Valmieras Ziņas

Bērzu aleja pie Valmieras Valsts ģimnāzijas tiks atjaunota

Valmieras pilsētas pašvaldības Koku novērtēšanas komisija līdz 2018.gada 10.decembrim ir izsludinājusi koku ciršanas publisko apspriešanu par 10 bīstamu bērzu nociršanu Grants ielas posmā pie Valmieras Valsts ģimnāzijas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Apmēram 70 gadu vecumu sasniegušie, jau daļēji nokaltušie alejas bērzi ir kļuvuši bīstami, ar lūstošiem zariem ikdienā apdraudot gan bērnu un skolas apmeklētāju, gan transporta līdzekļu drošību. “Līdz šim Valmieras Valsts ģimnāzijas bērzu aleja tika kopta, apzāģējot koku bīstamos zarus, kā arī pakāpeniski izņemot bērzus, kuru saglabāšana vairs nebija iespējama. Bērzi ir ļoti trausli koki, ar mīkstu koksni. Tādēļ tie ātri noveco un kļūst bīstami tiem tuvumā esošajiem cilvēkiem un objektiem. Īpaši pilsētvidē bērzu stāvoklim ir ļoti rūpīgi jāseko līdzi, lai nepieļautu bīstamu situāciju veidošanos.  Šī iemesla dēļ koki tika kopti saskaņā ar 2016.gadā SIA “Labie koki” izstrādāto Valmieras Valsts ģimnāzijas koku novērtējumu,” skaidro Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes vadītājas vietnieks Ilmārs Eglītis.  Šobrīd arī atlikušajos alejas bērzos kaltušo zaru ir kļuvis pārāk daudz. To apzāģēšana vairs nevar nodrošināt ikdienā nepieciešamo skolas apmeklētāju drošību.

Apzinoties bērzu alejas īpašo nozīmi, Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš stāsta par skolas un bērzu alejas atjaunošanas nākotnes plāniem: “Bērzu alejai ir jābūt. 2020.gadā skola svinēs 100 gadu jubileju. Gribētos, lai jau uz šo salidojumu skolas absolventi varētu nākt caur jauno bērzu aleju. Taču vienlaikus bērzu alejas atjaunošana būs skolas un Valmieras pilsētas pašvaldības kopīgs kompleksi risināms uzdevums. Tas jāplāno, paredzot Grants ielas posma līdz Valmieras Valsts ģimnāzijai un tās krustojuma ar Smilšu ielu pārbūvi. Šobrīd sliktā stāvoklī ir gan ielas brauktuve, gan ietve. Būtu nepieciešams arī drošs veloceliņš. Bērzu alejai šajā pārbūves projektā ir jāparedz vieta. Vienlaikus skolai šobrīd tiek gatavots tās apkārtnes labiekārtošanas projekts un sporta kompleksa pārbūves projekts. Tādēļ konkrētu bērzu alejas atdzimšanas laiku pagaidām ir grūti prognozēt.”

Valmieras pilsētas pašvaldības Koku novērtēšanas komisijas lēmumi par publiskās apspriešanas rīkošanu un būvprojekta koku ciršanas plāns pieejami Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Sabiedrības līdzdalība” – “Publiskās apspriešanas”, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldē Lāčplēša ielā 2, 109.kabinetā. Priekšlikumi un ierosinājumi par koku ciršanas ieceri iesniedzami rakstveidā Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā Lāčplēša ielā 2.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas 2.pirmsskolas izglītības iestāde “Ezītis” steidzami aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (darba vietas adrese: Rubenes iela 38, Valmiera) uz noteiktu laiku pilnai darba likmei (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likmes). Ja Tev ir vēlme: veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; nodrošināt pedagoģisko procesu grupā; sadarboties ar izglītojamo vecākiem un kolēģiem; plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju; iesaistīties iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr. 569); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu no 750 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2019. gada 13.decembrim personīgi (adrese: Rubenes iela 38, Valmiera) vai e-pastā: ezitis@valmiera.edu.lv . Tālrunis informācijai: 29446642. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rubenes iela 38, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-13 Kontaktpersona: CV, piet.vēst.un izgl.dok.kopiju iesniegt pers.vai sūtīt ezitis@valmiera.edu.lv, 29446642

Mūsu partneri