Valmieras Ziņas

Bērzu aleja pie Valmieras Valsts ģimnāzijas tiks atjaunota

Valmieras pilsētas pašvaldības Koku novērtēšanas komisija līdz 2018.gada 10.decembrim ir izsludinājusi koku ciršanas publisko apspriešanu par 10 bīstamu bērzu nociršanu Grants ielas posmā pie Valmieras Valsts ģimnāzijas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Apmēram 70 gadu vecumu sasniegušie, jau daļēji nokaltušie alejas bērzi ir kļuvuši bīstami, ar lūstošiem zariem ikdienā apdraudot gan bērnu un skolas apmeklētāju, gan transporta līdzekļu drošību. “Līdz šim Valmieras Valsts ģimnāzijas bērzu aleja tika kopta, apzāģējot koku bīstamos zarus, kā arī pakāpeniski izņemot bērzus, kuru saglabāšana vairs nebija iespējama. Bērzi ir ļoti trausli koki, ar mīkstu koksni. Tādēļ tie ātri noveco un kļūst bīstami tiem tuvumā esošajiem cilvēkiem un objektiem. Īpaši pilsētvidē bērzu stāvoklim ir ļoti rūpīgi jāseko līdzi, lai nepieļautu bīstamu situāciju veidošanos.  Šī iemesla dēļ koki tika kopti saskaņā ar 2016.gadā SIA “Labie koki” izstrādāto Valmieras Valsts ģimnāzijas koku novērtējumu,” skaidro Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes vadītājas vietnieks Ilmārs Eglītis.  Šobrīd arī atlikušajos alejas bērzos kaltušo zaru ir kļuvis pārāk daudz. To apzāģēšana vairs nevar nodrošināt ikdienā nepieciešamo skolas apmeklētāju drošību.

Apzinoties bērzu alejas īpašo nozīmi, Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš stāsta par skolas un bērzu alejas atjaunošanas nākotnes plāniem: “Bērzu alejai ir jābūt. 2020.gadā skola svinēs 100 gadu jubileju. Gribētos, lai jau uz šo salidojumu skolas absolventi varētu nākt caur jauno bērzu aleju. Taču vienlaikus bērzu alejas atjaunošana būs skolas un Valmieras pilsētas pašvaldības kopīgs kompleksi risināms uzdevums. Tas jāplāno, paredzot Grants ielas posma līdz Valmieras Valsts ģimnāzijai un tās krustojuma ar Smilšu ielu pārbūvi. Šobrīd sliktā stāvoklī ir gan ielas brauktuve, gan ietve. Būtu nepieciešams arī drošs veloceliņš. Bērzu alejai šajā pārbūves projektā ir jāparedz vieta. Vienlaikus skolai šobrīd tiek gatavots tās apkārtnes labiekārtošanas projekts un sporta kompleksa pārbūves projekts. Tādēļ konkrētu bērzu alejas atdzimšanas laiku pagaidām ir grūti prognozēt.”

Valmieras pilsētas pašvaldības Koku novērtēšanas komisijas lēmumi par publiskās apspriešanas rīkošanu un būvprojekta koku ciršanas plāns pieejami Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Sabiedrības līdzdalība” – “Publiskās apspriešanas”, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldē Lāčplēša ielā 2, 109.kabinetā. Priekšlikumi un ierosinājumi par koku ciršanas ieceri iesniedzami rakstveidā Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā Lāčplēša ielā 2.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri