikt visa veida darbus, kas saistīti ar iekšējo siltumapgādes sistēmu apkopi, remontu un izbūvi; veikt siltumtrašu montāžas un remonta darbus; vadīt un apkalpot uzticēto tehniku. Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā; konkurētspējīgu atalgojumu (bruto 1105 - 1164 EUR/mēn.); sociālās garantijas; veselības apdrošināšanu; izaugsmes iespējas. Darba vieta: Valmierā. Pieteikumus gaidīsim līdz 2021.gada 30.aprīlim. CV sūtīt: uz e-pastu - valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi - Rūpniecības iela 50, Valmiera, LV-4201. Par rezultātiem tiks informēti tikai tie kandidāti, kuri tiks aicināti uz darba intervijām. Profesija: SANTEHNIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 50, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-30 Kontaktpersona: CV sūtīt uz valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi-Rūpniecības iela 50, Valmiera. Izglītības līmenis: Arodizglītība

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā LABORANTU Mūrnieku ielā 2, Smiltenē. TU IEGŪSI: • Atbildīgu darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Stabilu darbu ilgtermiņā; • Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1000 EUR (bruto) un sociālās garantijas; • Darba apģērbu; • Apmācības un pieredzējušu kolēģu atbalstu uzsākot darbu, profesionālās attīstības iespējas; • Draudzīgus un uz sadarbību vērstu kolēģus un atsaucīgus vadītājus; • Veselības apdrošināšanu pēc viena nostrādāta gada; • “Labumu grozu”- kopīgus darba pasākumus, pabalstus, dāvanas, produkcijas iegādi par draudzīgāku cenu u.c.; ŠAJĀ AMATĀ TEV NODERĒS: • Iepriekšējā pieredze laboratorijā, ražošanā vai kvalitātē tiks uzskatīta par priekšrocību, taču, ja tādas nav – apmācīsim darba vietā; • Vēlama vidējā vispārējā vai vidējā profesionālā izglītība (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Vēlme profesionāli attīstīties un papildināt savas zināšanas; • Labas iemaņas darbā ar mūsdienīgām tehnoloģijām; • Precizitāte, godīgums un augsta atbildības sajūta, pildot darba pienākumus; • Komunikabilitāte un prasme strādāt komandā un individuāli; • Noturība pret stresu un koncentrēšanās spējas; • Derīga izziņa par veselības stāvokli Nr.27/u; MĒS TEV UZTICĒSIM: • Precīza ienākošā piena, vājpiena, sūkalu testēšanas veikšana un to nemainīgas kvalitātes kontrole; • Veikt ražojamās produkcijas tehnoloģisko rādītāju noteikšanu ražošanas procesu laikā; • Iegūto analīžu datu apstrāde un to uzskaite, reģistrēšana; • Dokumentēt testēšanas, kontroles, mērījumu, pārbaužu rezultātus; • Laboratorijas iekārtu uzturēšana un kalibrēšana; Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV ar norādi “Laborants” uz e-pastu: birojs@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29335069 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Vairāk par uzņēmumu varat uzzināt www.smiltenespiens.lv Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri