Valmieras Ziņas

Bērzu aleja pie Valmieras Valsts ģimnāzijas tiks atjaunota

Valmieras pilsētas pašvaldības Koku novērtēšanas komisija līdz 2018.gada 10.decembrim ir izsludinājusi koku ciršanas publisko apspriešanu par 10 bīstamu bērzu nociršanu Grants ielas posmā pie Valmieras Valsts ģimnāzijas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Apmēram 70 gadu vecumu sasniegušie, jau daļēji nokaltušie alejas bērzi ir kļuvuši bīstami, ar lūstošiem zariem ikdienā apdraudot gan bērnu un skolas apmeklētāju, gan transporta līdzekļu drošību. “Līdz šim Valmieras Valsts ģimnāzijas bērzu aleja tika kopta, apzāģējot koku bīstamos zarus, kā arī pakāpeniski izņemot bērzus, kuru saglabāšana vairs nebija iespējama. Bērzi ir ļoti trausli koki, ar mīkstu koksni. Tādēļ tie ātri noveco un kļūst bīstami tiem tuvumā esošajiem cilvēkiem un objektiem. Īpaši pilsētvidē bērzu stāvoklim ir ļoti rūpīgi jāseko līdzi, lai nepieļautu bīstamu situāciju veidošanos.  Šī iemesla dēļ koki tika kopti saskaņā ar 2016.gadā SIA “Labie koki” izstrādāto Valmieras Valsts ģimnāzijas koku novērtējumu,” skaidro Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes vadītājas vietnieks Ilmārs Eglītis.  Šobrīd arī atlikušajos alejas bērzos kaltušo zaru ir kļuvis pārāk daudz. To apzāģēšana vairs nevar nodrošināt ikdienā nepieciešamo skolas apmeklētāju drošību.

Apzinoties bērzu alejas īpašo nozīmi, Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš stāsta par skolas un bērzu alejas atjaunošanas nākotnes plāniem: “Bērzu alejai ir jābūt. 2020.gadā skola svinēs 100 gadu jubileju. Gribētos, lai jau uz šo salidojumu skolas absolventi varētu nākt caur jauno bērzu aleju. Taču vienlaikus bērzu alejas atjaunošana būs skolas un Valmieras pilsētas pašvaldības kopīgs kompleksi risināms uzdevums. Tas jāplāno, paredzot Grants ielas posma līdz Valmieras Valsts ģimnāzijai un tās krustojuma ar Smilšu ielu pārbūvi. Šobrīd sliktā stāvoklī ir gan ielas brauktuve, gan ietve. Būtu nepieciešams arī drošs veloceliņš. Bērzu alejai šajā pārbūves projektā ir jāparedz vieta. Vienlaikus skolai šobrīd tiek gatavots tās apkārtnes labiekārtošanas projekts un sporta kompleksa pārbūves projekts. Tādēļ konkrētu bērzu alejas atdzimšanas laiku pagaidām ir grūti prognozēt.”

Valmieras pilsētas pašvaldības Koku novērtēšanas komisijas lēmumi par publiskās apspriešanas rīkošanu un būvprojekta koku ciršanas plāns pieejami Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Sabiedrības līdzdalība” – “Publiskās apspriešanas”, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldē Lāčplēša ielā 2, 109.kabinetā. Priekšlikumi un ierosinājumi par koku ciršanas ieceri iesniedzami rakstveidā Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā Lāčplēša ielā 2.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat VARAM piedāvāto pašvaldību reformas modeli?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicinām komandā DARBA AIZSARDZĪBAS SPECIĀLISTU TAVI GALVENIE UZDEVUMI BŪS: uzraudzīt darba aizsardzības prasību ievērošanu ražošanas struktūrvienībās; izstrādāt, aktualizēt instrukcijas un īstenot instruktāžas un apmācības darba aizsardzībā; piedalīties uzņēmuma darba aizsardzības procesu, t.sk. kvalitātes vadības sistēmas organizēšanā, uzturēšanā un pilnveidošanā; veikt nelaimes gadījumu darbā izmeklēšanu; veikt darba vides risku novērtēšanu; piedalīties veselības aizsardzības procesu organizēšanā, t.sk. obligāto veselības pārbaužu organizēšanā, arodsaslimšanu izmeklēšanā u.tml. PIEVIENOJIES MUMS, JA TEV IR: augstākā izglītība darba aizsardzībā; pieredze darba aizsardzības jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; pārzini LR darba aizsardzības likumdošanu; praktiska pieredze instruēšanā un apmācībā; labas prezentēšanas un komunikācijas prasmes; labas prasmes darbam ar datorprogrammām. STRĀDĀJOT PIE MUMS, TU IEGŪSI: uzdevumu dažādību un dinamisku darba vidi; iespēju pilnveidot darba aizsardzības procesus lielākajā Vidzemes uzņēmumā; profesionālu izaugsmi un pieredzi ražošanas jomā; papildu labumus (sporta aktivitātes, papildu brīvdienas u.c.); atalgojumu 1100-1300 EUR bruto. Darba sākums: vienojoties. Darba vieta: Valmiera, Cempu iela 13. CV un motivācijas vēstuli ar norādi: "Darba aizsardzības speciālists/-e sūti līdz 09.06.2019 uz e-pasta adresi:darbs@valmiera-glass.com CV un motivācijas vēstuli ar norādi “Darba aizsardzības speciālists/-e” sūti līdz 9.06.2019. RAŽOSIM NETICAMO KOPĀ! Profesija: DARBA AIZSARDZĪBAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-06-09 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstules ar profesijas norādi sūtīt uz darbs@valmiera-glass.com

Mūsu partneri