Valmieras Ziņas

Atklāts Matīšu Tautas nams

Piektdien, 22. martā, pēc rekonstrukcijas tika atklāts Matīšu Tautas nams, kas ilgus gadus bijis neapsaimniekots, bet tagad atjaunots. Atklāšanas svētkos pirmie uz atjaunotās skatuves uzstājās Matīšu Tautas nama pašdarbības kolektīvi, kuru sagatavotos priekšnesumus papildināja izteiktais prieks un gandarījums par iespēju darboties jaunās telpās. Koncerta noslēgumā un ballē uzstājās grupa “Bellaccord”.

Svinīgās lentes griešana tika uzticēta: Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Guntaram Štrombergam, pašvaldības izpilddirektoram Mārtiņam Kļaviņam, SIA “SCO Centrs” valdes loceklis Jānim Matisonam un Latvijas Nacionālā kultūras centra direktorei Signei Pujātei. Matīšu Tautas nama iesvētīšanu veica Matīšu Sv. Mateja baznīcas mācītājs Andis Smilga.

Atklāšanas svētkos Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Guntars Štrombergs pauda viedokli, ka kultūra, tāpat kā izglītība, ir nozīmīga kopienas dzīves sastāvdaļa, kas uztur un piesaista pagastiem iedzīvotājus, tāpēc pašvaldībā lēmuši ieguldīt līdzekļus Matīšu Tautas nama rekonstrukcijā. “Šis ir ilgi gaidīts un nozīmīgs brīdis gan novada, gan Matīšu pagasta iedzīvotājiem. Šovakar atkal no jauna veram durvis uz kultūru un radošo dzīvi Matīšos, lai jaunā kvalitātē piedāvātu daudzveidīgu kultūras un mākslas saturu visām paaudzēm. Jau tagad pagastā darbojas deviņi pašdarbības kolektīvi, tāpēc varam būt pārliecināti, ka kultūras dzīve Matīšos nerims un jauniegūtās telpas tiks lietderīgi izmantotas. Jāpasakās arī Burtnieku novada uzņēmumam SIA “SCO Centrs” par kvalitatīvo un laicīgi paveikto darbu,” atklāšanas pasākumā klātesošos uzrunāja Guntars Štrombergs.

SIA “SCO Centrs” valdes loceklis Jānis Matisons Matīšu Tautas namam dāvināja rekonstrukcijas laikā atrastos vēsturiskos būvmateriālus un novēlēja, lai radoša dzirksts un rosība piepilda atjaunoto Matīšu Tautas namu! Apsveikuma vārdus teica Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte un nemateriālā kultūras mantojuma eksperte Gita Lancere, KM Latvijas valsts simtgades biroja reģionālo un nevalstisko projektu vadītāja Jolanta Borīte, pensionāru biedrības “Matīšu seniori” vadītāja Anita Grīnšteine, tuvējās apkārtnes kultūras darbinieki u.c. svētku viesi.

Atklāšana pēc rekonstrukcijas risinās tautas namam nozīmīgā laikā – ir pagājuši 95 gadi kopš ēkas celtniecības uzsākšanas. To veica par iedzīvotāju saziedotajiem līdzekļiem. Nama pamatakmens tika ielikts 1924. gada 21. jūlijā, piedaloties toreizējam Latvijas valsts prezidentam Jānim Čakstem un Zemkopības ministram Kārlim Ulmanim. Matīšu Tautas nama vēsture ir gara, pēdējo reizi publiski pasākumi te notikuši vēl deviņdesmitajos gados, bet kopš tā laika ēkā valdīja klusums. Pēc Matīšu pagasta iedzīvotāju iniciatīvas un izteiktās vēlmes – 2014. gadā Burtnieku novada pašvaldību namu iegādājās un uzsāka darbu pie rekonstrukcijas plānošanas. Būvniecības darbus SIA “SCO Centrs” uzsāka 2017. gadā.

Atjaunotā Matīšu Tauta nama fasādē izmantoti dekoratīvie stikla fasādes paneļi, veikta skatuves un skatītāju zāles pārbūve. Skatuve ir padziļināta, aprīkota ar paceļamām konstrukcijām un profesionālām skatuves gaismām. Ar kvalitatīviem tehnoloģiskajiem risinājumiem veikta zāles un pirmā stāva grīdas apsildīšana, pielāgotas telpas, kurās varēs norisināties mazākas formas koncerti, nodarbības, lekcijas, izrādes vai kino filmu demonstrēšanas seansi. Domājot par energoefektivitāti, būve ir aprīkota ar ēkas vadības sistēmu, kas automātiski regulē un vada ventilācijas un apkures iekārtas. Līdz ar Matīšu Tautas nama rekonstrukciju Matīšu pagasta iedzīvotāji ieguvuši ne tikai plašas, mūsdienīgas un funkcionālas telpas, bet arī pats Matīšu centrs ir ieguvis gaumīgu un patīkamu izskatu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs aicina darbā Dabaszinību jomas skolotāju (dabaszinības un ģeogrāfija) pamatskolas klasēs izglītojamiem ar speciālām vajadzībām (darba vietas adrese: Leona Paegles iela 5/7, Valmiera) uz nenoteiktu laiku nepilnai darba likmei (10 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: īstenot Dabaszinību un Ģeogrāfijas programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām  atbilstoši Valsts izglītības standartam; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem. un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: atalgojumu 287 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas (par 10 stundām nedēļā), kā arī papildus piemaksu par darbu specifiskos apstākļos; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2019.gada 23.oktobrim personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5/7, Valmiera) vai e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 64207668, 29535243, 64222475. Iesniegtos personas datus Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Iestādes personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5/7, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-23

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs aicina darbā speciālās izglītības skolotāju sākumskolas klasēs izglītojamiem ar speciālām vajadzībām (darba vietas adrese: Leona Paegles iela 5/7, Valmiera) uz nenoteiktu laiku nepilnai darba likmei (20 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: īstenot sākumskolas programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām  atbilstoši Valsts izglītības standartam; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu 575 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas (par 20 stundām nedēļā), tai skaitā papildus piemaksa par darbu specifiskos apstākļos; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2019.gada 23.oktobrim personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5/7, Valmiera) vai e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 64207668, 29535243, 64222475. Iesniegtos personas datus Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Iestādes personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5/7, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-23

Mūsu partneri