Valmieras Ziņas

Baznīcu Nakts norises Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā

1.jūnijā jau piekto gadu dievnami visā Latvijā vienosies kultūras notikumā Baznīcu nakts. Šoreiz pasākumā piedalīsies 170 baznīcas. Baznīcu zvanu skaņas, ekskursijas, lekcijas, radošās darbnīcas bērniem, kopīga Tēvreizes lūgšana un, atzīmējot Latvijas simtgadi, kopīga valsts himnas dziedāšana, tas viss Baznīcu naktī.

Visvairāk dalībnieku arī šogad būs Vidzemē – 55 baznīcas, Zemgalē un Sēlijā – 27 baznīcas, Kurzemē 24 baznīcas, Latgalē – 16 baznīcas. Rīgā un Rīgas apkārtnē atvērtas būs 34 baznīcas.

1.jūnijā no plkst.18.00 līdz 23.00 apmeklētājiem būs pieejama Valmieras Svētā Sīmaņa evaņģēliski luteriskā baznīca. Baznīcā būs iespēja pabūt meditatīvā gaisotnē, mierā un lūgšanās. Tāpat būs sastopami arī draudzes mācītāji Edijs Kalekaurs un Modris Īvāns, kuriem varēs uzdot interesējošos jautājumus. Skanēs ērģeles, draudzes ērģelnieka Leona Āķera izpildījumā, un Dieva vārda lasījumi. Plkst.21.00 draudzes vīru ansamblis izdziedās “Mūsu Tēvs” lūgšanu un Latvijas Republikas himnu “Dievs svētī Latviju”.

“Šogad Baznīcu nakts norisinās Latvijas valsts simtgades zīmē. Tādēļ ikvienu dievnamu esam aicinājuši rotāt ar Latvijas valsts karogu, bet vakarā pēc Tēvreizes lūgšanas kopīgi dziedāt arī Latvijas valsts himnu. Mūsu himna ir īpaša, tā ir unikāla savā būtībā, jo ir lūgšana, ko dziedot katru reizi varam lūgt Dieva palīdzību, svētību un labklājību savai zemei un tautai,” notikuma norisi Latvijas simtgadē raksturo Baznīcu nakts rīkotāju pārstāvis Jurģis Klotiņš.  

Baznīcu nakti īpašu dara ne tikai vakara noskaņa dievnamos, bet arī vairāki cilvēki, kuri rada un līdzdarbojas norisē. Notikumu veido kopumā vismaz 300 brīvprātīgo dažādās baznīcās visā Latvijā. Mūziķu, koru dziedātāju, mākslinieku un lektoru skaits kopā ir mērāms vairākos simtos.

Baznīcu nakts ir kultūras notikums, kas ielūdz uz satikšanos ar Latvijas baznīcām – mākslas un arhitektūras skaistumu, garīgo mūziku un pārdomām klusumā un lūgšanā. Arī uz nesteidzīgu atpūtu ar tējas krūzi un sarunām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri