Valmieras Ziņas

Baiks: Pagaidu budžeta apstākļos Valmierā varēs īstenot tikai Eiropas fondu līdzfinansētos projektus

Tas, ka joprojām nav apstiprināta jaunā valdība un pieņemts valsts budžets 2019.gadam, rada neskaidrību arī pašvaldības darbā, portālam “Valmieras Ziņas” atzina Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

“Neviena no partijām vēlēšanās nav ieguvusi būtisku pārsvaru, tādēļ visiem ir jānomierinās, jānoliek malā savstarpēji apvainojumi un jāsāk strādāt. Katrai partijai jāizvēlas prioritārās nozares, kurās tās varēs sevi pierādīt. Arī Saeimā pašlaik balsojumi ir visai “interesanti”, jo daudziem deputātiem vēl ir jāizprot, kā valsts pārvaldes sistēma funkcionē. Katram lēmuma ir jābūt finansiālam segumam. Šī neziņa ietekmē arī pašvaldību darbu,”

norādīja Valmieras mērs.

J.Baiks pastāstīja, ka pašlaik tiek apkopoti pieprasījumi no pašvaldības struktūrvienībām un janvārī tiks apstiprināts pagaidu budžets. Tas tikšot veidots pēc “piesardzības principa”, jo līdz valsts budžeta pieņemšanai nebūs oficiāli apstiprināta pašvaldības ieņēmumu bāze. Ja Krišjānim Kariņam izdosies izveidot valdību, valsts budžetu varētu apstiprināt ne agrāk par februāra vidu. Tas nozīmē, ka martā tiks veikti grozījumi pašvaldības budžetā, atbilstoši valsts budžetā apstiprinātajam finansējumam.

Pagaidu budžets pašvaldībai nozīmē to, ka varēs īstenot tikai tos projektus, kas tiek līdzfinansēti no Eiropas Savienības fondiem. Nekādas jaunas iniciatīvas netiks uzsāktas.

J.Baiks mierināja, ka pagaidu budžets paredz visu saimniecisko izdevumu finansēšanu, kas ietver darbinieku atalgojumu, pilsētas infrastruktūras uzturēšanu un citus ikdienas izdevumus.

Nākamgad tiks pabeigti iesāktie infrastruktūras darbi. BMX riteņbraukšanas trasei jābūt pabeigtai līdz 2019.gada maijam, jo jau jūlijā Valmierā notiks Eiropas čempionāts. Zīmīgi ir tas, ka trases būvniecībā piedalās speciālisti no Francijas, kuri būvēs arī olimpisko trasi Tokijā.

“Nedaudz iekavējušies ir J.Daliņa stadiona un vieglatlētikas manēžas būvniecības darbi. Pēc pašvaldības sūdzībām par darbu kavēšanos, ir nomainīta vadība, un kopš novembra būvniecība ir atsākusies ar daudz lielāku intensitāti. Celtnieki sola, ka 2020.gada maijā būvniecība būs pabeigta,”

skaidroja J.Baiks.

Problēmas ar darbu organizēšanu bijušas arī Ausekļa ielas dienesta viesnīcas rekonstrukcijas gaitā, tādēļ pašvaldība ir lauzusi līgumu ar līdzšinējo būvnieku un pēc Jaunā gada izsludinās atkārtotu konkursu, cerot pabeigt būvdarbus līdz 2019.gada 1.septembrim.

Pārbūves darbi Pārgaujas ģimnāzijā tiks pabeigti līdz 2019.gada 1.februārim, bet Viestura vidusskolā skolēni varēs atgriezties renovētajās telpās un sākt izmantot jauno sporta zāli no nākamā mācību gada. Kad tiks pabeigti darbi šajās skolās, plānots sākt renovācijas darbus arī Valmieras Valsts ģimnāzijā.

Mērs piebilda, ka skolu renovācijā tiek ieguldīti arī būtiski pašvaldības līdzekļi, jo ES fondi nefinansē visu nepieciešamo darbu veikšanu. Kā piemēru viņš minēja Viestura vidusskolu, kur pēdējais kapitālais remonts veikts pirms daudziem gadiem, tādēļ tiek sakārtota arī ventilācijas, apkures un elektrības apgādes sistēma, lai turpmākos gados nebūtu jāveic atkal vērienīgi remontdarbi.

Nākamgad ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu tiks uzsākta Valmieras pils kultūrvides centra būvniecība pilsdrupās un Valmieras Kultūras centra rekonstrukcija.

Turpināsies arī Rietumu industriālās maģistrāles būvniecība, kā arī 2019.gadā paredzēts uzsākt Kauguru ielas rekonstrukciju, kurai rasts ES fondu līdzfinansējumu saistībā ar industriālās teritorijas attīstību starp Kauguru, Cēsu un Lodes ielu.

Joprojām norit darbs, meklējot stratēģisko investorus bijušā gaļas kombināta teritorijai, kā arī Valmieras industriālajam parkam. Lai pašvaldība varētu iegūt ES fondu līdzfinansējumu šo teritoriju attīstībai, noteikumi paredz vismaz viena potenciālā nomnieka piesaistīšanu katrā no tām. Kā skaidroja J.Baiks, pašlaik top Valmieras industriālā parka teritorijas detālplānojums, pēc kura izstrādes varēs veikt teritorijas attīrīšanu no militārā piesārņojuma un meža izciršanu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu: Pārdevējam-preču komplektētājai/-am un piegādātājai/-am  jaunajā “E top!” veikalā. Darba vieta veikalā “top!” Valmierā, Rīgas ielā 64. Preču piegāde Valmieras pilsētas robežās. Galvenie darba pienākumi: Pieņemt pircēju pasūtījumus elektroniskajā vidē; Komplektēt produktus atbilstoši klientu pasūtījumiem; Preču piegāde klientiem pilsētas robežās; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības: B kategorijas autovadītāja apliecība; Vēlama pieredze tirdzniecībā; Precizitāte un labas komunikācijas prasmes darbā ar klientiem. Piedāvājam: Darba laiku maiņās; Pieredzi un zināšanas jauna tirdzniecības veida e-veikala pakalpojuma sniegšanā; Mūsdienīgu darba vidi, darbu elektroniskajā vidē; Apmācību darbam preču uzskaites programmā; Darba algu 580-770 EUR bruto. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – E top veikals VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “mini top!” Valkas ielā 1A, Rencēnos, Rencēnu pagastā, Burtnieku novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 500-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs RENCĒNOS” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1A, Rencēni, Rencēnu pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri