Valmieras Ziņas

Baznīcu Nakts norises Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā

1.jūnijā jau piekto gadu dievnami visā Latvijā vienosies kultūras notikumā Baznīcu nakts. Šoreiz pasākumā piedalīsies 170 baznīcas. Baznīcu zvanu skaņas, ekskursijas, lekcijas, radošās darbnīcas bērniem, kopīga Tēvreizes lūgšana un, atzīmējot Latvijas simtgadi, kopīga valsts himnas dziedāšana, tas viss Baznīcu naktī.

Visvairāk dalībnieku arī šogad būs Vidzemē – 55 baznīcas, Zemgalē un Sēlijā – 27 baznīcas, Kurzemē 24 baznīcas, Latgalē – 16 baznīcas. Rīgā un Rīgas apkārtnē atvērtas būs 34 baznīcas.

1.jūnijā no plkst.18.00 līdz 23.00 apmeklētājiem būs pieejama Valmieras Svētā Sīmaņa evaņģēliski luteriskā baznīca. Baznīcā būs iespēja pabūt meditatīvā gaisotnē, mierā un lūgšanās. Tāpat būs sastopami arī draudzes mācītāji Edijs Kalekaurs un Modris Īvāns, kuriem varēs uzdot interesējošos jautājumus. Skanēs ērģeles, draudzes ērģelnieka Leona Āķera izpildījumā, un Dieva vārda lasījumi. Plkst.21.00 draudzes vīru ansamblis izdziedās “Mūsu Tēvs” lūgšanu un Latvijas Republikas himnu “Dievs svētī Latviju”.

“Šogad Baznīcu nakts norisinās Latvijas valsts simtgades zīmē. Tādēļ ikvienu dievnamu esam aicinājuši rotāt ar Latvijas valsts karogu, bet vakarā pēc Tēvreizes lūgšanas kopīgi dziedāt arī Latvijas valsts himnu. Mūsu himna ir īpaša, tā ir unikāla savā būtībā, jo ir lūgšana, ko dziedot katru reizi varam lūgt Dieva palīdzību, svētību un labklājību savai zemei un tautai,” notikuma norisi Latvijas simtgadē raksturo Baznīcu nakts rīkotāju pārstāvis Jurģis Klotiņš.  

Baznīcu nakti īpašu dara ne tikai vakara noskaņa dievnamos, bet arī vairāki cilvēki, kuri rada un līdzdarbojas norisē. Notikumu veido kopumā vismaz 300 brīvprātīgo dažādās baznīcās visā Latvijā. Mūziķu, koru dziedātāju, mākslinieku un lektoru skaits kopā ir mērāms vairākos simtos.

Baznīcu nakts ir kultūras notikums, kas ielūdz uz satikšanos ar Latvijas baznīcām – mākslas un arhitektūras skaistumu, garīgo mūziku un pārdomām klusumā un lūgšanā. Arī uz nesteidzīgu atpūtu ar tējas krūzi un sarunām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS „Valmieras piens” aicina pievienoties komandai RAŽOŠANAS OPERATORUS.  GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: • Apkalpot ražošanas iekārtas un kontrolēt to izmantošanu; • Regulāri veikt iekārtu apskati, apkopi, savlaicīgi novērst iespējamos bojājumus un tehnoloģiskā procesa neatbilstības; • Uzturēt iekārtu blokus tīrībā, kārtībā; • Ievērot un kontrolēt sanitāro normu un higiēnas prasību ievērošanu tehnoloģisko iekārtu ekspluatācijas laikā produktu ražotnēs. PRASĪBAS KANDIDĀTAM: • Atbilstoša vidējā profesionālā izglītība; • Priekšrocības kandidātiem ar iepriekšēju darba pieredzi ražošanas uzņēmumā; • Iespēja strādāt summēto darba laiku (t.sk. darbs brīvdienās, svētku dienās); • Augsta atbildības sajūta. MĒS PIEDĀVĀJAM: • Iespēju strādāt un pilnveidoties lielā un starptautiskā uzņēmumā; • Dinamisku darba vidi; • Apmācību, uzsākot darbu; • Atalgojumu sākot no 715 EUR pirms nodokļu nomaksas; • Bezmaksas uzņēmuma produkciju un citus labumus. Ja vēlies kandidēt uz šo amatu, CV ar norādi "Ražošanas operators" sūti uz e-pasta adresi sannija.novika@foodunion.com Tālrunis informācijai: 64201229. Sazināsimies tikai ar tiem, kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. "Valmieras piens", akciju sabiedrība; reģ. Nr. 40003020475. Profesija: PIENA PRODUKTU RAŽOŠANAS IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 93, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV ar amata norādi sūtīt uz sannija.novika@foodunion.lv, t. 64201229. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri