Valmieras Ziņas

Aušanas studijas “Rencēni” 15 gadu jubilejas pasākums

Rencēnu aušanas pulciņš nodibināts 2002. gada septembrī. Tā dibinātāja un pirmā vadītāja ir Dace Čilipāne. Pulcēšanās vieta bija privātā ēkā, vārdā “Klētiņa”, kurā tika atvestas pašu sarūpētas 7 privātās stelles un sāka darboties 8 dalībnieces. Pirmo gadu, kā pirmā skolotāja, sabija TLMS ”VALMIERA” dalībniece Klāra Mētra, portālu “Valmieras Ziņas” informēja aušanas studijas “RENCĒNI” vadītāja Gaļina Birkava.

No 2004. gada februāra pulciņu sāka vadīt, tolaik būdama arī kā TLMS “VALMIERA” vadītāja, Gaļina Birkava. 2005. gadā kolektīvs pārtapa par Rencēnu pagasta kultūras nama “Rencēnu aušanas darbnīcu”, tika pieteikta Rīgā, Tautas mākslas centrā.

Bet “Klētiņai” ir savs stāsts astoņu ar pusi gadu garumā, kurš vienmēr sāksies “Reiz bija…”, atmiņas aizvedīs uz mīļoto ēku un izdzīvotajiem notikumiem tajā.

2011. gada februārī kolektīvs iemājoja jaunajās renovētajās telpās Rencēnu pagasta kultūras nama otrajā stāvā. Lēnām ienāca mājīgums un omulība.

Studija sevi prezentējusi Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku lietišķās mākslas izstādēs 2008., 2013. gadā, reģionālajās un pašmāju izstādēs, Vērmanes dārza pasākumos. Arī pašreiz gatavojas 2018. gada Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku pasākumiem.

No 2005. gada piedalās ikgadējās Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzeja izstādē “Gadatirgus”. No 2002. – 2011. gadam sadarbībā ar biedrību “LLSA” (Latvijas Lauku sieviešu apvienība) kolektīvs guvis starptautisko pieredzi un atzinību.

Kolektīvā ir četras “LA” (Latvijas Avīze) vēstuļu konkursu laureātes “Latvijas radošā sieviete” 2006., 2007., 2008., 2013. gadā.

No 2012. gada piedalās NKM saglabāšanas un tālāknodošanas projektā “Satiec savu meistaru”. Konsultējas un sadarbojas ar Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Ar Burtnieku novada pašvaldības atbalstu un rūpēm kolektīvs radoši darbojas atjaunotajās telpās, kas atrodas Rencēnu pagasta kultūras namā. 2017. gadā aušanas studijā “RENCĒNI” darbojas 16 dalībnieces (-ki) no Rencēniem, Burtniekiem, kā arī no Valmieras un Rūjienas. Darbnīcā pamīšus klaudz 12 aužamie stāvi (9 sviru stelles, 3 trizuļu stelles). Tur aušana ir kā vaļasprieks, kā dzīves veids. Aušanas process garš un sarežģīts, bet ļoti vilinošs. Senču mantojums – pūra lāde – ir kā mūžīgais izziņas avots, lai taptu tautiskie brunči, audenes, villaines, plecu lakati un galvas segas.

Atdarināšana mijas ar radītprieku, kad pašu vīzijas tapušas žilbinošos apģērbu audumos, gaisīgos aksesuāros, filigrānos lina audeklos (galdauti, aizkari, dvieļi), raupjos pirts palagos un masāžas dvieļos, krāšņās svītru segās (šatieri), mīkstos paklājos un grīdas celiņos.

Sestdien, 25. novembrī, plkst. 14.00 Rencēnu pagasta kultūras namā norisināsies aušanas studijas “Rencēni” 15 gadu jubilejas pasākums “Atspulgi”. Visi tiek laipni aicināt iepazīt gan aušanas studijas dalībnieces (-kus), gan viņu darbus.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Aicinām komandā DARBA AIZSARDZĪBAS SPECIĀLISTU TAVI GALVENIE UZDEVUMI BŪS: uzraudzīt darba aizsardzības prasību ievērošanu ražošanas struktūrvienībās; izstrādāt, aktualizēt instrukcijas un īstenot instruktāžas un apmācības darba aizsardzībā; piedalīties uzņēmuma darba aizsardzības procesu, t.sk. kvalitātes vadības sistēmas organizēšanā, uzturēšanā un pilnveidošanā; veikt nelaimes gadījumu darbā izmeklēšanu; veikt darba vides risku novērtēšanu; piedalīties veselības aizsardzības procesu organizēšanā, t.sk. obligāto veselības pārbaužu organizēšanā, arodsaslimšanu izmeklēšanā u.tml. PIEVIENOJIES MUMS, JA TEV IR: augstākā izglītība darba aizsardzībā; pieredze darba aizsardzības jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; pārzini LR darba aizsardzības likumdošanu; praktiska pieredze instruēšanā un apmācībā; labas prezentēšanas un komunikācijas prasmes; labas prasmes darbam ar datorprogrammām. STRĀDĀJOT PIE MUMS, TU IEGŪSI: uzdevumu dažādību un dinamisku darba vidi; iespēju pilnveidot darba aizsardzības procesus lielākajā Vidzemes uzņēmumā; profesionālu izaugsmi un pieredzi ražošanas jomā; papildu labumus (sporta aktivitātes, papildu brīvdienas u.c.); atalgojumu 1100-1300 EUR bruto. Darba sākums: vienojoties. Darba vieta: Valmiera, Cempu iela 13. CV un motivācijas vēstuli ar norādi: "Darba aizsardzības speciālists/-e sūti līdz 09.06.2019 uz e-pasta adresi:darbs@valmiera-glass.com CV un motivācijas vēstuli ar norādi “Darba aizsardzības speciālists/-e” sūti līdz 9.06.2019. RAŽOSIM NETICAMO KOPĀ! Profesija: DARBA AIZSARDZĪBAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-06-09 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstules ar profesijas norādi sūtīt uz darbs@valmiera-glass.com

Mūsu partneri