Valmieras Ziņas

Vidzemes slimnīca atjauno sadarbības līgumu ar Valmieras Valsts ģimnāziju

Lasīšanas laiks: 2 min

Vidzemes slimnīca un Valmieras Valsts ģimnāzija parakstījušas sadarbības līgumu, kura mērķis ir veicināt skolēnu interesi par medicīnas un veselības aprūpes profesijām, veselīgu dzīves veidu, kā arī sniegt atbalstu ģimnāzijas vispārējās vidējās izglītības programmas dabaszinātņu mācību priekšmetu apguvē. Šāda sadarbība starp Vidzemes slimnīcu un Valmieras Valsts ģimnāziju gan nav jaunums un līdzīga koncepta programma darbojusies jau iepriekš, tomēr pēdējo gadu notikumi un ierobežojumi lieguši iespēju programmai turpināties.

Sākot jau ar šī gada oktobri, katru mēnesi Vidzemes slimnīca piedāvās Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēniem iepazīt kādu konkrētu medicīnas nozares tēmu. Kopumā programmā ir iesaistījušies vairāk nekā 70 skolēni. 

Mācību gada laikā skolas audzēkņi Vidzemes slimnīcā apmeklēs informatīvās lekcijas par dažādām nozares tēmām, kas ir aktuālas, tieši izvēloties medicīnas darbinieka profesiju. Jauniešiem būs iespējams arī iepazīties ar ikdienas darbu dažādās slimnīcas nodaļās, redzēt tā specifiku un plānošanas procesus.

Pasākumā piedalījās Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš un Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības, sadarbības un sociālajos jautājumos Ričards Gailums.

Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs

’’Medicīnas nozare sastāv no plaša profesiju spektra, tie nav tikai ārsti un māsas. Arvien vairāk medicīnā ienāk arī modernās tehnoloģijas. Centīsimies Valmieras Valsts ģimnāzijas audzēkņiem parādīt ne tikai slimnīcas ikdienu, bet arī šo tehnoloģiju iesaisti medicīnā.

Prieks, ka jauniešiem ir interese par medicīnu un vēl lielāks prieks, ja šie jaunieši pēc profesijas apguves atgriežas strādāt Valmierā un Vidzemes slimnīcā.’’

Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš

’’Mūsu ģimnāzija piedāvājam apgūt četras izglītības programmas – inženierzinātni, medicīnu, uzņēmējdarbību un cilvēkzinības, kā arī humanitārās zinātnes. Stratēģija ir katru no programmām attīstīt tā, lai tā tiešām atbilstu nosaukumam. Darba vidē balstīta izglītība ļauj labāk saprast nozares ikdienu un ieraudzīt cik dažādas profesijas apvienojas medicīnas nozarē un palīdzēt jauniešiem saprast vai viņi vēlas savu nākotni saistīt ar šo profesiju.’’

Pēc sadarbības līguma parakstīšanas jauniešiem bija iespēja dzirdēt jauno un topošo mediķu pieredzes stāstus saistībā ar studijām un darbu medicīnas nozarē. Savā pieredzē dalījās Vidzemes slimnīcas neatliekamās medicīnas ārsts Kristaps Lukjaņenoks un topošā medicīnas māsa Sabīne Anna Eliāse.

Abi jaunie speciālisti iedrošināja jauniešus izvēlēties tieši medicīnu uzsverot gan profesijas prestižu, gan plašās iespējas izvēloties medicīnas novirzienu.

Pēc vidusskolas pabeigšanas 2023. gadā studijas kādā no medicīnas nozarēm uzsākuši 16 Valmieras Valsts ģimnāzijas absolventi un pavisam iespējams, ka turpmākajos gados šis skaits tikai palielināsies.

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Mūsu partneri