Valmieras Ziņas

Atklās Kalli Kaldes gleznu izstādi “Vasaras zilais“

Valmieras muzeja Izstāžu namā 30. jūnijā plkst.14.00 atklās Igaunijas mākslinieces Kalli Kaldes gleznu izstādi “Vasaras zilais”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Bulmeistare.

Māksliniece dzīvo nelielā saimniecībā Dienvidigaunijā, novērtējot skaisto ainavu un kluso atmosfēru.

“Savvaļas dabas iedvesmota, es apbrīnoju visu dzīvo dabu sev apkārt. Vairāk laika gleznošanai es veltu tieši ziemā. Kad zeme ir pārklāta ar sniegu, tumsa un sals rada vēlmi palikt telpās. Jo aukstāks dabā, jo krāsas uz audekla kļūst siltākas un spožākas. Gleznas iegūst sapņainu noskaņu. Ja Igaunijā ir auksts, tumšs un ezeru klāj biezs ledus, gleznas ar tropiski spilgtām krāsām atnes siltumu sirdij un dvēselei. Ūdenim nav krāsas, garšas, formas, tas var ieņemt jebkādu formu, atspoguļot jebko un būt reaģējošs pret visu. Tur ir vieta visam, skatoties uz ūdeni, tu redzi debesis, kokus, sauli un zvaigznes, tu redzi arī sevi, tā ir meditācija, nejauša sastapšanās ar sevi, ar emocijām, domām, pagātni un tagadni,“ stāsta Kalli Kalde.

Māksliniece iedvesmu darbiem smeļas igauņu folklorā un tautas mākslā, pasakās par vilkačiem un tradicionālajos dūraiņu rakstos. Sievietes viņas darbos dažkārt ir paslēpušās dzīvnieku tēlos: vilka sieviete, lapsas sieviete. Tas dod iespēju palikt vienam, nedomāt, atpūsties, iepazīties ar slēptākajām vēlmēm, būt vienotam ar Visumu. 

Kalli Kalde ieguvusi godalgotas vietas Lessedra grafiskās mākslas festivālā Bulgārijā un Starptautiskajā Litogrāfijas simpozijā Zviedrijā.

Darbi izstādīti Igaunijā, Austrijā, Argentīnā, Armēnijā, Japānā, Itālijā, Lielbritānijā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Polijā, Portugālē, Horvātijā, Kanādā, Serbijā, Vācijā, Zviedrijā.

Izstāde būs apskatāma līdz 22. jūlijam.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

AS „Valmieras piens” aicina pievienoties komandai CEHA STRĀDNIEKUS.  GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: • Ražot piena produktus atbilstoši tehnoloģiskām instrukcijām; • Pārbaudīt iepakojamā materiāla, piena produktu un ražošanas iekārtu stāvokli; • Veikt pasūtījuma komplektēšanu, sagatavošanu, iekraušanu; • Veikt darba telpu, iekārtu un inventāra mazgāšanu un dezinfekciju. PRASĪBAS KANDIDĀTAM: • Vidējā vai vidējā profesionālā izglītību (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Darba pieredze pārtikas rūpniecībā (vēlams); • Iespēja strādāt fizisku darbu un summēto darba laiku; • Augsta atbildības sajūta. DARBA LAIKA VEIDS UN REŽĪMS: summētais darba laiks pēc grafika maiņās. Jāstrādā 4-5 darba dienas nedēļā, arī sestdienās un svētdienās, ja sanāk pēc grafika. Iespējamie maiņu darba laiki 6:30-18:00, 8:00-20:00, 10:00-22:oo un maiņas mainīsies pēc grafika, visu laiku nebūs darbs tikai vienā maiņā. MĒS PIEDĀVĀJAM: • Iespēju strādāt un pilnveidoties lielā un starptautiskā uzņēmumā; • Dinamisku darba vidi; • Apmācību, uzsākot darbu; • Atalgojumu sākot no 611 EUR pirms nodokļu nomaksas; • Bezmaksas uzņēmuma produkciju un citus labumus. Ja vēlies kandidēt uz šo amatu, CV ar norādi "Ceha strādnieks" sūti uz e-pasta adresi sannija.novika@foodunion.com Tālrunis informācijai: 27883303. Sazināsimies tikai ar tiem, kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Profesija: CEHA STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 93, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-19 Kontaktpersona: CV ar norādi “Ceha strādnieks” sūtīt uz sannija.novika@foodunion.lv, t. 27883303. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “mini top!” Valkas ielā 1A, Rencēnos, Rencēnu pagastā, Burtnieku novadā, uz darbinieku atvaļinājumu laiku. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 470-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs RENCĒNOS” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1, Rencēni, Rencēnu pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-06 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri