Valmieras Ziņas

Baiks: Pagaidu budžeta apstākļos Valmierā varēs īstenot tikai Eiropas fondu līdzfinansētos projektus

Tas, ka joprojām nav apstiprināta jaunā valdība un pieņemts valsts budžets 2019.gadam, rada neskaidrību arī pašvaldības darbā, portālam “Valmieras Ziņas” atzina Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

“Neviena no partijām vēlēšanās nav ieguvusi būtisku pārsvaru, tādēļ visiem ir jānomierinās, jānoliek malā savstarpēji apvainojumi un jāsāk strādāt. Katrai partijai jāizvēlas prioritārās nozares, kurās tās varēs sevi pierādīt. Arī Saeimā pašlaik balsojumi ir visai “interesanti”, jo daudziem deputātiem vēl ir jāizprot, kā valsts pārvaldes sistēma funkcionē. Katram lēmuma ir jābūt finansiālam segumam. Šī neziņa ietekmē arī pašvaldību darbu,”

norādīja Valmieras mērs.

J.Baiks pastāstīja, ka pašlaik tiek apkopoti pieprasījumi no pašvaldības struktūrvienībām un janvārī tiks apstiprināts pagaidu budžets. Tas tikšot veidots pēc “piesardzības principa”, jo līdz valsts budžeta pieņemšanai nebūs oficiāli apstiprināta pašvaldības ieņēmumu bāze. Ja Krišjānim Kariņam izdosies izveidot valdību, valsts budžetu varētu apstiprināt ne agrāk par februāra vidu. Tas nozīmē, ka martā tiks veikti grozījumi pašvaldības budžetā, atbilstoši valsts budžetā apstiprinātajam finansējumam.

Pagaidu budžets pašvaldībai nozīmē to, ka varēs īstenot tikai tos projektus, kas tiek līdzfinansēti no Eiropas Savienības fondiem. Nekādas jaunas iniciatīvas netiks uzsāktas.

J.Baiks mierināja, ka pagaidu budžets paredz visu saimniecisko izdevumu finansēšanu, kas ietver darbinieku atalgojumu, pilsētas infrastruktūras uzturēšanu un citus ikdienas izdevumus.

Nākamgad tiks pabeigti iesāktie infrastruktūras darbi. BMX riteņbraukšanas trasei jābūt pabeigtai līdz 2019.gada maijam, jo jau jūlijā Valmierā notiks Eiropas čempionāts. Zīmīgi ir tas, ka trases būvniecībā piedalās speciālisti no Francijas, kuri būvēs arī olimpisko trasi Tokijā.

“Nedaudz iekavējušies ir J.Daliņa stadiona un vieglatlētikas manēžas būvniecības darbi. Pēc pašvaldības sūdzībām par darbu kavēšanos, ir nomainīta vadība, un kopš novembra būvniecība ir atsākusies ar daudz lielāku intensitāti. Celtnieki sola, ka 2020.gada maijā būvniecība būs pabeigta,”

skaidroja J.Baiks.

Problēmas ar darbu organizēšanu bijušas arī Ausekļa ielas dienesta viesnīcas rekonstrukcijas gaitā, tādēļ pašvaldība ir lauzusi līgumu ar līdzšinējo būvnieku un pēc Jaunā gada izsludinās atkārtotu konkursu, cerot pabeigt būvdarbus līdz 2019.gada 1.septembrim.

Pārbūves darbi Pārgaujas ģimnāzijā tiks pabeigti līdz 2019.gada 1.februārim, bet Viestura vidusskolā skolēni varēs atgriezties renovētajās telpās un sākt izmantot jauno sporta zāli no nākamā mācību gada. Kad tiks pabeigti darbi šajās skolās, plānots sākt renovācijas darbus arī Valmieras Valsts ģimnāzijā.

Mērs piebilda, ka skolu renovācijā tiek ieguldīti arī būtiski pašvaldības līdzekļi, jo ES fondi nefinansē visu nepieciešamo darbu veikšanu. Kā piemēru viņš minēja Viestura vidusskolu, kur pēdējais kapitālais remonts veikts pirms daudziem gadiem, tādēļ tiek sakārtota arī ventilācijas, apkures un elektrības apgādes sistēma, lai turpmākos gados nebūtu jāveic atkal vērienīgi remontdarbi.

Nākamgad ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu tiks uzsākta Valmieras pils kultūrvides centra būvniecība pilsdrupās un Valmieras Kultūras centra rekonstrukcija.

Turpināsies arī Rietumu industriālās maģistrāles būvniecība, kā arī 2019.gadā paredzēts uzsākt Kauguru ielas rekonstrukciju, kurai rasts ES fondu līdzfinansējumu saistībā ar industriālās teritorijas attīstību starp Kauguru, Cēsu un Lodes ielu.

Joprojām norit darbs, meklējot stratēģisko investorus bijušā gaļas kombināta teritorijai, kā arī Valmieras industriālajam parkam. Lai pašvaldība varētu iegūt ES fondu līdzfinansējumu šo teritoriju attīstībai, noteikumi paredz vismaz viena potenciālā nomnieka piesaistīšanu katrā no tām. Kā skaidroja J.Baiks, pašlaik top Valmieras industriālā parka teritorijas detālplānojums, pēc kura izstrādes varēs veikt teritorijas attīrīšanu no militārā piesārņojuma un meža izciršanu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Valsts meža dienests (turpmāk – VMD) izsludina konkursu uz vakanto Ziemeļvidzemes virsmežniecības Rūjienas nodaļas Rūjienas apgaitas mežziņa ierēdņa amatu. Galvenie amata pienākumi: pārzināt noteikto teritoriju, darbam izmantojot GPS uztvērēju; praktiski uzraudzīt meža apsaimniekošanas, meža un vides aizsardzības, medības un ugunsapsardzību reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu noteiktā teritorijā, novērtēt to darbības efektivitāti; pārzināt meža īpašumu lietas noteiktajā teritorijā; sagatavot dokumentus, izskatīt administratīvās lietas un pieņemt lēmumus tajās; pārzināt VMD informācijas sistēmu (ĢIS), uzturēt un papildināt tajā esošo informāciju. Prasības pretendentiem: augstākā izglītība mežsaimniecībā; atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; vēlama darba pieredze mežsaimniecībā vai meža apsaimniekošanas normatīvo aktu ievērošanas uzraudzībā; augsta atbildības sajūta, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu, kā arī sadarboties; labas prasmes darbā ar datoru (MS Office), vēlme apgūt specializētās VMD informācijas sistēmas, kā arī GPS uztvērēja izmantošanas iespējas. Piedāvājam: mēnešalgu, no 800.00 līdz 900.00 EUR (bruto alga); atbildīgu un stabilu darbu draudzīgā un profesionālā kolektīvā; sociālās garantijas. Motivētu pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības un izglītības aprakstu (CV) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi personals@vmd.gov.lv, (tālrunis uzziņām 67211167). Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valsts meža dienests informē, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa norisi. Pieteikuma dokumentos norādīto personas datu apstrādes pārzinis ir Valsts meža dienests, kontaktinformācija: 13.janvāra iela 15, Rīga, LV-1932. Profesija: MEŽZINIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Ķoņu pag., Naukšēnu nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-11-01 Kontaktpersona: Motivētu piet.vēst., CV un izgl.apliec.dok. kopijas sūtīt uz personals@vmd.gov.lv, 67211167. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri