Valmieras Ziņas

Baiks: Pagaidu budžeta apstākļos Valmierā varēs īstenot tikai Eiropas fondu līdzfinansētos projektus

Tas, ka joprojām nav apstiprināta jaunā valdība un pieņemts valsts budžets 2019.gadam, rada neskaidrību arī pašvaldības darbā, portālam “Valmieras Ziņas” atzina Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

“Neviena no partijām vēlēšanās nav ieguvusi būtisku pārsvaru, tādēļ visiem ir jānomierinās, jānoliek malā savstarpēji apvainojumi un jāsāk strādāt. Katrai partijai jāizvēlas prioritārās nozares, kurās tās varēs sevi pierādīt. Arī Saeimā pašlaik balsojumi ir visai “interesanti”, jo daudziem deputātiem vēl ir jāizprot, kā valsts pārvaldes sistēma funkcionē. Katram lēmuma ir jābūt finansiālam segumam. Šī neziņa ietekmē arī pašvaldību darbu,”

norādīja Valmieras mērs.

J.Baiks pastāstīja, ka pašlaik tiek apkopoti pieprasījumi no pašvaldības struktūrvienībām un janvārī tiks apstiprināts pagaidu budžets. Tas tikšot veidots pēc “piesardzības principa”, jo līdz valsts budžeta pieņemšanai nebūs oficiāli apstiprināta pašvaldības ieņēmumu bāze. Ja Krišjānim Kariņam izdosies izveidot valdību, valsts budžetu varētu apstiprināt ne agrāk par februāra vidu. Tas nozīmē, ka martā tiks veikti grozījumi pašvaldības budžetā, atbilstoši valsts budžetā apstiprinātajam finansējumam.

Pagaidu budžets pašvaldībai nozīmē to, ka varēs īstenot tikai tos projektus, kas tiek līdzfinansēti no Eiropas Savienības fondiem. Nekādas jaunas iniciatīvas netiks uzsāktas.

J.Baiks mierināja, ka pagaidu budžets paredz visu saimniecisko izdevumu finansēšanu, kas ietver darbinieku atalgojumu, pilsētas infrastruktūras uzturēšanu un citus ikdienas izdevumus.

Nākamgad tiks pabeigti iesāktie infrastruktūras darbi. BMX riteņbraukšanas trasei jābūt pabeigtai līdz 2019.gada maijam, jo jau jūlijā Valmierā notiks Eiropas čempionāts. Zīmīgi ir tas, ka trases būvniecībā piedalās speciālisti no Francijas, kuri būvēs arī olimpisko trasi Tokijā.

“Nedaudz iekavējušies ir J.Daliņa stadiona un vieglatlētikas manēžas būvniecības darbi. Pēc pašvaldības sūdzībām par darbu kavēšanos, ir nomainīta vadība, un kopš novembra būvniecība ir atsākusies ar daudz lielāku intensitāti. Celtnieki sola, ka 2020.gada maijā būvniecība būs pabeigta,”

skaidroja J.Baiks.

Problēmas ar darbu organizēšanu bijušas arī Ausekļa ielas dienesta viesnīcas rekonstrukcijas gaitā, tādēļ pašvaldība ir lauzusi līgumu ar līdzšinējo būvnieku un pēc Jaunā gada izsludinās atkārtotu konkursu, cerot pabeigt būvdarbus līdz 2019.gada 1.septembrim.

Pārbūves darbi Pārgaujas ģimnāzijā tiks pabeigti līdz 2019.gada 1.februārim, bet Viestura vidusskolā skolēni varēs atgriezties renovētajās telpās un sākt izmantot jauno sporta zāli no nākamā mācību gada. Kad tiks pabeigti darbi šajās skolās, plānots sākt renovācijas darbus arī Valmieras Valsts ģimnāzijā.

Mērs piebilda, ka skolu renovācijā tiek ieguldīti arī būtiski pašvaldības līdzekļi, jo ES fondi nefinansē visu nepieciešamo darbu veikšanu. Kā piemēru viņš minēja Viestura vidusskolu, kur pēdējais kapitālais remonts veikts pirms daudziem gadiem, tādēļ tiek sakārtota arī ventilācijas, apkures un elektrības apgādes sistēma, lai turpmākos gados nebūtu jāveic atkal vērienīgi remontdarbi.

Nākamgad ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu tiks uzsākta Valmieras pils kultūrvides centra būvniecība pilsdrupās un Valmieras Kultūras centra rekonstrukcija.

Turpināsies arī Rietumu industriālās maģistrāles būvniecība, kā arī 2019.gadā paredzēts uzsākt Kauguru ielas rekonstrukciju, kurai rasts ES fondu līdzfinansējumu saistībā ar industriālās teritorijas attīstību starp Kauguru, Cēsu un Lodes ielu.

Joprojām norit darbs, meklējot stratēģisko investorus bijušā gaļas kombināta teritorijai, kā arī Valmieras industriālajam parkam. Lai pašvaldība varētu iegūt ES fondu līdzfinansējumu šo teritoriju attīstībai, noteikumi paredz vismaz viena potenciālā nomnieka piesaistīšanu katrā no tām. Kā skaidroja J.Baiks, pašlaik top Valmieras industriālā parka teritorijas detālplānojums, pēc kura izstrādes varēs veikt teritorijas attīrīšanu no militārā piesārņojuma un meža izciršanu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Piesakies! Valmieras pilsētas pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Juridiskās nodaļas JURISTU/-I uz nenoteiktu laiku Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir vēlme: - izstrādāt dažāda veida dokumentus, tajā skaitā, līgumus, domes lēmumus, rīkojumus, saistošos noteikumus, administratīvos aktus; - izvērtēt Pašvaldības iestāžu / struktūrvienību sagatavotos juridisko dokumentu projektus, nepieciešamības gadījumā tos pilnveidojot; - konsultēt Pašvaldības vadību un darbiniekus juridisku jautājumu risināšanā (tajā skaitā Pašvaldības kapitālsabiedrību pārvaldības procesa nodrošināšanā), izskaidrot tiesību normu jēgu un to piemērošanu; - sagatavot atbildes uz fizisko un juridisko personu iesniegumiem; prasības pieteikumus tiesai; - pārstāvēt Pašvaldības intereses valsts un pašvaldību institūcijās, tiesā; - veikt tiesu prakses analīzi. un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība tiesību zinātnē (jurista kvalifikācija); - profesionālās darbības pieredze jurista amatā vismaz divi gadi; - zināšanas publisko tiesību jomā, administratīvajā procesā un tiesību aktu izstrādē; - izpratne par pašvaldības darbu un procesiem; - spēja patstāvīgi organizēt savu darbu un strādāt komandā; - spēja analītiski domāt, būt precīzam darbu izpildē, strādāt ar lielu informācijas apjomu; - labas saskarsmes spējas; - labas iemaņas darbā ar MS Office programmām; - teicamas latviešu valodas prasmes; - darba pieredze pašvaldību iestādēs specialitātē tiks uzskatīta par priekšrocību. mēs piedāvājam: - stabilu atalgojumu (atbilstoši 11.mēnešalgu grupai no 1050 līdz 1380 EUR); - personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; - apmācības iespējas; - drošu un sakārtotu darba vidi; - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam. Pieteikuma vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmiera.lv, vai personīgi Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, ar norādi „Pieteikums jurista amatam”, līdz 2019.gada 6.augustam plkst.17:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207156 vai 26121155. Profesija: JURISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Lāčplēša iela, 2 Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-08-06

Pievienojies! Valmieras pilsētas pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā IEKŠĒJO AUDITORU/-I uz nenoteiktu laiku Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir vēlme: - uzlabot un optimizēt Pašvaldības darbības; - palīdzēt efektīvi izmantot resursus un aizsargāt kapitālu; - veikt finanšu un lietderības auditus; - uzraudzīt un pārliecināt par kontroles piemērotību; - konsultēt (par līdzsvaru starp risku un kontroli); - sniegt priekšlikumus par iekšējās kontroles pilnveidošanu. un ja Tev ir: - augstākā izglītība finanšu, ekonomikas vai uzņēmuma vadības jomā; - profesionālās darbības pieredze iekšējā auditora amatā vismaz divi gadi; - izpratne par pašvaldības darbu un procesiem; - spēja organizēt savu darbu un strādāt patstāvīgi; - spēja analītiski domāt, būt precīzam darbu izpildē, strādāt ar lielu informācijas apjomu; - labas saskarsmes spējas un precizitāte; - labas iemaņas darbā ar MS Office programmām; - teicamas latviešu valodas prasmes; - darba pieredze pašvaldību iestādēs specialitātē tiks uzskatīta par priekšrocību. mēs piedāvājam: - stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 945 līdz 1275 EUR); - personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; - apmācības iespējas; - drošu un sakārtotu darba vidi; - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam. Pieteikuma vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmiera.lv, vai personīgi Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, ar norādi „Pieteikums iekšējā auditora amatam”, līdz 2019.gada 2.augustam plkst.16:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207156 vai 29448574. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: IEKŠĒJAIS AUDITORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-08-02

Mūsu partneri